TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Descent :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Descent

numer odcinka: 19
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Paul Giacoppo
Data emisji (USA): 03.03.19
Data emisji (Polska): 04.05.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Jarek Yeager, Tam Ryvora, Neeku Vozo, Tierny.


Opis:
Tajemnice zostają odkryte, więc ekipa Yeagera musi unikać ścigających ją nieustępliwych szturmowców i dotrzeć do Ruchu Oporu.


Ciekawostki:

  • W pierwotnym zarysie odcinka nie pojawiała się agentka Tierny; zamiast tego zadaniem aresztowania i przesłuchania Tam zajmował się komandor Pyre. Potem, w zarysie scenariusza Pyre'a zastąpiła admirał Tierny. W drugie wersji stała się już agentką.

  • Biuro Bezpieczeństwa Najwyższego Porządku - współczesne wcielenie IBB - powstało na potrzeby serii komiksowej „Poe Dameron”. Wspomina o nim agent Terex w trzecim zeszycie.

  • W informacjach o służbie Kaza można wyczytać (w aurebeshu), że jego rodzina to Hamato Xiono; planeta rodzinna Hosnian Prime; ranga to jedynie „pilot”; że służył w marynarce Nowej Republiki; plik wskazuje też, że został zwerbowany przez Ruch Oporu.

  • Agentka Tierny, podobnie jak Kallus i inni członkowie Biur Bezpieczeństwa, nosi wyróżniający się strój. Jako że jest specjalistką do spraw przesłuchań, inspiracją do jej kostiumu były mundury policyjne. Jej hełm to mieszanka tych należących do Dartha Vadera i Kallusa, a na ramieniu ma napisane FOSB, czyli „First Order Security Bureau” (jeśli szukacie wskazówek do cosplayu, sprawdźcie ten artykuł na Oficjalnej).

  • Zarówno Kaz, jak i Yeager mają nowe modele utworzone na potrzeby tego epizodu. To pierwszy raz, gdy widzimy Jareka bez kurtki, a ponadto obaj panowie mają nowe fryzury.

  • Chociaż w odcinku tego nie pokazano, to Kolosa zaprojektowano tak, że przy słupach jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni (tuż poniżej poziomu wody), dzięki czemu górna część stacji może się zanurzyć bez ruszania całej podstawy.

  • Pierwotnie odcinek miał się zakończyć chwilą, w której piraci przechwytują wiadomość Kaza, a wcześniej bylibyśmy świadkami sceny, w której Xiono poprzysięga wyzwolić Kolosa. Momenty te zostały zamienione w edycji, aby epizod skończył się zdeterminowanymi słowami młodzieńca.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • Pod względem konstrukcji fabuły ten odcinek bardzo przypomina „Call to Action” z „Rebeliantów”: na planetę przybywa urzędnik, który stara się zapanować nad sytuacją; bohaterowie próbują się dostać do miejsca, z którego będą mogli wysłać wiadomość; mentor poświęca się i daje się schwytać, aby reszta mogła uciec.

  • Alarm na Kolosie brzmi podobnie do słynnego alarmu słyszanego w imperialnych placówkach, co prawdopodobnie jest nawiązaniem do przeszłości bazy.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwiz.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,75
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
Finster Vater 10 2019-03-04 22:08:34
ShaakTi1138 9 2019-03-06 20:31:21
Mossar 9 2019-03-05 18:18:40
Adakus 7 2021-01-12 18:02:10


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..