TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Potrójny mrok :: Ruch Oporu

Tytuł: Potrójny mrok
Tytuł oryginalny: The Triple Dark

numer odcinka: 3
Reżyseria: Sergio Paez
Scenariusz: Kevin Burke, Chris Wyatt
Data emisji (USA): 14.10.18
Data emisji (Polska): 20.10.18
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Jarek Yeager, Neeku Vozo, Tam Ryvora, Torra Doza, BB-8, Phasma, Vonreg, Kragan Gorr.


Opis:
Kaz i BB-8 odkrywają informację o nieuchronnym ataku piratów i muszą znaleźć sposób, by go powstrzymać.


Ciekawostki

 • Aurodium, metal, z którego jest wykonane cenne trofeum Kaza, jest niezwykle rzadki - rzadszy niż złoto. W świecie Sagi pojawił się po raz pierwszy w formie wzmianki w powieści „Planeta życia” z 2000 roku. Bonusowa ciekawostka: Użycie liter „au” w nazwie „aurodium” to aluzja do symbolu złota w tablicy Medelejewa.

 • W tym epizodzie debiutuje kapitan Phasma, grana przez Gwendoline Christie, która wciela się w nią także w „Przebudzeniu Mocy” i „Ostatnim Jedi”.

 • Hallion jest Neoimoidianinem, a jego statek to nowoczesne wcielenie pochodzącego z ery Republiki Galaktycznej promu klasy Sheathipede, który widać w „Mrocznym widmie”.

 • W tym odcinku pojawia się całe spektrum obcych z różnych części Sagi, jak Neimoidianie, Niktowie, Rodianie, Mirialanie, Gotalowie, Nautolanie, Ithorianie, Snivvianie, Aleenowie, Klatooinianie, Arconowie, Quarrenowie, Hasskowie, Trandoshanie i wiele innych!

 • Cały sprzęt piratów (kostiumy, statki, akcesoria) stworzono z resztek rzeczy imperialnych od „Nowej nadziei” do „Powrotu Jedi”. Pierwotne wskazówki dotyczące projektu (od Dave'a Filoniego i Kiri Hart) mówiły, że Najwyższy Porządek będzie dostarczać stary imperialny sprzęt piratom w ramach umowy handlowej.

 • Każdy ze statków piratów ma swój unikalny styl, ale zaprojektowano je pod silnym wpływem hot-rodów. Główny okręt to prom klasy Lambda z kilkoma modyfikacjami: dodanymi działami i skrzydłami oraz potężniejszymi silnikami.

 • Kragan Gorr, głównodowodzący pirat, nosi na sobie głównie zbroję dowódcy AT-AT a'la generał Veers, ozdobioną kolcami i wzorami. Jest Quarrenem, ma cybernetyczne lewe ramię i mnóstwo blizn, a dodatkowo brakuje mu części macek.

 • Różni mechanicy na platformie mają różne naszywki, które oznaczają ich specjalizację/przydzielony obszar, a różne kolory tej samej naszywki wskazują na niższe/wyższe doświadczenie (Tam ma czerwoną, co oznacza najwyższy poziom doświadczenia). Kupcy i sprzątacze również mają swoje unikalne naszywki.

 • Yeager ma swoją kurtkę od czasów młodości. Celowo pozostawiono brakującą naszywkę na lewym ramieniu, ale w miejscu, gdzie była, widać ciemniejszy obszar. Niewyjaśnione jest znaczenie jego naszywki z rangą i drugiej z przodu. Wszystko to zrobiono z rozmysłem, by uczynić aluzję do jego tajemniczej przeszłości!

Ciekawostki Bastionowiczów:
 • Kragan Gorr przywodzi na myśl Davy'ego Jonesa - również kapitana piratów, który tak samo jak on ma macki na twarzy. A "Kragan" kojarzy się z "krakenem", potworem, którego umiał przywoływać Jones.

 • Niebieskie droidy załadunkowe są podobne do Elbee z legendarnej serii komiksowej „Rycerze Starej Repubkliki”.

 • Nautolanin widoczny przez chwilę na targu ma krótkie macki, podobnie jak Zatt - młodzik z TCW. Być może ich długość była cechą osobniczą.

Autorzy ciekawostek: Mossar, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,43
Liczba: 7

Użytkownik Ocena Data
KiraSolo 8 2018-11-10 13:41:25
Finster Vater 7 2018-11-05 16:47:51
Adakus 6 2021-01-09 01:07:09
Darth Rodianin 6 2020-08-12 19:48:20
Mossar 6 2018-11-04 13:42:00
Strangler 6 2018-10-20 19:30:51
ShaakTi1138 6 2018-10-07 20:52:24


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..