TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Station Theta Black :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Station Theta Black

numer odcinka: 11
Reżyseria: Sergio Paez
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 09.12.18
Data emisji (Polska): 09.03.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, BB-8, Poe Dameron, Phasma.


Opis:
Gdy Poe i Kaz odkrywają starą placówkę górniczą Najwyższego Porządku, BB-8 dowiaduje się, że miejsce to nie jest tak opuszczone, jak się wydawało.


Ciekawostki

 • Ekrany informujące o niebezpieczeństwie na pokładzie „Fireball” wyświetlają informacje napisane w tej samej czcionce, co komputery Federacji Handlowej w „Mrocznym widmie”. Gdy systemy Kaza nawalają, wyświetla się „OSTRZEŻENIE SYSTEMOWE”.

 • W napisach końcowych wymienia się Darrena Marshalla, który wyrzeźbił modele na potrzeby serialu. Nie tylko zostały one użyte jako wzorzec dla ostatecznej wersji prac koncepcyjnych, lecz także zeskanowano je w 3D, by można było ich użyć jako podstawy do modeli komputerowych. Pierwszymi postaciami, które przeszły ten proces, byli Poe i Leia.

 • W serialu Leia nosi ten sam pierścień, co w „Przebudzeniu Mocy” i „Ostatnim Jedi”. Tutaj możecie zobaczyć jej biżuterię zaprojektowaną na potrzeby serii.

 • Nieznane Regiony to ogromny obszar niezbadanej przestrzeni leżący za Zachodnim Krańcem. To tam przed wścibskimi oczami kryje się ogromna część siły militarnej Najwyższego Porządku przed wydarzeniami z „Przebudzenia Mocy”.

 • Jak dyrektor artystyczna Amy Beth Christenson powiedziała Starwars.com, istnieje kilka wizualnych wskazówek na zewnątrz bazy, które wskazują, że asteroidy zostały całkowicie ogołocone z zasobów. Poza budynkiem znajdują się ogromne świdry, które wydrylowały skały niemal na wiór, a poza tym można dostrzec tam struktury, które powstrzymują asteroidy przed rozpadnięciem się. Wnętrze bazy składa się wyłącznie z pustych hangarów służących do transportowania deltanitu i kilku korytarzy prowadzących do centrum dowodzenia.

 • Kaz obawia się, że on i Poe mogą być „siedzącymi kaczkami” [to angielski idiom oznaczający, że ktoś jest łatwym celem - przyp. tłum.], co jest ukłonem w stronę pierwszej wzmianki o tych zwierzętach w „Gwiezdnych Wojnach”. W „Mrocznym Widmie” kapitan Panaka martwi się, że szturmujący blokadę na Naboo statek królowej może okazać się „siedzącą kaczką”. Wiele lat wcześniej, w adaptacji powieściowej „Nowej nadziei” Obi-Wan mówił Luke'owi, że nawet kaczka musi nauczyć się pływać. Chłopak odpowiadał: „Co to jest kaczka?”

 • Zarówno CB-23, jak i BB-8 otrzymali w swym projekcie wizualne wskazówki z prac koncepcyjnych do „Przebudzenia Mocy”. Spłaszczona głowa CB to niewykorzystany pomysł z wczesnej wersji filmu, a większa głowa i oko BB-8 to też aluzja do jego pierwotnego wcielenia.

 • Droid strażniczy Najwyższego Porządku pojawia się w tle „Przebudzenia Mocy” i „Ostatniego Jedi”, ale jego wysuwane bronie zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego odcinka. Jednak to „Battlefront II” miał zaszczyt ujawnić ten projekt jako pierwszy w grudniu 2017 w DLC do gry.

 • Dedlanit to minerał spotykany w wielu zakątkach galaktyki. Po raz pierwszy pojawił się w marvelowskiej miniserii „Chewbacca” z 2015 roku, w jaskiniach żuków na Andelmie IV.

 • Hipernapęd to wskaźnik technologicznego zaawansowania w Sadze. Za czasów Republiki myśliwce Jedi musiały korzystać z zewnętrznych pierścieni, aby skoczyć w nadprzestrzeń. W czasach Imperium myśliwce TIE były za małe, aby posiadać hipernapędy, choć małe rebelianckie statki je miały. Teraz, w dobie Najwyższego Porządku, TIE Sił Specjalnych i TIE eskortujące elitarne pojazdy są w nie wyposażone.

 • Gdy Poe używa skanerów, aby odnaleźć oznaki życia Kaza w polu asteroid, wydają one ten sam odgłos, co śmigacz śnieżny poszukujący Luke'a i Hana w zamieci na Hoth w „Imperium kontratakuje”.

Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,50
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
Adakus 7 2021-01-11 06:33:28
Mossar 7 2018-12-10 20:48:53
Finster Vater 7 2018-12-10 03:44:00
ShaakTi1138 5 2018-12-10 18:35:11


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..