TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Platform Classic :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Platform Classic

numer odcinka: 9
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Burke, Chris Wyatt
Data emisji (USA): 25.11.18
Data emisji (Polska): 01.12.18
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, BB-8, Jarek Yeager, Marcus Speedstar, Oplock, Neeku Vozo, Tam Ryvora.


Opis:
Nadchodzący wyścig staje się dla Yeagera okazją do ponownego spotkania się z dawno niewidzianym bratem Marcusem, który musi spłacić dług wobec organizacji przestępczej.


Ciekawostki

 • Najwcześniejszy pomysł na odcinek zakładał, że platformę odwiedzi Han Solo, lecz wkrótce zmieniono go na kogoś ważnego dla przeszłości Yeagera, co uwydatnia jego postać.

 • Kapitan Doza przedstawia Marcusa Speedstara jako „trzykrotnego zwycięzcę Pięciu Mieczy”. To wyścig wspomniany w powieści „Więzy krwi” Claudii Gray.

 • We wcześniejszej wersji odcinka Griff osobiście wyzywał Marcusa w tawernie Ciotki Z, co podnosiło stawkę wyścigu. Jak się okazuje, pilot musiał się martwić jedynie czy jego fotel wyrzucany działa.

 • Oplock, mechanik i przyjaciel Marcusa Speedstara, jest górskim Niktem, a zatem mówi w craceku. Ponieważ nie posługuje się basikiem, zaprojektowano go tak, aby jego płetwy się poruszały, co pomaga mu wyrażać emocje.

 • Guaviańska Banda Śmierci powraca po swoim debiucie w „Przebudzeniu Mocy”. Ich nieludzkich głosów ponownie użyczają Matthew Wood i David Acord (pech chciał, że w okolicy nie ma żadnych rathtarów).

 • Ścigacz Marcusa dumnie obnosi jego nazwisko, SPEEDSTAR, na dziobie; na bokach skrzydeł i hełmie pilota znajduje się litera „S”. Wnętrze statku wygląda znajomo, gdyż jest to przerobiony kokpit X-winga.

 • Skoro Marcus Speedstar to jeden z najlepszych pilotów podniebnych galaktyki, to wszystko w nim, od statku do załogi, musiało wyglądać na błyszczące i robione na zamówienie. Sylwetka jego ścigacza oparta jest luźno na SR-71 Blackbirdzie, ale zrobiono ją z części inspirowanych Y-wingiem i współczesnymi wyścigówkami. Jego unikalny hełm i strój też miały wyglądać na bogate, lecz nieco zużyte, co miało potwierdzać historię, że Marcus przechodzi przez ciężkie chwile i potrzebuje pieniędzy, by spłacić dług.

 • Ten odcinek zdradza, że Niktowie mają więcej niż jedno serce. Może to dlatego często opisuje się ich jako twardych i wytrzymałych bandytów (choć dla porównania Neeku ma dla wszystkich otwarte serce).

 • Osobisty garaż Yeagera, w którym znajduje się jego statek, jest położony w rogu Kolosa - tuż obok tego, w którym dokonuje warsztatowych napraw. Wygodne!

 • Na wyrzucanym fotelu Griffa znajduje się napis w aurebeshu: „POCIĄGNIJ LUB POPCHNIJ, BY URUCHOMIĆ”.

 • Wprowadzenie wizualnych różnic pomiędzy Marcusem a Jarekiem było celowe, aby jeszcze pogłębić przepaść pomiędzy nimi. Podczas gdy ten pierwszy ma odpicowany wyścigowy statek, maszyna tego drugiego przypomina myśliwiec z oryginalnej trylogii. Projekt pojazdu wyewoluował od okrętów rodem z OT i Bella X-1, myśliwca, w którym Chuck Yeager przełamał barierę dźwięku. Schemat kolorystyczny pochodzi od pierwotnych projektów „Fireball”.

Ciekawostki Bastionowiczów:
 • Słowa Yeagera z pierwszego odcinka - o tym, że jeśli o kogoś są zakłady, to musi się ścigać - obróciły się przeciwko niemu samemu, bo teraz to Kazuda go do tego zmusza.

 • Muzyka, która leci w tawernie Ciotki Z, to kawałek Javyar's Cantina z „Knights of the Old Republic”.

 • Wspomniana w odcinku planeta Rishi pojawiła się w „Rookies” i „The Old Republic”.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwi, Hego Damask, Jenari, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,50
Liczba: 6

Użytkownik Ocena Data
Finster Vater 9 2018-12-02 01:43:57
KiraSolo 9 2018-12-01 10:02:51
ShaakTi1138 9 2018-11-26 17:49:23
Mossar 9 2018-11-26 08:46:36
Strangler 8 2018-12-01 18:21:26
Adakus 7 2021-01-10 20:20:03


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..