TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Dopałka :: Ruch Oporu

Tytuł: Dopałka
Tytuł oryginalny: Fuel for the Fire

numer odcinka: 4
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Eugene Son
Data emisji (USA): 21.10.18
Data emisji (Polska): 27.10.18
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Jarek Yeager, Jace Rucklin, Gorrak Wiles, Lin Gaava.


Opis:
Kaz zaprzyjaźnia się z wyścigowcem o imieniu Rucklin, który zmusza go, by zabrał trochę rzadkiego i niebezpiecznego hiperpaliwa ukrytego w biurze Yeagera.


Ciekawostki

 • To jest Garma, starsza Arconka. Sugeruje, by Kaz zaczął żyć razem z nią. Chłopak odmawia.

 • W najwcześniejszym zarysie odcinka młodzi piloci, których spotyka Kaz, mieli tymczasowe imiona Camie, Fixer i Deak. To były miana nastoletnich przyjaciół Luke'a ze stacji Tosche w oryginalnych „Gwiezdnych Wojnach”, a konkretnie w scenach usuniętych.

 • Głosu Jace'owi Rucklinowi udziela wieloletni fan Sagi, Elijah Wood [a także aktor, który wciela się we Froda we „Władcy Pierścieni” - przyp. tłum.].

 • Rucklin, jego statek i załoga mają nieco znoszony wygląd i przydymione kolory, ponieważ wciąż usilnie próbują zostać wyścigowcami na Colossusie. Tylko asy i bogatsi mieszkańcy mogą pozwolić sobie na nowe, robione na zamówienie statki i sprzęt.

 • Skuter repulsorowy Rucklina został zaczerpnięty z pracy koncepcyjnej do „Powrotu Jedi” autorstwa Nila Rodisa-Jamera.

 • Wedle szefowej działu artystycznego, Amy Beth Christenson, Opeepit jest jedynym woźnym na stacji. Jest Frigosianinem, a jego gogle zostały zaprojektowane tak, by cały czas miał zmarszczoną minę, która marszczy się jeszcze bardziej, gdy cała reszta mieszkańców brudzi. Jego maszyna do polerowania podłogi została zaprojektowana specjalnie dla niego.

 • Holograficzny obraz, który Kaz znajduje w biurze Yeagera, przedstawia Jarka jako członka zwycięskiej eskadry X-wingów podczas bitwy o Jakku. Za nim znajduje się zestrzelony na piaski pustyni niszczyciel gwiezdny, co widać też w „Przebudzeniu Mocy”.

 • Fotografię rodziny Yeagera zrobiono na Batuu - tej samej planecie, która powstaje na potrzeby parku rozrywki „Galaxy's Edge”.

 • Dzięki kropli hiperpaliwa w silniku jonowym „Sokół Milenium” wydostaje się z trasy na Kessel w „Hanie Solo”. W przypadku statku Rucklina kończy się to katastrofą.

 • Wieża w centrum Colossusa została zaprojektowana tak, by Doza mógł obserwować wszystko. Zarówno jego biuro, jak i wieża kontrolna powyżej mają 360-stopniowe okna, więc kapitan zawsze ma dobry widok na całą bazę i może wypatrywać nadchodzących ataków piratów. Wieża jest dobrze chroniona, gdyż a) to najwyższy punkt w całej konstrukcji; b) można się do niej dostać tylko jedną turbowindą strzeżoną przez specjalne droidy strażnicze; c) od zewnętrznych zagrożeń chronią je duże działa przeciwlotnicze.

Ciekawostki Bastionowiczów:
 • Odcinek ten zadebiutował w Stanach 21 października, ale można go było oglądać na początku miesiąca w aplikacjach na żądanie.

 • Oryginalny tytuł odcinka jest angielskim odpowiednikiem zwrotu „Dolewać oliwy do ognia”.

 • Jace Rucklin z wyglądu przypomina Dracona Malfoya, jednego z antagonistów z serii „Harry Potter”.

 • Opeepit może kojarzyć się z M-O, robotem sprzątającym z filmu „WALL-E”, który podobnie jak on nie widzi końca swej pracy, gdyż wszędzie jest brud.

 • Na hologramie z bitwy o Jakku znajduje się różowy Twi'lek.

Autorzy ciekawostek: Finster Vater, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,83
Liczba: 6

Użytkownik Ocena Data
KiraSolo 9 2018-11-10 14:01:54
Mossar 7 2018-11-04 13:42:16
ShaakTi1138 7 2018-10-07 21:20:48
Adakus 6 2021-01-09 02:06:54
Finster Vater 6 2018-11-05 16:48:10
Strangler 6 2018-10-27 13:04:23


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (41)
Loading..