TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Doza Dilemma :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Doza Dilemma

numer odcinka: 14
Reżyseria: Sergio Paez
Scenariusz: Gavin Hignight
Data emisji (USA): 27.01.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, BB-8, Synara San, Torra Doza, Imanuel Doza, Kragan Gor, Pyre.


Opis:
Synara układa sobie życie na platformie, lecz jej piraccy kamraci mają dla niej inne plany.


Ciekawostki

 • Zwrot „It's so wizard!” [coś w rodzaju „Ale to czaderskie!” - przyp. tłum.] wrócił do łask, a może tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody, gdyż po raz pierwszy padł w „Mrocznym widmie” (dzięki Kitsterowi) ponad sześćdziesiąt lat wcześniej.

 • Hologra Torry „Drone Blaster” ma te same zdalniaki treningowe, których używał Luke Skywalker w „Nowej nadziei”.

 • Blaster, którego używa się w hologrze Torry ma plastikowe pomarańczowe części i wystający element na lufie - rodzaj zabezpieczenia, które pojawia się również na zabawkowych pistoletach w naszej galaktyce.

 • Szpieg-piratka Synara wspomina, że nauczyła się strzelać od ojca na Vanqorze. Może polowali na gundarki? Krystaliczny świat Vanqora widzieliśmy kilkakrotnie w „The Clone Wars”.

 • Z długimi, kościstymi palcami i skórą białą niczym kreda, Valik jest przedstawicielką tej samej tajemniczej rasy, co Aurra Sing, łowczyni nagród widziana przez chwilę w „Mrocznym widmie” i która pojawiła się kilkakrotnie w „The Clone Wars” [nie wiedzieć czemu nazwa rasy pada tylko w „Bucket's List” - Palliduvanie. W Legendach Aurra nie była kobietą czystej krwi, lecz hybrydą człowieka (po matce) i nieznanej rasy (po ojcu) - przyp. tłum.].

 • W szafce Bucketa znajduje się prymitywny obrazek przedstawiający astromecha serii C1 (no wiecie, takiego jak Chopper z „Rebeliantów”).

 • Bliższe spojrzenie na okręt Kragana, „Galleon”, ujawnia różne elementy starszych maszyn, którym dano nowe życie. Bocianie gniazdo to wydrążona noga AT-AT; skrzydła promu klasy Lambda stabilizują pojazd, a główny kadłub wydaje się zrobiony ze starego AT-AT. Bonusowa ciekawostka: ogólny zarys statku oparto na rekinie, a główna Lambda piratów dokuje z tyłu, dzięki czemu wygląda jak tylna płetwa. W „Galleonie” znajduje się kilka doków dla innych pirackich myśliwców i śmigaczy, aby można było ich łatwo użyć. Okręt ma masywne zasoby dział i armat, a jego maszty potrafią się składać.

Ciekawostki Bastionowiczów:
 • W tym odcinku pojawia się sporo aluzji do „Piratów z Karaibów”. Statek Kragana przybywa we mgle, jak „Czarna Perła” w pierwszej części. Do tego kartą przetargową i tu, i tu jest porwana dziewczyna (Torra i Elisabeth). Ekipa „dobrych” (Kazuda i asy oraz Will Turner) próbuje ją odbić, lecz pojawiają się ci „źli” (Najwyższy Porządek i Brytyjczycy) i zgarniają przysłowiową nagrodę.

 • W powieści „X-wing: Żelazna Pięść” pojawia się postać o imieniu Garik Loran, który przyjmuje pseudonim Kargin, gdy tymczasowo staje się szefem piatów. Brzmi to podobnie do imienia Kragana, choć Matt Martin powiedział, że nie wie, czy to oficjalnie potwierdzona ciekawostka.

 • Piraci atakują droidy w wieży Dozy granatami jonowymi („droid poppers”), których używały siły Republiki w „The Clone Wars”. Dodatkowo scena, w której roboty nachylają się nad bronią, jest identyczna jak w premierowym odcinku TCW, w którym granaty te się pojawiły.

 • Gra Torry przypomina „Duck Hunt” z Pegasusa.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwiz, Mossar, ShaakTi1138, Slavek_8.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,25
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
kociSamuraj 9 2023-01-19 19:00:48
ShaakTi1138 9 2019-01-29 21:23:51
Mossar 8 2019-01-28 12:43:48
Adakus 7 2021-01-12 07:37:26


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..