TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Dangerous Business :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Dangerous Business

numer odcinka: 13
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Eugene Son
Data emisji (USA): 20.01.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, BB-8, Orka, Flix, Teroj Kee.


Opis:
Kaz zajmuje się nabywaniem towarów dla Orki i Fliksa w zamian za części i wdaje się w konflikt z podejrzanym klientem rasy obcej, który jest w zmowie z Najwyższym Porządkiem.


Ciekawostki

  • W oryginalnym zarysie odcinka Flix i Orka opuszczali platformę, by zająć się „ważnym problemem z dostawą”. Potem zmieniono to na „podpisanie najlepszej ugody w roku”. Ale już w drugim zarysie zostało to znowu zmienione na wizytę u matki Fliksa.

  • We wcześniejszej wersji ekipa Yeagera pracowała nad statkiem Bo Keevila. W związku z tym zaprojektowano wnętrze maszyny (klik), ale potem zmieniono ją na „Fireball”.

  • Olej dla droidów marki premium, który kupuje Jooks, jest zapakowany w ten sam typ pojemnika, co hiperpaliwo ze wcześniejszego epizodu, ale ma namalowane stylizowane logo astromecha, co zdradza jego zawartość.

  • Projekt Teroja Kee oparto na Keteerianinie, który przewija się w kasynie na Canto Bight w „Ostatnim Jedi”. W filmie jest on obcym o kodzie K020 (takiego oznaczenia używa się w pracowni stworów), ma na imię Teerib Igmusk, służy jako concierge hotelowy i gra go Keith De’Winter. Bonusowa ciekawostka: Na jego stroju i statku znajduje się czarno-żółte logo Gildii Górniczej, wymyślonej na potrzeby gry RPG „Lords of the Expanse” z 1997 roku. Jej członkowie pojawili się na ekranie w „Rebeliantach”.

  • Podenerwowany Orka przywołuje „księżyce Gozgo” jako przekleństwo, co robił Cikatro Vizago w „Rebeliantach”.

  • Flix nie jest po części Gunganinem, jak sam twierdzi, lecz przedstawicielem nowej rasy, opartej na wczesnych szkicach przedstawiających Ewoki autorstwa Ralpha McQuarriego. Niektóre z jego szkiców stały się podstawą do stworzenia Yuzzumów. Te bardziej ptasie posłużyły jako inspiracja postaci Fliksa.

Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
Mossar 7 2019-01-22 09:55:56
Adakus 6 2021-01-12 07:15:04
Finster Vater 6 2019-02-11 21:41:27
ShaakTi1138 5 2019-01-21 16:30:39


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..