TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - No Escape, Part 2 :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: No Escape, Part 2

numer odcinka: 21
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 17.03.19
Data emisji (Polska): 04.05.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List”, „Resistance Rewind” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Torra Doza, Jarek Yeager, Imanuel Doza, Tam Ryvora, Tierny.


Opis:
Z pomocą Neeku Kaz wpada na pomysł jak pozbyć się Najwyższego Porządku z Kolosa raz na zawsze.


Ciekawostki:

  • W scenariuszu i wczesnej wersji odcinka była jeszcze jedna scena z zalewanym korytarzem, podczas której Kaz wpadał w drzwiach na Garmę, starszą Arconankę. Gdy młodzieniec pociągał ją na bok, by ochronić ją przed falami, ta szczypała go w policzek i nazywała go „poszukiwaczem przygód”.

  • We wczesnej wersji odcinka przybycie Cioci Z było niezapowiedziane, ale aby lepiej przygotować jej przylot, dodano scenę, podczas której Neeku otrzymuje od niej sygnał.

  • Na początku aktu drugiego rekinopodobny sharvo ma w pysku hełm szturmowca. To odwołanie do dużo wcześniejszego momentu w serialu: zdanie „Może założę się, że sharvo zje cię w całości” słychać było w pilocie serialu.

  • We wcześniejszej wersji sceny, w której kapitan Doza uwalnia asy, Freya dzieliła celę z Griffem, który ćwiczył podciągnięcia. Kobieta była wdzięczna za ratunek, mówiąc: „Czy wiesz jak to jest być uwięzioną przez trzy dni w celi z Griffem?”.

  • Szefowa działu artystycznego, Amy Beth Christenson, przedstawia nam historię Kolosa: Od początku, nawet na pierwszej konferencji scenarzystów, mówiliśmy o tym, że Kolos to tak naprawdę ogromny statek pogrzebany pod wodą, z górną częścią, która stanowiłaby jedynie mały procent mobilnej bazy. Choć zawsze planowaliśmy, by był to wielki statek ukryty pod wodą, to naszym zamiarem było rozwiązanie tej zagadki pod koniec sezonu pierwszego. W przeciągu całej serii jest kilka wskazówek: w pierwszych odcinkach widać światła pod wodą, które mogłyby być odbiciem, ale tak naprawdę to zanurzone pomieszczenia. Potem, w kolejnych epizodach, widzicie górną część struktury tuż pod lustrem wody, co zaczyna wskazywać na to, że pod spodem kryje się więcej. I choć wszystko było zaplanowane od samego początku, to ta część Kolosa nie była skończona aż do ostatniego odcinka.

  • Kolosa z kilku powodów zaprojektowano tak, aby leciał pionowo do góry, jak B-wingi czy bombowce Ruchu Oporu. Amy Beth Christenson mówi: Po pierwsze, pozwoliło to odróżnić go od niszczyciela, bo oba są w kształcie klina. Po drugie, ponieważ wieża Dozy nadal pełniłaby funkcję mostka, to dzięki temu postaci i plan byłyby ustawione pionowo w kosmosie. To jednak z kolei upodabniało go do akademii Skystrike z „Rebelianów”, więc aby je rozróżnić, położono większy nacisk na załamanie sylwetki i kształtów Kolosa oraz powtarzanie kątów, paneli i detali, które Bill George umieścił w górnej sekcji.

  • Jak było sugerowane w ciekawostkach do „The Disappeared”, Kolos zawsze był zaprojektowany tak, aby był w stanie przemienić się w swoją wersję zdatną do lotów w kosmos. Choć w serialu nie poświęca się temu wiele uwagi, to upewniono się, że różne hydrauliczne pylony działałyby naprawdę.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Mossar 9 2019-03-22 10:45:09
ShaakTi1138 8 2019-03-20 21:06:15
Adakus 7 2021-01-13 07:42:22


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..