TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Synara’s Score :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Synara's Score

numer odcinka: 8
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Gavin Hignight
Data emisji (USA): 18.11.18
Data emisji (Polska): 24.11.18
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Tam Ryvora, Jarek Yeager, Imanuel Doza, BB-8, Synara San, Kragan Gorr, Orka, Flix.


Opis:
Podczas naprawiania ważnego elementu obrony stacji Kaz zaprzyjaźnia się z tajemniczą Synarą i zostaje zaatakowany przez piratów.


Ciekawostki

  • Potrójny czip namierzający CoMar to nieprzedstawiony wcześniej w większych detalach element artylerii wymieniony w „Imperial Sourcebook”, suplemencie do RPG z 1989 roku. Czip namierzający jest jego komponentem; wcześniejsze wersje historii opisywały go jako artylerzyjski czip namierzajcy TGV-3.

  • Orka żartuje, że ma na składzie kryształy Kyber; to rzadkie, żyjące kryształy skupiające energię, którą przetwarzają w ostrze miecza świetlnego. Można je zobaczyć w „Rebeliantach”, „The Clone Wars” i „Łotrze Jeden”. Wedle innej wersji Orka mówił o skrzyni pełnej mieczy świetlnych.

  • Pracownik doku, którego Synara powala na ziemię na początku odcinka ma na imię Orthog. To powracająca postać pojawiająca się od pierwszego epizodu.

  • W tym odcinku widzimy po raz pierwszy reje do zbierania złomu. Złomiarze pracują w ogromnym magazynie zlokalizowanym na końcu Kolosa, tuż nad zbiornikami z paliwem. Aby podnosić większe przedmioty, zaprojektowano wielką maszynę na torach, składającą się z dźwigów, kabli i ramion droidów. Radzi sobie ze wszystkim, od dużych transportów spoza planety, do odzyskanego złomu z oceanu Castilona.

  • Drell, jeden z piratów dzierżących wysoką rangę w gangu Kragana, powstał jako Weequay z problemami z postawą wobec innych. Nosi również jeden z wariantów zbroi szturmowca z symbolem Quarrena wymalowanym na naramienniku. Drell jest zazwyczaj uzbrojony w detonatory termiczne - funkcjonalne akcesoria w pirackiej modzie!

  • Choć widzieliśmy już Lambdę i inne pojazdy rodem ze złomowiska w gangu Kragana, w tym odcinku możemy po raz pierwszy dostrzec inne elementy jego arsenału. Składają się na niego wibrotopory i swoopy z podwójnymi siedzeniami.

  • Tam robi aluzję do starej kanonierki VF-72, co jest nawiązaniem do eskadry powietrznej armii Stanów Zjednoczonych z drugiej wojny światowej.

  • Podnośnik repulsorowy zaprojektowano w oparciu o ten stworzony na potrzeby TCW. Pojazd ma pod spodem trzy ustawienia mocy, co pokazuje stopień jasności podświetlonych pierścieni. Bonusowa ciekawostka: Yeager krzyczy przez zaciśnięte zęby: „Złaź z mojej bryki!”, co jest aluzją do klasycznego „Wyłaź z mojego samolotu!” Harrisona Forda w filmie „Air Force One”.

Ciekawostki Bastionowiczów:
  • W tym odcinku faktycznie widać kilka mocno zmodyfikowanych statków. Lambda Gorra ma dodatkowe działka i zmodyfikowany kadłub, prawdopodobnie też skrzydła X-winga. Jest też okręt z jednym skrzydłem TIE, drugi ma Interceptora, a trzeci Strikera. Sam pomysł wziął się z Legend, a konkretnie serii „X-wing”, gdzie istniały takie hybrydy, potocznie zwane „brzydalami”.

Autorzy ciekawostek: Mossar.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,40
Liczba: 5

Użytkownik Ocena Data
Finster Vater 9 2018-11-18 15:42:30
ShaakTi1138 8 2018-11-18 15:34:52
Adakus 7 2021-01-10 17:43:40
Strangler 7 2018-11-24 21:45:11
Mossar 6 2018-11-20 13:08:24


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..