Fandom

Raport z X Spotkania Śląskich Fanów Star Wars

Spóźniona ;) opowieść z worka Św. MikołajaLecąc sobie z prędkością światła nad Śląskiem, mijałem Gliwice. Nagle około godziny 16.00 mój prawy renifer oberwał kamieniem. Spojrzałem na ziemie a tam złe Jedi – Banita uśmiecha się szeroko. Chyba ktoś oberwie rózgą ...
Wychodząc z nadprzestrzeni zacząłem podchodzić do lądowania. Koło budynku zwanego ratuszem zauważyłem 8 osobników: z tego dwóch Juzków: Ricky&Shang; Tysken Raidersów: Coran, Jagged Fel, Ganner, wiceprezesa Kyle Katarna, Emesa i tego co rzucił kamieniem. Wylądowałem na zegarowym ratuszu pod którym się wszyscy zgromadzili, jednak w oddali zauważyłem ze Kucia również stoi pod zegarem ale na... dworcu :) –chyba ktoś źle obliczył miejsce spotkania.
Grupa jeszcze na kogoś czekała. Nagle niebo zasłoniły chmury i pojawiła się Bogini ceta, a obok z hukiem błyskawic koordynator JORUUS.
Z racji tego ze był to mój dzień cichaczem udałem się za nimi do knajpki zwanej „3m”. Po złączeniu stolików gromada usiadła. Mimo że tryskali Mocą i właśnie zamówili nową jej porcje do stolika , mnie nie wyczuli. Na stole jak na straganie handlowym zaczęto wymieniać sie różnymi akcesoriami z SW, oraz chwalić się szkolną cenzurką. Część spotkaniowiczów założyła specjalne koszulki w których wyglądała jeszcze gorzej niż wcześniej ;) .
Kanapa zatrzęsła się w posadach i wbiegła wreszcie Kucia. Potem zaczęto nieznana mi grę „rasy-planety” – jednak towarzystwo szybko się znudziło i cała uwaga przeniosła się Dartha Maula, który nie chciał się „złożyć” ;) . Nawet skomplikowane obliczenia matematyczne nic nie wskórały.
Później jeden z członków spotkania – Emez – udał się za jasną stroną mocy i poszedł zakuwać podręczniki. Banita w ramach rekompensaty zajął się zaprzęgiem reniferów na dworze, gdzie wzywał na pomoc Anora przez Holonet.
Na stole oprócz rozchwytywanego rubikowego „Maula” pojawił się rózwniez inny Sith –modelinkowy „Darth Vader” JORUUSa.
Patrząc tak na nich myślałem ze już wszystko widziałem. Jednak to, co za chwile nastąpiło przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Ta, którą zwą Bogini wyjęła plastikową miskę z torby z bliżej nieokreślona zawartością. Rozdano metalowe widelce i miska „poszła w obieg”. Chcąc skosztować boskiej sałatki, każdy wykonywał bardzo dziwne i maskujące ruchy, kryjąc się przed Gamorrianskim Straznikem, – czyli barmanką ;) . Do jedzenia zaczęto równiez czytać gazetę przyniesioną przez JORUUSa o jakiejś Bitwie o Tosh’eek :) .
Od początku wyczuwałem jakiś „spisek”, jednak nie dotyczył on mnie, tylko koordynatora JORUUSa, który za swoja ogromna zasługę stworzenia „rodziny fanów” otrzymał pojemnik do zbierania haraczu.
Sprzątnięto widelce, zamówiona trochę „mocy” – jednak spotkanie dobiegało końca powoli. Dwóch Juzków opuściło nas w biegu bo spieszyli się na światłostatek.
Zauważyłem wtedy ze fani SW to, takze hazardziści. Wyciągnęli karty rodem z Playboya i zagrali kilka partyjek pokera [bo PLS zapomniało sabaccowych kart ;) ].
Dobiła jednak godzina w której postanowiono się zbierać. Wyszedłem szybko, zgarnełem renifery i uniosłem się w powietrze. Nawet się zastanawiałem czy ich gdzieś nie podrzucić, wystarczająco się wystraszyłem tej ekipy ;) .

Dzień Św. Mikołaja spiasany przez ceta&kuciaJORUUS

Corran Horn

Ricky też chciałby mieć moc w ręce


panowie Kyle, Ganer i Jagged Fell

Nawiedzony Ricky

Dać dziecku zabawkę

Najbardziej Ortodoksyjni fani na Śląsku

boska sałatka

modelinkowy Darth Vader, ceta, JORUUS

Kyle czyta o "Bitwie o Tosh'eek"

emez & Reecee

Metamorfoza Maula

Matematycy

Shang i Horn

Widelcowa bitwa

Zarywamy

Niespełniona kariera muzyczna

Corran cichcem wsuwa

wygłodniały józek

koordynator JORUUS

kucia wsuwa

nasza matematyczka

Św.Mikołaj u Yuuzhan

Pilchowiczanie

Twórczość Shanga

co każdy fan musi mieć na spotkaniu!

Podano do stołu

Podziemie

oficjalnie

jesteśmy wielką rodziną fanów

dziękujemy

Kubek

Kubek

zdziwnienie koordynatora

X SŚFSW

Koordynator

rozmówki

Ricky, Shang & Coran

Ricky Skywlaker

rękoczyny na spotkaniu

Imperialna ceta

część PLS

Przyczajona Bogini, ukryty Vong

rysunkowy Darth Vader

Weź pigułkę

Skręcanie długopisów, zarabiamy by spłacić zakupioną "moc"

groźnie

konsystencja mocy

śląskie buciory

PLS [Polska Liga Sabacca]

mikołajki

Św. kucia

prawie św. JORUUS

Ganner tez św

Nokia jako nowy komunikator Imperium

kolejne wcielenie Maula

JORUUS zbiera na PAJ

:O ile już zebrał

Bez Mocy ani rusz

szulerniaTagi: Relacja (301) Śląsk (28)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.