TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Dzieci z Tehar :: Ruch Oporu

Tytuł: Dzieci z Tehar
Tytuł oryginalny: The Children from Tehar

numer odcinka: 6
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Paul Giacoppo
Data emisji (USA): 04.11.18
Data emisji (Polska): 10.11.18
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN), „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, BB-8, Neeku Vozo, Kel, Eila, Pyre, Phasma.


Opis:
Kaz poszukuje dwojga dzieci za okrągłą sumkę. Odkrywa jednak, że Najwyższy Porządek również ich szuka.


Ciekawostki

 • Kompensator przyspieszenia to urządzenie, które wykorzystują technologię repulsorową (lub antygrawitacyjną), aby zneutralizować siłę przeciążenia, a tym samym nagłe przyspieszenia lub zmiany kursu w statkach i śmigaczach. No i proszę bardzo.

 • W scenach wyciętych jeszcze przed wstępną animacją Kaz i Neeku pytali się w sklepie Orki i Fliksa, czy właściciele nie widzieli zaginionych dzieci, a potem w biurze przyjęć, aż ostatecznie wpadali na Kela i Eilę na bazarze.

 • Ugnaughcki sprzedawca żywności ma swój unikalny stragan, z którego serwuje jedzenie wątpliwego pochodzenia, takie jak niebieska kałamarnica, fioletowy kebab, tajemnicza zupa i niebieski bekon. Jego postać zaprojektowano na podstawie jednego z bohaterów z tła, stworzonego w zarysie serii. Bonusowa ciekawostka: jedzenie, które kradną Kel i Eila, to bekon ze świnki-rozdymki. To, że sprzedaje je świniopodobny Ugnaught, jest dość nieprzyjemne.

 • We wszystkich czterech kwadrantach Kolosa znajduje się bazar. Ten, do którego często zaglądają Kaz i przyjaciele, zlokalizowany jest w kwadrancie "A", tuż nad warsztatem Yeagera; przylega on do tawerny Ciotki Z. Znajduje się na nim wielu różnych sprzedawców, którzy oferują przyprawę, owoce i warzywa, gotowane jedzenie wszelkiego rodzaju, a także bibeloty i narzędzia. Na samym końcu, przy pojemnikach na śmieci, stoi stragan Bolzy Groola z gorgami.

 • Na znakach przy straganie Bolzy możemy przeczytać: „NAJWIĘCEJ SMAKU. NAJLEPSZY SMAK. GWARANTOWANE (nie jesteśmy tego pewni)”. Pobliski znak ze strzałką głosi: „FRESH 4 YOU (ŚWIEŻE DLA CIEBIE)”.

 • We wczesnej wersji Kel i Eila mieli na imię „Bo” i „Dopa”, czyli „jeden” i „dwa” po huttańsku.

 • Inżynierów na Kolosie zaprojektowano tak, aby byli rodzimą rasą z Castilona. Są ziemnowodni, ale wolą żyć na lądzie i noszą swoje rzeczy na skorupach na plecach. Mężczyźni mają brody, a kobiety nie, a ta konkretna grupa/plemię nosi podobne pierścienie w nosach. Bonusowa ciekawostka: rasa Chelidae dzieli swoje imię z żółwiami z Ziemi [a konkretnie z żółwiami wężoszyimi - przyp. tłum.].

 • Odpowiadającego przed kapitan Phasmą komandora Pyre'a zaprojektowano tak, aby wyróżniał się w swojej zbroi szturmowca. Mimo że z wyglądu to standardowy pancerz, to wykończono go chromowanym złotem. Ma też czarny naramiennik i dopasowany złoto-czarny pistolet.

Ciekawostki Bastionowiczów:
 • Jest to kolejny w starwarsowej animacji odcinek o ratowaniu dzieci z opresji - wystarczy wspomnieć epizody o zagubionych padawanach na trandoshańskim księżycu czy akt o młodzikach z „The Clone Wars” oraz wątek wrażliwych na Moc dzieci z „Rebeliantów”.

 • Rasa Chelidae przypomina znane z popkultury wojownicze żółwie ninja, które też żyły w kanałach, a także leniwce ze „Zwierzogrodu” (w przypadku jednych i drugich humor sytuacyjny opiera się na ich niesamowitej opieszałości). Ponadto fakt, że jej członkowie żyją z dala od reszty i zajmują się stacją, może przywodzić na myśl Opiekunów z uniwersum „Mass Effect”, którzy po cichu zajmowali się Cytadelą - ogromną stacją kosmiczną.

 • Planeta Kela i Eili - Tehar - to anagram od „Earth”, czyli „Ziemi”.

 • Po raz pierwszy w serialu wzmiankuje się Kylo Rena, a ponadto Ello Atsy (znany z „Przebudzenia Mocy”) ma rolę mówioną.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwiz, Finster Vater, Mossar, ShaakTi1138, Slavek_8.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,67
Liczba: 6

Użytkownik Ocena Data
Finster Vater 9 2018-11-05 16:48:48
KiraSolo 8 2018-11-10 14:11:31
Strangler 8 2018-11-10 12:05:04
Mossar 8 2018-11-05 09:31:42
ShaakTi1138 7 2018-11-04 13:53:37
Adakus 6 2021-01-09 15:37:38


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..