TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Signal from Sector Six :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Signal from Sector Six

numer odcinka: 7
Reżyseria: Sergio Paez
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 11.11.18
Data emisji (Polska): 17.11.18
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Poe Dameron, BB-8, CB-23, Jarek Yeager, Synara San.


Opis:
Podczas rutynowych ćwiczeń Kaza i Poego, sygnał z prośbą o pomoc prowadzi ich na uszkodzony statek z dziwnymi formami życia na pokładzie.


Ciekawostki

 • Choć napięty grafik Oscara Isaaca nie pozwala Poemu regularnie występować w serialu, ale zajęty aktor - i zajęty pilot Ruchu Oporu - pojawia się, gdy tylko może.

 • W pierwotnym zarysie odcinka Yeager miał zabrać Kaza na pobliski atol, gdzie Poe i CB-23 mieli posadzić swoje X-wingi. Ale w duchu prawdziwej "szybszej, intensywniejszej" [to słowa George'a Lucasa - przyp. tłum.] starwarsowej akcji, miejsce spotkania przeniesiono w powietrze, aby odcinek szedł bardziej wartko.

 • We wcześniejszych etapach pożyczona droidka Poego miała numer BB-23, ale posiadanie dwóch robotów oznaczonych jako BB byłoby mylące, więc przemianowano ją na CB-23 - co jest ukłonem w stronę Carrie Beck, wiceprezydent rozwoju w Grupie Opowieści.

 • Stwory, które wymienia Poe jako możliwe zagrożenia na statku, wystąpiły wcześniej w „Gwiezdnych Wojnach”. Rathtary przetoczyły się po zbirach z Kanjiklubu i Guaviańskiej Bandy Śmierci w „Przebudzeniu Mocy”, gundarki pogoniły Anakina i Obi-Wana w odcinku „Dooku Captured” z „The Clone Wars”, a reek to podoba do nosorożca bestia, którą poskromił Anakin na arenie w „Ataku klonów”.

 • Pojemniki na zwierzęta, które zaśmiecają pokład opuszczonego frachtowca, to te same, w których przebywały świnki-rozdymki w „Rebeliantach”.

 • Połamane skrzynie mają na sobie napis (w aurebeshu): „UWAGA. OBCHODZIĆ SIĘ OSTROŻNIE”. Czytanie to podstawowa umiejętność, zwłaszcza w odległej galaktyce.

 • Kowakiańskie małpojaszczurki pojawiają się od wieków - a konkretnie od debiutu Salaciousa Crumba w „Powrocie Jedi” - lecz ten odcinek to pierwsze wystąpienie niezdarnego, większego małpojaszczura. To stadko przemawia głosem Dave'a Filoniego, twórcy serii, oraz Matthew Wooda i Davida Acorda ze Skywalker Sound.

 • Wedle dyrektor artystycznej Amy Beth Christenson projekt małpojaszczura oparto ma myśli, że zwykłe małpojaszczurki z Kowaka to odpowiednik naszych wyjców, a małpojaszczur to goryl. Wykorzystując tę inspirację, artystka dała mu krótkie tylne nogi, a większa część jego siły pochodzi z długich, wyposażonych w pazury przednich ramion. Jego rysy pyska miały oddać „marionetkowość” Salaciousa Crumba i są zniekształconą karykaturą mniejszych małpojaszczurek. Kły bestii i linia szczeciny biegnąca wzdłuż kręgosłupa to ukłon w stronę innego agresywnego zwierzęcia - dzika.

 • Synara San jest Mirialanką, członkinią rasy po raz pierwszy widzianej w „Ataku klonów” - jej przedstawicielki to Luminara Unduli i Barrissa Offee. Uważni widzowie domyślili się jej pirackich powiązań już wcześniej. W odcinku „The Triple Dark” latała swoim zmodyfikowanym promem Lambda z Kraganem na pokładzie, choć jej twarz zakrywał hełm.

 • Po uważniejszym przyjrzeniu się strojowi Synary można dostrzec buty i pas imperialnego szturmowca, co wskazuje na jej pirackie pochodzenie. Bonusowa ciekawostka: wcześniejsze projekty przedstawiały ją jako Weequayankę i zielonoskórą Mirialankę.

Ciekawostki Bastionowiczów:
 • BB-8 popychający Kazudę na kładce to zapewne aluzja do sceny, w której Artoo popycha Threepio na barce Jabby - albo w ogóle filmów o piratach.

 • Strzelanie w sufit/niebo i przypadkowe zabicie czegoś to popularny komediowy motyw - widziany choćby w „Świecie według Bundych” czy „Trzynastym posterunku”.

 • Poe mówi: „I hate monkeys... I hate them so much”, co może być odniesieniem do słów Homera Simpsona.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwiz, Mossar.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,83
Liczba: 6

Użytkownik Ocena Data
Mossar 8 2018-11-12 10:04:45
Finster Vater 8 2018-11-12 02:56:06
KiraSolo 7 2018-11-21 18:59:57
Strangler 7 2018-11-17 17:05:00
Adakus 6 2021-01-09 16:01:24
ShaakTi1138 5 2018-11-11 12:44:52


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..