TWÓJ KOKPIT
0

Knights of the Old Republic :: Gry komputerowe


Tytuł: Knights of the Old Republic
Rok wydania: 2003
Wydanie PL: LEM 2004
Oficjalna strona:
Twórcy: LucasArts i BioWare
Galeria:
Typ: RPG
Platforma: Windows, Mac, Xbox, Nintendo Switch, Android, iOS
Recenzja marsa

Przyznam się szczerze, że od dwóch tygodni, czyli od czasu gdy skończyłem grać w Knight of The Old Republic, odwlekałem napisania recenzji tej gry. Gra pochłonęła mnie całkowicie. Trudność napisania recenzji polega na tym, że trudno jest opisać to dzieło w kilkudziesięciu zdaniach. Więc jeśli chcesz na prawdę wiedzieć jaka jest gra, to kup ją i sam zagraj. Jeśli jednak mimo wszystko wahasz się, choć nie wiem dlaczego, przeczytaj w tej recenzji co mnie urzekło. Oczywiście jestem pewien że wiele rzeczy pominę (i dobrze bo ta recenzja byłaby okropnie długa).

Na początek...

Na grę musieliśmy znacznie dłużej czekać niż posiadacze konsoli XBox. Było to związane z całkowitym przeprojektowaniem interfejsu. Blaszaki posiadają mysz i klawiaturę, co daje więcej możliwości niż konsolowy pad. Ale okazało się, że czekać było warto, gdyż gra rzeczywiście jest świetna pod każdym względem, przez co zapomniałem robić screeny. Dodatkowo cały czas robiłem "quick save", przez co, gdy włączyłem grę aby zrobić save'a, okazało się to problemem, gdyż zapis dotyczył końca gry. Jakieś udało mi się zrobić, ale od razu zastrzegam, że niewiele one mogą przedstawić wam grę. Nie wynika to z tego, że są robione, tak aby były lecz jest ich strasznie mało aby mogły przedstawić zawartość gry.
Zacznę jednak od początku. Pominę fakt, że kiedy postanowiłem kupić grę, byłem szczęśliwy do czasu, aż wróciłem do domu i dowiedziałem się z Internetu, że właśnie LucasArts wyraził zgodę na opracowanie polskiej wersji gry, która ma się ukazać w marcu. Konsternacja! Długo zastanawiałem się nad grą, gdyż wiedziałem, że dużo czasu pochłonie tłumaczenie gry, gdyż przy zakupie tej gry należy się liczyć z rozumieniem tego co się dzieje. Dialogi w grze to podstawa, a w te dialogi miało wejść ponad 750 tysięcy słów. Więc po co zdecydowałem się na zakupy w poniedziałek. Ale cóż, i tak przestąpiłem do instalacji 4 płyt. Jak się okazało nie było tak źle. Nie przypominam sobie, abym musiał podczas gry choć raz otworzyć słownik angielsko-polski, gdyż wystarczyło mi to co nauczyłem się do tej pory. Choć czasem zdawałem się na intuicję. Oczywiście najbardziej przydatne mi były angielskie napisy, gdyż po kilkunastu godzinach miałem dość słuchania dialogów. Co innego muzyka i dźwięki, ale o tym później. Oczywiście nie przesadzam pisząc o kilkunastu godzinach. Nawet kiedy gra mnie wkurzyła bo nie mogłem czegoś przejść, wystarczyło, że poszedłem na chwilę popatrzyć na rybki, a wewnętrzny głos wołał wróć do gry i tak po dosłownie kilku minutach gra znowu była uruchomiona. Co prawda początek był trudny. Trochę czasu należy poświęcić na zapoznanie się ze sterowanie, a nie wspomnę, że już za pierwszymi, może drugimi drzwiami musiałem przystąpić do swojej pierwszej walki. Kończąc wątek polskiej wersji, mam nadzieję, że polski dystrybutor LEM, udostępni nabywcą angielskiej wersji spolszczenie, gdyż tej gry nie przechodzi się raz. Wynika to między innymi z tego, że: grę można przejść po Jasnej lub Ciemnej stronie mocy, do wyboru przy tworzeniu postaci mamy do wyboru trzy klasy, jest wiele wątków pobocznych, których nie wykonałem, jest kilka rozwiązań na przejście niektórych fragmentów gry, itd. Resztę znajdziecie w dalszej części recenzji, więc przejdźmy do szczegułów.

Tworzenie postaci

Aby zacząć grę należy stworzyć swoją postać. Do wyboru mamy kobietę lub mężczyznę w trzech klasach. Możemy być przemytnikami (zaradni, inteligentni, sprytni, zdarza im się wchodzić w konflikt z prawem), skauci (dobrzy w rozpoznaniu, zręczni, inteligentni) oraz żołnierze (mistrzowi walki, zręczni, wytrzymali, silni). Wybór jest o tyle ważny, gdyż Knights of the Old Republic to gra RPG, gdzie każda zdolność jest ważna. Co prawda walki nie zabraknie, ale potrzebna jest inteligencja, gdyż pozwoli to nam na pokonywanie różnych zagadek, otwierać drzwi, itd. Oczywiście jedna postać nie może posiąść wszystkich umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Dla tego podczas gry będziemy kompletować drużynę. Podczas gry jak to bywa w grach RPG, będziemy nabywać punkty doświadczenie, przez co nasze postacie będą awansować na wyższe poziomy. Dlatego ważne będzie umiejętne wybieranie cechy, która ma podnieść swój poziom wyżej. Oczywiście w grze Knights of the Old Republic staniemy się rycerzami Jedi i będziemy posługiwać się mocą i mieczem laserowym. Aby do tego doszło będziemy musieli przejść w grze (na Dantooine) test z wiedzy z kodeksu Jedi i wybrać jakim rycerzem chcemy być. Możemy wybrać gwardzistę, konsula, strażnika. Oczywiście każdy z nich ma inne zdolności lepiej rozwinięte, np. konsul lepiej poradzi sobie z negocjacjami, ale gorzej będzie walczył w stosunku do strażnika. Nasza postać podczas gry cały czas będzie się rozwijała, a nasze poczynania wpłyną na to po jakie stronie mocy skończymy grę. Jeśli wszystko będziemy chcieli załatwić walką staniemy się Mrocznym Jedi, jeśli spróbujemy załagodzić spory, staniemy się Jasnymi Jedi.

Fabuła

Akcja gry toczy się około 4000 lat przed wydarzeniami z filmu "Nowa Nadzieja". Niejaki mroczy Jedi znany jako Darth Malak, który stoi na czele potężnej armii Sith, po zdradzie przyjaciela, postanowił doprowadzić do upadku zakonu Jedi, strażników pokoju w galaktyce. Nasza przygoda zaczyna się na atakowanym przez jego wojska statku kosmicznym, na orbicie planety Taris. Podczas ataku Sith'owie mieli pojmać Bastila Shan. Po ucieczce przy pomocy kapsuły na planetę Taris okaże się, że ta kobieta będzie nam potrzebna do ucieczki z tej planety. Ma też ona odpowiedzieć nam na wiele pytań związanych z sytuacją w jakiej się znaleźliśmy i związanych z naszą postacią. Wiele godzin zajmie nam jej znalezienie, ale ma to swoje plusy. Będziemy mogli nauczyć się poruszać w świecie gry. Dodatkowe misje pozwolą nam też posługiwać się bronią. Przydatne może się wzięcie udziału w pojedynkach organizowanych przez Hutt'a, które zgodnie z prawem nie mogą zakończyć się śmiercią żadnego z walczących. Jeśli wygramy dostanie nam się też nagroda w postaci kredytów, których ilość rośnie wraz z kolejnym przeciwnikiem. Kiedy już znajdziemy Bastila'ię, zacznie się wreszcie najważniejszy wątek naszej podróży. Po zdobyciu statku Ebon Hawk, polecimy do siedziby Jedi na Dantooine. Obecność Bastila'y sprawi, że będziemy razem z nią mieć dziwne sny o czymś zwanym Star Forge. Aby tam dotrzeć będziemy musieli odwiedzić kilka planet w celu znalezienia Gwiezdnych Map (Star Maps). Oczywiście w tą podróż ruszymy po tym jak zostaniemy rycerzem Jedi. kolejność odwiedzanychplanet sami wybieramy. I tak odwidzimy Kashyyyk - rodzinną planetę Wookiee'ch, całą zarośniętą wysokimi drzewami w konarach których znajdują się miasta. Odwiedzimy też Tatooine - pustynną planetę zamieszkałą przez ludzi pustyni, Jaw'ów oraz różnych osadników. Kolejny fragment mapy znajdziemy na Korriban, gdzie znajduje się szkoła Sith. Ostatni fragment znajdziemy na Manaan, planecie całkowicie pokrytą oceanem. W koloniach na powierzchni i pod wodą zamieszkują Selkath'owi, rasa bardzo lubiąca sądy. Oczywiście zdobycie poszczególnych fragmentów mapy może się nie okazać takie łatwe. Raz zbędziemy musieli pokonać smoka, potwora morskiego, innym razem udowodnić komputerowi, że mamy prawo do niej lub dostać się do grobowca Sith. Ostatnim miejscem jakie odwiedzimy zanim trafimy do bazy Star Forge, awaryjnie wyładujemy na tropikalnej planecie Unknown (planeta Nieznana). Star Forge to konfrontacja z Darth'em Malak'iem. Jeśli komuś się wydaje, że gar krótka, to zapraszam do dalszej części recenzji. Ja po prostu nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, a zapewniam was, że kilka razy fabuła was zaskoczy.

Rozgrywka

W grze odwiedzimy osiem lokacji, w których oprócz badania terenu i szukania drogi do głównego celu, napotkamy na wiele misji pobocznych, o których w następnym akapicie. Główna rozgrywka będzie toczyła się w środowisku trójwymiarowym. Postać biegnie zawsze zgodnie z kierunkiem w jakim ustawimy obraz. Na każdą napotkaną postać możemy kliknąć, lecz nie z każdą da się pogadać. Może ona nam tylko coś odpowiedzieć na odczepne. Z pozostałymi możemy pogadać wybierając odpowiedni tekst zaproponowany przez producentów gry. Wszystkie postacie mówią w ojczystych językach, a my wszystkie rozumiemy (dzięki napisom, oczywiście). Na to co się mówi trzeba uważać, gdyż możemy wkurzyć rozmówcę, co może doprowadzić do konfrontacji zbrojnej. Wynikiem wielu rozmów jest otrzymanie punktów doświadczenia, które są nieodłącznym elementem gier RPG. Możemy też dostać punkty jednej ze stron mocy lub jakieś przedmioty. Możemy też poratować niektórych, płacąc ich długi. Jak już wspomniałem wcześniej, zdobyte punkty doświadczenia pozwolą na awans na wyższy poziom naszej postaci i naszych towarzyszy. Oczywiście jak klikniemy na ikonkę naszej postaci, zobaczymy ile dana postać potrzebuje punktów aby przejść na wyższy poziom. Przy awansie sami wybieramy jakie cechy maja się rozwinąć (mamy do dyspozycji kilka punktów do przyznania) lub może to automatycznie wykonać gra. Dla tych co nie grywają na co dzień w takie gry, może to zabrać trochę czasu. Ważne jest rozwijanie niezbędnych umiejętności. Oczywiście robiąc to tak aby, każda z postaci ci towarzyszących miała inne umiejętności. Skoro już jestem przy towarzyszach. Kiedy wylądujemy na jakiejś planecie, wychodząc ze statku możemy wybrać maksymalnie dwóch kompanów. Nie zawsze będą mogli nam np. towarzyszyć tylko Jedi. Może się okazać, że niezbędny nam się okaże robot. Pomiędzy postaciami przełączmy się klikając na ikonce postaci. Sami musimy uzbroić naszą postać, założyć im zbroję. W tym celu klikamy na ikonce wybranej postaci i następnie na ikonce reprezentującą część ciała. W tym momencie na prawej liście zostają przedmioty, które możemy tu przyporządkować. Każda ma inne możliwości (punkty obrony, ataku, itd.). Ekwipunek, który ma nosić postać należy wybierać dokładnie i taki który da jej najwięcej. Należy też pamiętać, że jeśli założymy pancerz, to możemy stracić zdolność posługiwania się mocą. Jeśli chodzi o broń, to możemy posługiwać się obiema rękoma (używać dwa blastery, dwa pojedyncze miecze). Nie każda broń może być używana w połączeniu z inną. Arsenał jest ogromny: pistolety, blastery, kusze, miecze metalowe i laserowe pojedyncze i podwójne. Niektórą broń można rozbudowywać. jeśli dysponujemy odpowiednimi częściami to przy specjalnych stołach możemy ją rozbudowywać. Najważniejsza jest budowa mieczy laserowych. Pierwszy sami budujemy przy użyciu trzech kryształów. Oczywiście kryształów jest sporo, każdy ma inne właściwości. Wpływają one na kolor ostrza, siłę ciosów, długość ostrza. I tak doszliśmy do walki. Gdy na naszym horyzoncie pojawi się przeciwnik lub stwór, gra automatycznie się płazuje, a nad najbliższym przeciwnikiem pojawia się menu akcji. W nim możemy wybrać jedna z trzech reakcji (strzałkami n górze i dole każdej ikonki) i ją użyć (klikając na ikonce). Pierwsza to rodzaj ciosu jako mamy zadać wybrana bronią (w przypadku miecza możemy ich użycie połączyć z mocą). Druga opcja służy do używania mocy ataku i używania mocy. Trzecia służy do wybierania i rzucania granatów. Dodatkowo w prawym dolnym rogu mamy przez cały czas grania cztery inne ikonki, odpowiadające za używanie podstawowych mocy takich jak leczenie (które działa na naszych towarzyszy jak są blisko), szybkiego biegania, itd. Inna ikonka odpowiada za użycie apteczek i antidotum na truciznę. Kolejna możemy aktywować działanie ochraniaczy na nadgarstkach. Ostatnia pozwala na instalację min. W walce interesuje nas też ikonka na dole na środku ekranu. Tutaj widzimy pięć ruchów ataku jaki zaplanowaliśmy danej postaci. Kiedy każdej postaci przyporządkujemy ruchy wyłączmy pauzę i obserwujemy co się dziej. Oczywiście cały czas możemy kontrolować ruchy i ponownie za pauzować grę w celu zmienienia taktyki. Wydaje się to trudne, ale da się opanować.
Gra wymaga od nas myślenia. Jako Jedi przyjdzie nam nieraz rozwiązać problemy mieszkańców odwiedzanej planety. Na przykład na Dantooine będziemy musieli odkryć kto zabił tubylca lub zażegnać konflikt pomiędzy dwiema rodzinami. Warto brać udział w tych problemach innych, gdyż dostajemy za nie cenne punkty doświadczenia. Napotkamy też wiele zagadek niezbędnych do przejścia gry, takich jak: poprzez przełączanie krążków na filarach, dostaniemy się do wnętrza grobowca Sith, aby zdobyć następny fragment mapy. Jedną z trudniejszych zagadek to ta w świątyni na planecie Unknown, gdzie będziemy musieli odpowiednio zapalić kwadraty na podłodze (mała podpowiedź: ja przechodząc ją sugerowałem się wzorem na ścianie).
Na początku poprzedniego akapitu wspomniałem o misjach dodatkowych. Odwiedzając poszczególne lokacje często może się zdarzyć, że tubylec poprosi nas o pomoc. Od naszej dobrej woli będzie zależało czy je wykonamy, czy nie. Za wykonanie dostaniemy punkty doświadczenia i coś jeszcze (zależy od sytuacji). Inne misje to na przykład walka na ringu Hutt'a, gdzie zgodnie z prawem nikt nie może zginąć. Za wygrana dostaniemy kredyty, których ilość zależy od ilości zwycięstw. Dodatkowo możemy ścigać się na Padach (na Taris będzie jeden wyścig wymagany, aby pójść dalej z grą). Tego typu rozgrywki (wyścigi i walki) będzie można podjąć tam, gdzie znajdziemy przedstawiciela Hutt. Modna we wszechświecie Gwiezdnych Wojen jest gra Pazaak. Jest to gra w karty celem której jest posiadanie odkrytych kart (z numerami), których suma powinna być większa od sumy kart przeciwnika, ale nie może przekroczyć wartości 20. Przed przystąpieniem do gry wybieramy stawkę o jaką gramy. Ostatnią rozgrywką dodatkową, ale której w odróżnieniu do innych nie da się obejść jest walka z myśliwcami przeciwnika. Zdarzy się, że kiedy wystartujemy z jakiejś planety, na orbicie mogą czekać przeciwnicy. Strzelamy z górnego działka ulokowanego na naszym statku Ebon Hawk, sterując myszką. Jeśli nas zestrzelą, trzeba wczytać grę. Oczywiście nie zawsze nas będą tak gorąco żegnać.

Grafika

Teraz postaram się nieco krócej. Gra nie ma małych wymagań, ale za to prezentuje się bajecznie. Każda lokacja jest dobrze zaplanowana, tekstury podkreślają środowisko w jakim się znajdujemy. Przyczepić się można jedynie do niektórych elementów w dalszym planie (np. na Tatooine dalsza zabudowa jest słabej jakości obrazkiem; woda na Mannan). Za to otaczający nas świat jest znakomicie zaprojektowany i wykonany. Wszędzie jest dużo szczegółów. Oczywiście aby móc wszystko podziwiać, niezbędna jest dobra grafika obsługująca MS DirectX 9.0b. Dzięki temu realistycznie wyglądają metaliczne elementy. Urzekające są postacie jakie spotkamy, roboty, a przede wszystkim różnorakie stwory. Jest ich sporo i prezentują się bajecznie. Mnie szczególnie urzekła smok Krayt zamieszkujący jaskinię na Tatooine. Pomysłów nie zabrakło twórcom na żadnej lokacji. Każda ma swoich rodowitych mieszkańców (najbardziej podobają mi się mieszkańcy Manaan), a ulice nie są puste. Co prawda postacie się powtarzają, ale postarano się aby szczególnie te ważniejsze były inne. Grafika jest różnorodna i naprawdę cieszy oko, co jest dużym plusem, gdyż gra się te kilkadziesiąt godzin.
Jeszcze kilka słów o filmach. Jest ich sporo. Występują w dwóch wersjach: oparte na silniku gry oraz wyrenderowane (te drugie zajmują nieco ponad 600 MB). Filmy przede wszystkim mają za zadanie wprowadzać gracza w fabułę i w nowe wątki oraz popychać akcję do przodu. Filmiki towarzyszą nam kiedy opuszczamy lub przybywamy jakąś planetę, zostaniemy zaatakowani przez wrogie myśliwce, albo jak skaczemy w nadprzestrzeń. Dialogi też są robione na wzór filmów (co raczej nie powinno dziwić). Jak prowadzimy z kimś rozmowę, kamera zmienia ujęcia, a nawet porusza się. Jest to element, który spełnia oczekiwania twórców, którzy chcieli aby gracz przeżył filmową przygodę. Przy filmach warto wspomnieć o specjalnie napisanych do nich 54 utworach. Podkład muzyczny do filmów był opracowany przez Jerremy Soule'go, a nie montowany z gotowych tematów dla gry. Filmom renderowanym można zarzucić jedynie to, że mogłyby być bardziej dopracowane. Nieraz ma się wrażenie sztuczności, albo są trochę przesadzone. Denerwujące może być szarpanie w stylu: filmik renderowany, filmik oparty na silniku gry i tak kilka razy pod rząd. Trochę to psuje klimat. Filmy renderowane tyczą się raczej podróży w kosmosie, przedstawiają bitwy lub wprowadzają nas w ważniejszy wątek.

Oprawa dźwiękowa

Nie ma tutaj wiele do pisania, gdyż musiałbym przy każdej grze pisać to samo. Oryginalna muzyka autorstwa John'a Williams'a pochodzi z filmów, ale jest jej tu nie wiele. Oczywiście bazując na oryginale, muzykę do Knights of the Old Republic skomponował Jeremy Soule, który jest już cenionym kompozytorem. Jego ścieżka do The Elder Scroll 3: Morrowind, została wybrana ścieżkę dźwiękową roku. Postarał się on stworzyć muzykę wpływającą na klimat, charakterystyczną dla danego środowiska prezentowanego w grze. Więcej szczegółów dotyczących muzyki i autora znajdziecie tutaj.
Co wyróżnia grę to to, że postacie mówią swoim ojczystym językiem. Co prawda często powtarzają się te same sekwencje, ale gra ma swój niepowtarzalny klimat. Gdy te postacie coś tam sobie warczą, szeleszczą, czy gulgoczą po swojemu, my rozumiemy ich dzięki napisom. Oprócz nich, wszystkie postacie anglojęzyczne mają nagrane dialogi przez aktorów.
Jeśli chodzi o pozostałe efekty dźwiękowe, to są znane z filmów i poprzednich gier (ta sama baza dźwięków). Nie ma się tu do czego przyczepić.

Podsumowanie

Gra jest jak najbardziej warta nabycia. Na pewno ważne jest to, że jako pierwsza będzie wydana po polsku. Jest to wielki zaszczy, gdyż pomimo, że LucasArts wydaje gry w kilku wersjach językowych, robi to sam. W przypadku naszej wersji, powstaje ona w Polsce przy współpracy dystrybutora LEM i Bastionu, którzy są konsultantami w tym projekcie. Dodatkowo na forum Bastionu konsultowane są niektóre terminy z polskimi fanami. Ja już grałem w wersję angielską i jestem pod wielkim wrażeniem. Gra mnie pochłonęła całkowicie. Musiałem stoczyć wielką walkę wewnętrzną, aby się od niej oderwać. Tym bardziej, że przebudowa mojej strony internetowej była już w fazie finałowej. To przez Knights of the Old Republic premiera mojego nowego serwisu przesunęła się o dobry tydzień. I gdyby nie wyjazd do Wrocławie i schowanie przed wyjazdem płyty z grą, na pewno po powrocie znowu bym grał. Naprawdę polecam wam ta grę. I jeszcze jedno.

Kiedy pojawi się polska wersja, kupujcie tylko oryginały.
Dzięki temu będą dalsze polskie wersje kolejnych produktów firmy LucasArts Entertainment Company. Ta gra w 100% jest warta kupienia oryginału.


Autor: Mariusz 'mars' Duda
MARSite on-line
(http://marsite.pl)

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,63
Liczba: 444

Użytkownik Ocena Data
Pitusi 10 2021-02-08 19:14:54
Krzychu1015 10 2020-12-17 14:08:41
WIKspace 10 2020-01-25 20:51:30
PsychO_GhouL 10 2019-11-15 11:17:11
KapitanSolo 10 2019-05-05 11:15:37
Vhaldemar 10 2018-04-29 19:34:34
Darth Hapdzide 10 2018-03-02 13:48:01
NieznajomyGość 10 2018-02-28 23:39:31
Arcann 10 2017-07-10 19:20:47
disclaimer 10 2017-06-03 13:31:43
Dorian Rathenow 10 2017-05-07 11:48:39
kolilas 10 2017-04-23 23:25:40
Ubi Dub Skubi Dub Kenubi 10 2016-04-27 00:53:59
Wooki3 10 2015-12-29 19:18:39
RevanShan 10 2015-11-29 13:02:47
Mikołaj Linkowski 10 2015-11-27 22:06:20
K1-R15 10 2015-10-13 15:04:26
Darth Leonard 10 2015-10-09 11:46:42
Citigo 10 2015-02-08 14:50:32
Jacek112 10 2015-02-05 11:54:12
Darth Bemol 10 2015-01-24 12:21:16
_DISCLAIMER_ 10 2014-12-07 21:42:20
kick1332 10 2014-11-19 20:18:08
DarthMichal 10 2014-11-12 01:24:15
qba99 10 2014-09-24 17:04:05
Donmaślanoz14 10 2014-08-29 20:38:36
Serech Sken 10 2014-08-27 18:12:14
matikc25 10 2014-07-08 23:51:51
Krogulec 10 2014-06-03 17:32:33
Darth Korrax 10 2014-05-30 18:04:18
Jamboleo 10 2014-05-20 10:54:59
ScottenPL 10 2014-05-10 22:29:35
FEL-1996 10 2014-04-26 12:44:49
szolek 10 2014-02-11 14:13:56
KOTORManiaK 10 2014-02-07 00:44:17
Obiwan 10 2014-01-05 21:24:04
sebastian98 10 2013-12-23 18:42:33
Keran 10 2013-12-18 16:31:14
Xalkigo 10 2013-11-17 14:23:36
MajsziWuu 10 2013-10-17 18:41:34
Biniek 10 2013-09-20 18:11:15
Dafthar 10 2013-08-21 18:56:36
Darth Enab 10 2013-07-29 16:05:46
VinsoSolo 10 2013-07-24 17:25:23
LordOfNight 10 2013-05-26 17:47:19
Sance 10 2013-04-27 20:04:31
WebSky757 10 2013-04-12 20:39:01
sithnazgul 10 2013-03-04 20:45:25
LordN 10 2013-03-04 11:49:03
TheMatixmaster 10 2013-01-24 19:10:33
kazmier11 10 2013-01-11 15:38:42
norek903 10 2012-12-28 13:51:22
ozzik 10 2012-12-23 19:13:33
Karwan89 10 2012-12-18 12:58:34
awksom 10 2012-12-12 08:41:17
skaybay 10 2012-12-09 20:38:58
simuno 10 2012-11-15 20:59:20
epizozeur 10 2012-11-07 19:48:36
Darth Spirit 10 2012-10-07 21:57:42
MeetraSurik 10 2012-10-06 11:20:33
BSN Fighter 10 2012-09-26 02:06:16
DarthBane66 10 2012-08-12 20:11:11
DarthMaul66 10 2012-08-12 20:02:34
Kawopedia 10 2012-08-10 16:29:04
Sławoj 10 2012-06-21 19:14:11
szczypiorofix 10 2012-05-23 20:26:57
Lukos06 10 2012-05-21 23:44:28
Pawos 10 2012-04-15 19:21:25
Apophis_ 10 2012-04-14 20:38:00
BartekGibek 10 2012-04-14 19:11:56
Avengers 10 2012-04-14 16:30:25
Qui-gonpl 10 2012-04-14 16:17:34
Murdock 10 2012-04-05 21:14:14
andix 10 2012-03-27 21:35:39
cezarynight7 10 2012-03-25 13:33:36
igor93 10 2012-03-23 18:31:12
Dorhea Tuasi 10 2012-03-18 22:54:15
Darth Aleksus 10 2012-03-15 21:12:29
Lord Budziol 10 2012-03-12 11:10:48
gulasz 10 2012-02-29 22:48:10
marszym 10 2012-02-26 23:20:12
invisiblehand 10 2012-02-26 09:08:50
CommanderWolffe 10 2012-02-23 10:01:41
jaguar356 10 2012-02-18 18:33:10
Lily 10 2012-02-12 19:06:29
Lord Bart 10 2012-01-28 16:04:48
ragnus 10 2012-01-24 20:38:43
everdark 10 2012-01-22 21:43:05
RafSwi7 10 2012-01-22 19:21:30
sith apprentice 10 2012-01-16 15:19:50
CC-7567REX 10 2012-01-14 20:21:00
Darth Lukas 10 2012-01-09 16:50:04
Darth Kasa 10 2012-01-06 22:47:45
Reviusz 10 2012-01-06 15:12:12
Obi-Wan Skywalker 10 2011-10-28 17:19:20
Boba Fett_125 10 2011-10-01 21:08:38
TheMichal 10 2011-10-01 12:03:51
Eldron 10 2011-09-17 12:32:38
jacolino1996 10 2011-07-28 22:12:26
Arnold8 10 2011-06-25 12:26:30
Darth Ka-Mi-Maru 10 2011-06-05 14:14:56
smajlush 10 2011-04-26 10:36:58
Leon78657 10 2011-04-19 12:17:21
darth kiełbasa 10 2011-04-09 21:11:56
GiP 10 2011-03-28 21:46:22
Quin 10 2011-03-26 10:56:02
luke skywalker961904 10 2011-03-21 10:56:13
CT-67591 10 2011-03-20 20:12:23
OBI 7 WAN 10 2011-03-11 17:04:16
Darth Tommy 10 2011-03-09 21:19:33
Logos 10 2011-03-07 15:13:50
V'ras 10 2011-02-27 09:51:48
vader52 10 2011-02-18 21:24:32
Death Star 10 2011-02-14 10:04:32
Lord Eddels 10 2011-02-12 20:54:24
Piotr1234 10 2011-02-10 20:31:37
Lord_Revan 10 2011-02-05 19:44:42
Elendil 10 2011-02-04 19:35:13
Darth Pieróg 10 2011-02-04 14:40:46
Trzaskal 10 2011-01-28 12:40:53
Avverod 10 2011-01-27 14:15:56
mathew11111 10 2011-01-08 15:58:07
Dark Count 10 2011-01-05 13:36:19
energo 10 2010-12-29 17:46:04
Aza 10 2010-12-20 12:47:24
darthdominik 10 2010-11-15 11:45:25
DarthRavan 10 2010-10-16 13:31:13
TheHubertus 10 2010-10-16 10:23:12
Astro_Zombies 10 2010-10-13 19:43:17
Emperor1123 10 2010-10-07 14:57:19
Qel Asim 10 2010-10-03 23:17:02
Corran0 10 2010-09-29 20:48:28
Iwo 10 2010-09-16 15:35:52
Boba Fett 001 10 2010-09-10 15:42:58
Skerwik 10 2010-09-08 21:09:14
Imperator Soson 10 2010-08-30 20:05:41
Kacper 10 2010-08-03 12:28:22
Flying Piano 10 2010-07-27 00:42:33
Darth Kubek 10 2010-07-20 13:53:26
Vigo 10 2010-07-11 17:10:39
Max5005 10 2010-06-24 18:47:28
wyczes 10 2010-06-15 20:18:20
Jaster Merell 10 2010-06-13 21:01:16
Doomus 10 2010-06-08 08:35:02
kidi-en-fisto 10 2010-05-31 17:32:21
Anakin99 10 2010-05-03 10:14:15
G. Grievous 10 2010-04-21 13:57:41
Qnick1986 10 2010-04-11 20:19:53
Darth Peso 10 2010-04-11 12:58:50
Qymaen-jai-Sheelal 10 2010-04-06 12:09:28
Darth Zanghi 10 2010-04-04 20:07:58
Lord Brzoza 10 2010-04-03 17:40:38
kapitan rex 11 10 2010-03-31 15:37:45
Sebo250 10 2010-03-21 22:33:20
Mastergrader 10 2010-03-14 18:15:16
axl520 10 2010-03-13 19:42:56
Master Simon 10 2010-03-02 19:55:04
Darth Barth 10 2010-02-27 09:53:13
anton 10 2010-02-24 22:37:52
Mirael 10 2010-02-17 16:41:01
Jasiek757 10 2010-02-11 10:51:19
Didek 10 2010-02-08 14:09:36
duży 10 2010-01-28 19:32:44
dark darth 10 2010-01-25 16:34:50
Mopherus 10 2010-01-25 09:32:49
Darth Ados 10 2010-01-19 18:52:19
ranger 10 2010-01-09 21:24:42
barti1855 10 2009-12-29 11:48:50
wiktor2322323323 10 2009-12-28 18:11:39
Apokalips 10 2009-12-28 08:26:02
Wolf Skywalker 10 2009-11-19 14:17:34
00rex00 10 2009-11-18 21:15:19
arres96 10 2009-11-13 16:58:43
haffff 10 2009-11-12 19:03:51
cycerion 10 2009-11-08 18:52:14
adam_kow7 10 2009-10-31 10:25:45
ADAM97 10 2009-10-15 20:11:40
Jedi Lhikan 10 2009-10-14 15:13:48
JohnnyTano 10 2009-10-11 19:46:29
Girdun 10 2009-10-06 21:00:51
matys7 10 2009-09-30 13:13:54
Obi-Mace 10 2009-09-17 23:50:56
Rusis 10 2009-08-19 16:44:21
Quinlan Vos24387 10 2009-08-06 11:34:58
Sarn Nord 10 2009-07-28 20:00:58
Steelman 10 2009-07-21 23:08:18
jedi calamar 10 2009-07-12 19:26:30
Sebeo 10 2009-06-22 17:19:45
Gwiezdny Żółw 10 2009-06-20 22:24:10
Kosak 10 2009-05-09 17:38:32
Mirta 10 2009-04-29 06:45:12
gumonek 10 2009-04-27 19:49:51
karton127 10 2009-04-11 12:27:26
N-11 Ordo 10 2009-03-20 15:02:10
HcMaverick 10 2009-02-18 22:53:20
Luke S 10 2009-02-14 13:12:06
Dyndo Sydius 10 2009-01-27 23:46:08
kubulek9 10 2009-01-24 13:21:24
Draf2 10 2009-01-19 16:28:13
wiklas 10 2009-01-10 10:17:21
elchupacabra 10 2009-01-09 18:19:47
Any 10 2008-12-31 11:45:43
Ob iwan kenobi1 10 2008-12-22 16:44:07
Hialv Rabos 10 2008-12-08 18:06:49
Lord Jabba 10 2008-11-16 14:47:36
Giba5 10 2008-09-15 10:12:08
sebaskywlaker 10 2008-09-11 13:16:44
Ciapek 10 2008-09-03 18:52:03
Zorro Kenobi 10 2008-08-31 19:47:45
Nestor 10 2008-08-15 10:50:21
Jabba the best 10 2008-08-07 11:02:48
tiger3 10 2008-07-24 19:17:45
oryl 10 2008-07-22 12:46:26
Matistg98 10 2008-07-21 08:06:55
Terrapodian 10 2008-07-03 14:55:33
Euzenobiusz 10 2008-06-15 17:20:39
borys_ru 10 2008-06-10 21:41:18
Quaj-Gon Jin 10 2008-05-20 21:58:59
Adhara 10 2008-05-13 15:11:18
lord teo 10 2008-05-10 11:07:25
Mroczny Lord Sithów 10 2008-05-02 14:27:33
sujko33 10 2008-05-02 11:50:57
MiKaj 10 2008-04-18 15:49:41
K2K 10 2008-04-06 19:56:03
Lord M 10 2008-03-21 19:12:01
Shadow 10 2008-03-12 17:42:19
Adakus 10 2008-03-11 00:53:06
Darth Kamil 10 2008-03-08 16:48:51
Lord Brakiss 10 2008-03-08 15:11:14
losiu 10 2008-02-18 14:32:27
hAKE5 10 2008-02-07 18:42:54
Darth gruun 10 2008-01-27 15:39:39
Draygo 10 2008-01-17 18:11:04
Komandor_Cody 10 2007-12-29 19:50:10
generalcody 10 2007-12-27 15:40:53
StarMause 10 2007-12-26 18:19:00
jabciu 10 2007-12-19 19:25:41
zozo 10 2007-12-13 18:15:46
Stoodent1 10 2007-12-01 15:29:26
Adri 10 2007-11-28 14:51:35
republic jedi 10 2007-11-12 15:11:08
Lucas 10 2007-11-11 12:49:53
Grobcio 10 2007-09-24 19:03:43
Mastahier 10 2007-08-28 11:16:39
Nikja 10 2007-08-23 17:49:25
Xeel 10 2007-08-01 17:01:26
Crispin 10 2007-08-01 02:52:33
Neyo 10 2007-07-16 08:55:12
Louie 10 2007-07-14 03:49:43
Darth Tyrannus 10 2007-07-07 23:39:18
kasztan 10 2007-06-25 07:18:56
lukass 10 2007-06-19 22:41:42
Rumcajs 10 2007-05-09 15:05:20
Dan-Maul 10 2007-04-26 18:16:31
MaTIK 10 2007-03-05 21:19:06
Sith66 10 2007-02-25 01:57:46
DARTH PAFCIO 10 2007-02-13 23:40:15
Zarion 10 2007-02-05 10:42:36
Oxonn 10 2007-01-28 10:02:12
Robson 10 2007-01-23 17:17:04
Victim 10 2007-01-18 22:58:11
Mar 10 2006-12-28 21:42:29
zdolniacha 10 2006-12-09 22:50:49
Marquix 10 2006-12-01 12:41:55
Mistrz Seller 10 2006-11-25 09:56:19
tomus 10 2006-10-12 22:07:02
Lord Sidious 10 2006-09-30 20:08:59
Suvam 10 2006-09-29 07:07:35
Darth_Simon 10 2006-09-23 18:00:44
Jaszczur 10 2006-09-22 08:50:52
cultist 10 2006-09-22 08:23:23
ReV 10 2006-09-20 22:54:53
darthvaderanglik 10 2006-09-20 14:15:53
Kosan 10 2006-08-28 23:41:01
Włóczykij 10 2006-08-28 10:05:33
Drax 10 2006-08-17 21:09:39
Piro Fox/Dhart Revan 10 2006-08-16 23:48:22
Pawelekfek 10 2006-08-11 12:18:10
siegfried 10 2006-08-04 15:46:09
Master Gumfus 10 2006-07-06 18:43:32
Abe 10 2006-06-21 17:48:45
dooku18 10 2006-05-26 10:03:26
Pio 10 2006-05-23 18:21:58
dualsaber 10 2006-05-15 16:45:07
Carth Onasi 10 2006-04-16 18:46:07
Daniel Skyfighter 10 2006-02-18 19:56:47
Master Vrook 10 2006-01-01 14:21:51
MantroX 10 2005-12-31 23:37:58
Narmacil 10 2005-12-27 18:48:30
Browoszcz-88 10 2005-11-28 22:28:31
wedge antilles1 10 2005-10-06 17:13:42
bezimienny122 10 2005-10-06 14:27:47
tonieja6 10 2005-09-28 20:32:59
Wasyl 10 2005-09-28 14:42:28
DarkLordExarKun 10 2005-09-14 08:25:27
Dark Lord Revan 10 2005-09-03 15:22:51
Generał Kenobi 10 2005-08-04 21:38:02
darthvader 10 2005-08-04 13:17:19
Figo911 10 2005-07-31 23:30:08
Piett 10 2005-07-12 14:50:43
Jaro 10 2005-05-27 13:08:53
PodleśMucha 10 2005-05-24 14:15:32
Lukan 10 2005-04-15 21:40:02
Dash Rendar 10 2005-04-03 21:03:04
Vua Rapuung 10 2005-03-30 18:10:19
meriadoc 10 2005-03-24 18:36:11
Bendu 10 2005-03-24 11:14:00
VRiL01 10 2005-03-22 16:28:19
PhaeT0N 10 2005-03-17 18:36:12
Qu3tz 10 2005-03-14 10:23:24
Virgo 10 2005-02-23 16:19:57
rahus 10 2005-02-16 22:32:01
mule 10 2005-02-08 12:56:06
Sith Lord Revan 10 2005-02-02 17:51:50
Pielgrzym 10 2005-02-01 01:15:50
adamos_w 10 2005-01-30 16:56:36
Tesai 10 2005-01-24 08:46:36
Kazik828 10 2005-01-19 18:06:04
Lorn 10 2005-01-16 21:08:25
Fenris 10 2004-12-30 15:39:37
glocks 10 2004-12-29 15:48:26
Tvan`Oris 10 2004-12-18 17:48:06
Shanheavel 10 2004-12-16 15:12:40
Darth Kright 10 2004-12-11 16:55:29
ceta 10 2004-12-09 20:55:09
jabba 10 2004-12-03 09:06:48
Kate 10 2004-11-17 15:09:36
Reborn13 10 2004-11-13 16:05:47
Tarrful 10 2004-11-11 23:06:59
Wasiak 10 2004-10-17 13:47:06
Robikon 10 2004-10-12 12:58:28
Oen 10 2004-10-04 12:58:30
Nejaa Halcyon 10 2004-09-28 11:53:50
xuru 10 2004-09-17 22:52:05
WoV_Anakin 10 2004-09-14 17:46:41
Darth Yoda 10 2004-09-13 17:39:21
Fondas 10 2004-09-02 17:38:23
Nadiru Radena 10 2004-09-01 15:02:43
Kyp Durron 10 2004-08-24 13:05:03
Jedi Cleo 10 2004-08-23 20:54:50
Pafcio 10 2004-08-16 12:23:16
KubiK Skywalker 10 2004-08-15 03:41:24
vader xuru 10 2004-08-10 02:36:33
Sebastian 10 2004-08-02 15:41:13
Master Yoda 10 2004-07-31 15:22:50
Hazar_Chaal 10 2004-07-26 22:41:42
J`ando Khan 10 2004-07-22 11:48:08
Sky 10 2004-07-19 13:45:07
Immo 10 2004-07-17 10:19:40
Darth Rumcajs 10 2004-07-15 23:00:24
Matthew 10 2004-07-12 12:53:59
Mitth`raw`nuruodo 10 2004-07-12 10:32:16
Freed 10 2004-07-11 12:32:37
Templar 10 2004-06-28 14:21:38
Miś 10 2004-06-27 16:39:54
Darth Tyranous 10 2004-06-27 15:12:52
Master Mace Windu 10 2004-06-21 14:18:51
Karoleki 10 2004-06-19 10:59:40
Verdan 10 2004-06-18 18:29:12
Toma 10 2004-06-14 11:01:12
Kreedo 10 2004-05-25 11:59:21
Zgreedo 10 2004-05-23 10:49:44
Roven 10 2004-05-22 13:45:32
mars 10 2004-05-22 13:39:37
Sebastiannie 10 2004-05-22 03:19:45
Dzedajmazder 10 2004-05-18 10:08:05
Ralf 10 2004-05-17 21:12:47
Shedao Shai 10 2004-05-17 16:54:05
Mr | Jedi 10 2004-05-17 16:02:58
dooku 10 2004-05-14 21:32:16
Mihoo 10 2004-05-14 15:18:23
Mistrz Fett 10 2004-05-14 07:14:20
Sifo-Dyass 9 2018-11-09 22:15:26
Darth Ponda 9 2017-06-19 13:44:00
San Holo 9 2017-03-17 17:36:08
Xardas 9 2016-04-01 00:24:33
Krajing 9 2016-02-05 20:52:21
weird.vector 9 2016-01-15 22:57:51
vader015 9 2015-11-30 11:02:15
szprochv 9 2014-09-14 11:38:37
Aruetiila 9 2013-08-19 02:17:11
Arasuum 9 2013-01-21 17:20:29
hawaj27 9 2012-11-19 21:27:57
adrians96 9 2012-11-02 14:56:48
Carno 9 2012-10-02 22:37:31
gawrongru 9 2012-08-26 03:18:03
ShaakTi1138 9 2012-08-13 11:16:46
BartezSW 9 2012-07-27 09:00:10
Darth Paxis 9 2012-07-13 11:33:02
Lux 9 2012-06-05 14:26:49
Frango 9 2012-04-17 21:16:57
Peterbog 9 2012-04-14 22:41:11
Kubajedi 9 2012-03-25 18:30:57
Christian 9 2012-03-17 23:55:52
Darth Trzmielu 9 2012-02-10 08:07:29
Cuyir 9 2012-01-14 20:12:19
Bossk 9 2011-03-21 09:29:26
Dusiek 9 2010-10-07 22:28:38
Arkhan 9 2010-07-04 21:31:46
DARTH REVAN1 9 2010-04-28 18:39:45
Maryjanos 9 2010-03-28 21:17:22
rajmund 9 2010-02-02 23:47:51
Delta 39 9 2009-11-18 16:00:28
Strid 9 2009-11-08 12:49:49
frio 9 2009-09-18 20:05:46
Balav 9 2009-09-15 15:38:53
Danny 9 2008-04-26 10:09:47
Obi-wan Ogórek 9 2008-03-31 19:16:53
Lara Notsil 9 2008-03-11 14:21:40
Dorg 9 2007-08-30 17:13:22
ogór 9 2007-06-06 13:49:23
Dan 9 2007-02-27 09:02:16
Lemmy 9 2007-02-26 14:55:49
hans olo 9 2005-12-29 21:38:41
Adam Vader 9 2005-12-20 22:25:06
vooyas 9 2005-04-03 12:27:16
Asturas 9 2005-01-14 13:25:27
Lord Tyranus 9 2004-11-01 17:21:55
golduck 9 2004-05-26 14:30:47
Staaszek 8 2018-06-03 18:53:04
R2-r 8 2014-04-26 20:45:04
Darth Invidious 8 2014-02-21 19:18:56
RebelPilot 8 2013-07-13 23:20:21
Patrocki 8 2008-05-04 21:13:56
Enekyn_Skywalker 8 2004-09-14 18:46:58
Misiek 8 2004-08-05 15:14:36
Master Jasio 8 2004-07-02 12:31:56
Ryh 8 2004-06-06 14:36:10
jaroslaw1922 7 2009-07-17 16:51:42
VOJAS 7 2009-04-05 19:51:21
Vader12343 7 2009-02-18 15:58:13
mgmto 7 2006-03-29 14:26:59
DRAGON-KIELCE 7 2005-12-03 14:23:13
Grabka 6 2011-06-17 11:39:18
Gelossus Mroczny 5 2005-08-03 19:37:36
acklay999 4 2010-11-21 20:14:23
Cad Bane 3 2010-01-03 18:35:07
Raham Kota 1 2010-01-04 21:05:55
Czaki111 1 2009-09-02 19:47:38
Lord Raider 1 2007-06-21 16:32:34
Red 5 1 2006-03-11 10:18:26
Mel 1 2005-06-06 17:56:32
Rael 1 2004-07-10 23:06:55
Calsann 1 2004-07-08 15:26:04


TAGI: Knights of the Old Republic (3) LucasArts (74)

KOMENTARZE (462)

 • Sifo-Dyass2018-09-11 23:28:11

  Po takiej recenzji i tylu komentarzach muszę w to zagrać!!!
  Tylko szkoda że tak późno...

 • Ubi Dub Skubi Dub Kenubi2016-04-27 00:44:44

  Ubogi, kulawy Baldur, ale to wystarczyło żeby gra była wciągająca i bardzo dobra. Świat Star Wars jest dodatkowym atutem, dla fanów to pozycja obowiązkowa/kultowa.

 • RevanShan2015-11-29 13:04:01

  SW: Knights of the old republic i jej kontunuacja Sith Lords to z pewnością najlepsze gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen

 • K1-R152015-10-13 15:06:23

  Zdecydowanie najlepsza gra że Star Wars i jeden z najlepszych RPG-ów w historii.

 • Donmaślanoz142014-08-29 20:39:24

  W moim rankingu najlepszy RPG świata i druga najlepsza gra świata.

 • Darth Korrax2014-05-30 18:03:56

  Jak dla mnie najlepsza gra z serii Star Wars. Przepiękna fabuła, jedna z najlepszych jakie grałem. Choć są błędy w grze, które przeszkadzają w rozgrywce to i tak przeszedłem grę z kilka razy. Szkoda, że na moim kompie już nie działa, a bym sobie jeszcze raz pograł i przypomniał te stare czasy jak w nią grałem. Do dziś gra zajmuje u mnie TOP10 najlepszych gier jakie grałem.
  Polecam też książkę o dalszych losach Ravena.

 • Darth Invidious2014-02-21 19:19:19

  jak dla mnie 8/10, niezla gierka. :)

 • sebastian982013-12-23 18:46:51

  Gra super, jak pierwszy raz grałem przegapiłem HK-47, i dopiero później z opisów gry dowiedziałem się że ktoś taki istnieje

 • Biniek2013-09-20 18:13:12

  Stary dobry Kotor. Czy trzeba pisać więcej? Ten klimat, który sprawił, że chociaż na chwilę mogliśmy się przenieść się do świata SW.

 • TheMichal2012-12-30 14:20:03

  Zagrałem w nią niedawno po kilku latach. W ogóle się nie zestarzała. Szkoda, że teraz nie potrafią tworzyć gier w które z jednej strony wspaniale się gra, a z drugiej są świetnie wpasowane w kanon i nie ma co chwilę myśli "czy to są jeszcze Gwiezdny wojny?", tak jak to było w przypadku TFU.

 • Ania Secura992012-12-22 13:26:28

  Przeszłam całą w wakacje :]
  Na planecie po statku Malaka miałam pełny poziom jasnej strony.

 • awksom2012-12-12 13:41:48

  a co do wszelkich poradników polecam na stronie gry-online.pl za SMS za 7 zł mamy dokładny opisz przejścia angielskiej wersji gry po obu stronach Mocy

 • awksom2012-12-12 08:42:39

  moim zdaniem najlepsza z gier SW przechodzę ją piąty raz róznymi stronami mocy płciami i kolejnością lokacji i wciąż się nie nudzę

 • Darth Spirit2012-10-19 16:32:10

  O zaletach tej gry można by napisać małą książkę wiec krótko mówiąc- cud-miód. Co do polskiej lokalizacji to bardzo dobrze zrobiona. Jedyny zarzut to ograniczone lokacje chociaż z drugiej strony otwarty świat w Star Wars byłby trudny do wykreowania. Ocena 11/10

 • Ania Secura992012-08-11 15:54:38

  Gram kobietą

 • leopard172012-05-26 21:49:58

  Ci ludzie-ryby z Manaan
  dobijali mnie z tymi
  rozprawami sądowymi.

 • leopard172012-05-26 21:46:40

  HK-47 był fajny,
  chociaż do niego
  nie doszedłem,
  ale szczegół:-)

 • leopard172012-05-26 21:41:46

  Powiem krótko:
  super gra

 • szczypiorofix2012-05-23 20:27:37

  Jeden z najlepszych cRPGów w jakie kiedykolwiek grałem.

 • gulasz2012-02-29 22:51:25

  Dla mnie gra jest doskonała po dodaniu moda brotherhood of shadow dzięki któremu przeżywamy historie Revana ( walka z Mandalorem itp.)

 • CommanderWolffe2012-02-08 09:39:16

  kocham tą grę...

 • CC-7567REX2012-01-14 20:21:27

  Super gra 10/10

 • Cuyir2012-01-14 20:11:55

  Być może trochę późno udzielam swojej opinii o tej grze ale chyba to lepiej niż wcale. Co tu dużo mówić jedna z najlepszych gier Bioware i jedna z najlepszych gier RPG w swoich czasach. Ktoś kto nie ma jej jeszcze w swojej kolekcji może zainteresować się reedycją, na pewno sporo kopii się jeszcze ostało po sklepach. Polecam!

 • lordkenobi2011-12-08 15:02:26

  super 10/10

 • zajac21022011-11-26 09:33:58

  Master Simon-> pomógł bym ale już niestety nie pamiętam :(:(

 • zajac21022011-11-26 09:32:25

  ta gra jest zaje.... świetna fabuła, długa, rozbudowana, fajne walki. Męczyłem się nad nią chyba z 4 miesiące i szkoda mi była gdy oglądałem ostatni filmik ;(

 • Boba Fett_1252011-10-01 21:08:26

  Super gra! Świetna fabuła, bardzo złożona i ciekawa, mnóstwo zadań, multum opcji uzbrojenia no i to coś! Polecam ją dużo bardziej niż KotORa II.

 • Eldron2011-09-17 12:32:29

  jedna z niewielu gier, których szkoda było mi kończyć

 • Darth Saber2011-08-30 15:59:14

  Na leviathanie wywala do pulpitu kiedy chcę otworzyć celę...

 • Raham Kota2011-08-04 20:29:45

  idziesz prosto i tam jest ściana w której musisz zostawić granat i on po chwili wybuch i można przejść dalej a co do robotów to po wysadzeniu ściany cię atakują

 • Master Simon2011-05-22 18:08:59

  aby przejść dalej?

 • Master Simon2011-05-22 18:08:33

  mam pytanie:
  jestem w grobowcu na korribanie,w którym podobno jest ukryty bardzo silny miecz. wchodze do grobowca, pokonuję kilka stworów. dalej są jakieś wyłączone roboty, które się obracają. co trzeba tam zrobić aby przejść?

 • luke skywalker9619042011-04-13 10:36:56

  Rewelacyjna gra. Świetna, zaskakująca fabuła i genialny klimat. 10/10

 • darth kiełbasa2011-04-09 21:14:38

  jedno ale długo mogę powiedzieć: bombahiperextrasuperturbomegaarcysuper

 • chriswhite0804992011-03-31 10:47:16

  Gra jest bardzo dobra.Nie ma o czym mówić.

 • Majtywpaski2011-03-27 22:22:12

  NAPISANO TU KILKA RAZY, ŻE W ŚWIĄTYNI KWADRATY MAJĄ BYĆ UŁOŻONE W LITERĘ H, ALE PO UŁOŻENIU ICH, NIC U MNIE SIĘ NIE DZIEJE,DRZWI DALEJ SĄ ZAMKNIETE, MA KTOŚ JAKIEŚ ROZWIĄZANIE?

 • Bossk2011-03-21 09:31:37

  Przeszedłem całą lecz tylko jeden raz i tylko dobrą stroną ;(
  Trzeba będzie się wziąć za zło i zrobić porządek z tymi dobrymi jedi xD
  A co do oceny to daje jej 9/10 jako gracz nie fan, bo są drobne usterki techniczne. Ale jak o fan zasłużone 10/10!

 • OBI 7 WAN2011-03-11 17:04:52

  Gierka jest extra przeszedłem kilka razy i mi się to nie znudzi.

 • Master Simon2011-02-19 19:57:31

  Fajne jest to, że można kierować losami całej drużyny i atakować wrogów nie jedną osobą, a nawet trzema.

  9/10

 • vader522011-02-18 21:26:26

  Mam problem rozbilem sie na planecie koło gwiezdnej kuźni i muszę znaleść części do mrocznego jastrzebia, wiec jedna część jest u jedynego, druga część jest koło wioski starszych i nie mogę znaleźć trzeciej. pProsze o pomoc z góry dziekuję. Aogólnie gra super 10/10

 • Death Star2011-02-14 10:05:14

  Świetna gra. Polecam
  10/10

 • Lord Eddels2011-02-12 20:57:14

  Gra jest rewelacyjna, chyba najlepsza w jaką grałem! 10/10

 • Elendil2011-02-04 19:35:55

  NIe komentowałem jeszcze? Gra jest wg mnie najlepszą grą ze SW, i jedną z najlepszych RPG w historii w ogóle. Oczywiście dycha!

 • Trzaskal2011-01-28 12:40:44

  Super gra, daję 10/10

 • Avverod2011-01-27 14:37:59

  Chyba najlepsza gra w jaką grałem.
  Pierwszy raz przeszedłem ją w wersji anglojęzycznej zaraz po premierze. Gdy na rynku pojawiła się polska wersja od razu kupiłem oryginał. Były to wtedy największe pieniądze jakie wydałem na grę (jeszcze nie pracowałem).
  Gra niesamowita. Klimat, grafika (trochę się postarzała), muzyka, fabuła (moment, w którym odkrywamy swoją prawdziwą tożsamość jest niesamowity), dialogi i kapitalne postacie. HK-47 to dla mnie jedna z najciekawszych postaci w historii gier komputerowych. Do dziś na wspomnienie jego historyjek i komentarzy uśmiecha mi się buźka.
  Jak dla mnie ta gra przerosła filmowy oryginał a w całym uniwersum takie wrażenie zrobiły na mnie tylko książki Stovera (genialny "Zdrajca").

 • mathew111112011-01-08 16:00:17

  przeszedłem całą i jest naprawdę SUPER! 11/10

 • energo2010-12-29 17:47:34

  pewnie nie
  Gra jest po prostu genialna
  11/10

 • Mistrz Seller2010-11-21 21:22:26

  acklay999>>> A przeszedłeś do końca?

 • acklay9992010-11-21 20:14:36

  Nudna gra... 4/10

 • Lord Jabba2010-11-15 15:35:23

  Raham Kota->Jesteś ograniczonym dzieckiem TCW.
  KOTOR jest zbyt skomplikowany na twój organiczny móżdżek.

 • Lucas2010-11-07 14:45:35

  Kota co ty piszesz?? Jakie 4 minuty ??

 • Raham Kota2010-10-29 18:59:31

  Badziewna gra, bo trwa nie całe 4 minute -10/10

 • pawelek40022010-10-28 21:26:40

  ale że jeszcze nikomu nie przyszło do głowy żeby nakręcić film na podstawie gry ?? znaczy nie rysunkoy tylko z prawdziwymi aktorami

 • darthdominik2010-10-24 13:08:41

  super gra pomimo że jak na realia dzisiejsze to wizualnie to nie to ale klimatyczna naprawdę super

 • DarthRavan2010-10-16 13:31:30

  ZAJEFAJNE

 • TheHubertus2010-10-16 10:22:42

  super gra najlepsza w jaką grałem aż nie da się oderwać od niej

 • Astro_Zombies2010-10-13 19:44:04

  Jedno zdanie. Gra w którą mogę grać w nieskończoność i nadal się nie nudzi.

 • energo2010-09-19 20:06:24

  po tej recenzji...
  nie mogę się doczekać grania!!!

 • Iwo2010-09-16 15:35:44

  To najlepsza gra SW w jaką grałem!

 • Boba Fett 0012010-09-10 15:43:55

  odjazd, chyba ją kupię

 • Emperor11232010-09-09 16:52:22

  najlepsza gra o gwiezdnych wojnach której pewnie nigdy nie ukończe :)(co zrobić po odlocie z Taris ?)

 • Imperator Soson2010-08-30 20:05:36

  Ta gra jest super przeszłem ją całą

 • Kacper2010-08-30 10:52:12

  Bez dyskusji-to najlepsza gra Star Wars

 • duży2010-08-07 22:27:36

  przeszłem całą trudno było pokonać malaka

 • Darth Kubek2010-07-20 13:50:49

  Świetna, według mnie najlepsza gra Star Wars :)

 • kidi-en-fisto2010-07-15 14:09:10

  i mówie kazdemu nie ma darmowego podarnika do swkotor tylko do swkotor2 the sith lord

 • kidi-en-fisto2010-07-15 14:07:31

  :(:(:(:(

 • kidi-en-fisto2010-07-15 14:06:45

  wiem ale ja mam malo pakietow reimacyjnych lepszych od medpakietow tylko 2. uzywam tarcz mandalorianinsk i sithów ale i tak mnie zabija uciekam lecze sie moco i med, ale na marne potem zabijam jedi oprocz 1 rzeby obejzec filmik koncowy ale nic z tego

 • Darth Saber2010-07-12 13:18:22

  Super gra dla fanów star wars i nie tylko!

 • Mastergrader2010-07-06 13:37:07

  kidi-en-fisto>>>musisz przed walką spożyć jakieś stymulanty i tarcze ochronne nałożyć.Niby one nie pomagają ale za pierwszą kolejkę Malak ma zmarnowaną bo nigdy prawie nie ruszy cię.A w drugim uderzeniu mniej ci zada obrażeń.

 • Mastergrader2010-07-05 19:50:46

  kidi-en-fisto>>>>>Ja potrzebowałem na Malaka:
  Kilku nowych gier =/
  Dużo Medpacków(wiesz jak się ich używa bez zuzywania tury?idziesz w ekwipunek,szukasz tych Medpakietów i dajesz "użyj".Jak będziesz miał mało życia to uciekasz przed nim,a w ekwipunku dajesz "uzyj" na nie.) ,
  Zbroja mandalska do zdobycia na Nieznanej Planecie.To tyle.Jeśli nie masz tego wszystkiego dla mnie najlepszym wyjściem jest "nowa gra"...

 • Max50052010-06-23 21:19:54

  Moja ulubiona gra. Spędziłem przy niej najwięcej czasu. Przeszedłem kilka razy teraz bawię się z modami

 • BartekGibek2010-06-21 18:44:57

  Kupiłem dzisiaj w Empiku oryginał za 39,90. Jest cudnie. W grę grałem już wcześniej, ale oryginał musiałem mieć. A z poprzednich doświadczeń i przechodzenia gry... Hm, chyba muszę dać 10/10:D

 • kidi-en-fisto2010-06-15 16:28:09

  jak pokonac malaka piszcie

 • kidi-en-fisto2010-06-15 16:15:43

  ja gram 2 postaciami dobro i zlo, dobro jestem na koncu gry ale malaka nie moge pokonac
  2 najlepsza gra sw

 • Jaster Merell2010-06-13 21:01:02

  To jest świetne! Doskonałe. Niedawno czytałem, że SW: KOTOR został najlepszą grą RPG dekady. Nie bezpodstawnie.
  Świetne!

 • Doomus2010-06-08 08:36:01

  Najlepszy RPG w klimatach science-fiction w jaki grałem!

 • anak1n2010-06-04 10:59:42

  7 bo nie moge se poradzić z grafą.
  Ktos udostepni poradnik do gry?
  (bastina pzejdzie na ciemną)?

 • kidi-en-fisto2010-05-31 17:35:32

  napiszcie czy bastila przejdzie na ciemno strone mocy?

 • kidi-en-fisto2010-05-31 17:34:07

  Boska gra nie znam kogos komu sie nie spodoba. najdziwniejsze jest ze okazuje sie ze jestesmy mrocznym lordem sithow darthem revanem

 • Alex 5752010-05-23 21:35:26

  To jest po prostu mistrzostwo;)

 • Piotr12342010-05-17 22:20:48

  To bardzo fajna gra.
  Chętnie wystawiłbym 100000000000000000000000/10.

 • DARTH REVAN12010-04-28 18:39:36

  ogólnie gra jest dobra daje 9

 • Mistrz Seller2010-04-12 17:40:32

  kapitan rex 11>>> KotOR to gra w której trzeba myśleć i czytać dialogi. Zniszczenie zbiornika to prosta zagadka logiczna.

 • kapitan rex 112010-04-11 13:03:46

  tak

 • kapitan rex 112010-04-11 13:03:00

  kapitan rex 11> robiłeś tab, tak?

 • kapitan rex 112010-04-11 13:02:04

  Darth Peso> z gry.

 • Darth Peso2010-04-11 12:59:41

  kapitan rex 11> a skąd?

 • kapitan rex 112010-04-10 19:41:11

  a po za tym mam mniej więcej wszystkie cheaty

 • kapitan rex 112010-04-10 17:15:08

  anton, mam poradnik! ale ten kto napisał ten poradnik miał angielską wersje. a ja mam polską!
  a ja jestem początkującym uczniem angielskiego.
  i dlate go pisałem ,,mam pl version''

 • anton2010-04-10 14:41:15

  nie cheatujcie.Kapitan Rex szukaj poradnika

 • kapitan rex 112010-04-08 12:53:14

  proszę, pomóżcie!!!

 • Qymaen-jai-Sheelal 2010-04-06 17:02:59

  Znajdź plik o nazwie: swkotor.ini
  znajdujący się w katalogu z grą. Edytuj go np. Notepadem. Znajdź linię [Game Options] i dopisz pod nią:

  EnableCheats=1


  Teraz w trakcie gry wciśnij tyldę [~] aby wywołać konsolę i wpisz w niej kody:

  invulnerability - nieśmiertelność

  heal - leczenie wybranego członka drużyny

  setcomputeruse # - ustawienie statystyki Computer Use

  setdemolitions # - ustawienie statystyki Demolitions

  setstealth # - ustawienie statystyki Stealth

  setawareness # - ustawienie statystyki Awarness

  setpersuade # - ustawienie statystyki persuade

  setrepair # - ustawienie statystyki Repair

  setsecurity # - ustawienie statystyki Security

  setstrenght # - ustawienie statystyki Strenght

  setdexterity # - ustawienie statystyki Dexterity

  setconstitution # - ustawienie statystyki Constitution

  setintelligence # - ustawienie statystyki Intelligence

  setwisdom # - ustawienie statystyki Wisdom
  setcharisma # - ustawienie statystyki Charisma

  addlevel # - zwiększa poziom o wybraną wartość (zła wartość obniża poziom)

  addexp # - zwiększenie punktów doświadczenia (zła wartość zmniejsza ilość punktów)

  addlightside # - dodanie określonej ilości punktów Light Side (zła wartość zmniejsza ilość punktów)

  adddarkside # - dodanie określonej ilości punktów Dark Side (zła wartość zmniejsza ilość punktów)

  givecredits # - dodanie określonej ilości kredytów

  turbo - poruszasz się szybciej

  bright - rozjaśnia ekran

  revealmap - odkrycie mapy

  giveitem - daje wybrany przedmiot

  givemed - apteczka

  giverepair - zastaw naprawczy

  givecomspikes - komputerowe kolce

  givesitharmor - pancerz sith

  dancedancemalak - w ostatniej walce Malak zmienia się w tańczącą Twilek

  [Tab] - lista wszystkich komend

  Uwaga: # oznacza liczbę z zakresu od 10 do 999.

 • Qymaen-jai-Sheelal 2010-04-06 12:09:13

  Kupiłem gre pół roku temu. Mam problem. Nie umiem przejść Taris:)
  Potrzebuje szybko opisu przejścia tego miiasta . HELP

 • kapitan rex 112010-04-01 17:28:39

  pomocy! na mannam chcem zniszczyć kombajn ale nie wiem gdzie i jak zniszczyć ten komabajn.może mi ktoś pomóc? mam pl version

 • Mastergrader2010-03-14 18:17:06

  bylem,rozgryzłem,zabiłem pijaczków na Taris.

 • Etrigan2010-03-13 11:48:03

  Wystarczyło go jednak tylko reinstalować i już jest ok ale dziękuje za pomoc.

 • anton2010-03-12 21:10:23

  tu masz fixa który naprawia część błędów.A żeby grać bez większych problemów trzeba ściągnąć cracka...
  fix:http://dl.gamecopyworld.com/?d=2009&f=kotor1-2_vista-w7_fixed_dll!rar
  crack:http://dl.gamecopyworld.com/?f=fdx-sk13!rar

 • Etrigan2010-03-12 09:17:48

  Mam problem z grą wywala mi do Windowsa co dosłownie 2-3 min a czasem nawet częściej?
  Wszystkie patche już ściągnięte. Macie jakis pomysł?

 • Cremona2010-03-10 10:34:49

  Gra jest świetna :D
  Przeszedłem ją już kilka razy i po ciemnej stronie jak i po jasnej. Zakończenie jako Lord Sith jest dużo lepsze.
  Ciemna Strona Mocy jest the best :D

 • Mirael2010-03-06 19:51:27

  Kasto feet-> podejdź do stery zwłok w pobliżu rancora i zostaw tam wabik, który powinieneś zabrać z odciętej ręki przed wejściem do tego pomieszczenia, oraz np. jakiś granat. Bestia podbiegnie, zacznie jeść truchła i po chwili padnie.

 • anton2010-03-05 23:33:02

  rzucaj w niego granatami.A jak podchodzi uciekaj

 • kasto feet2010-03-02 16:57:39

  jak zabić rancora na triasie

 • anton2010-02-24 18:14:52

  powiem tak.Wcześniej grałem w Mass Effect 2.Idę do empiku kupuję KOTORa i ME2 już dla mnie nie ma xD

 • Mirael2010-02-17 16:43:41

  To jest chyba najbardziej uzależniająca gra, z jaką miałam do czynienia, niemal doskonała pod każdym względem.

 • sithstarkiller2010-02-08 20:47:42

  świetna gra.

 • haffff2010-02-02 21:46:02

  10/10 gra naprawde SUPER!!

 • duży2010-01-28 19:33:42

  nawet nawet 9/10

 • Max17122010-01-25 11:46:06

  Gniot! badziewna gra

 • Mopherus2010-01-25 09:32:33

  O wiele lepsza i ciekawsza od dwójki... Skończyłem ją dwa razy, na Jasnej i Ciemnej Stronie Mocy, oba zakończenia mi się podobają. Pewnie za jakiś czas odpalę znowu :D

 • VOJAS2010-01-05 21:34:48

  Cena nie gra roli ;>
  Braciszek kupił mi ostatnio KOTORA2 ;>
  jest co robić na ferie :D

 • Raham Kota2010-01-04 21:01:59

  Gra żądzi jest poprostu SuPeR. Najlepsza gra ze STAR WARS ale troche droga $$$$$$$

 • wiktor23223233232009-12-31 18:27:39

  musisy zbadac ruiny ale najpierw musisz dostac te misje od mistrzow

 • wiktor23223233232009-12-29 14:45:00

  JUZ SKONCZYLEM GRE BARDZO FAJNA MALAKA ROZWALILEM W POJEDYNKU NA MIECZE SWIETLNE A JAKIS NOB PISAL ZE NIE DAL RADY NA MIECZE I WALIL GO GRANATAMI

 • barti18552009-12-29 11:52:54

  gra ekstra tylko jak jestem na dantooin i nie wiem co robić w tych starych ruinach

 • wiktor23223233232009-12-28 18:14:03

  gra jest super ale mam pewien problem gram od 1 tygodnia i 5 dni i jestem na nieznanej planecie.muszec znalezc częsci do mrocznego jastrzęba podobno są 3 częsci mam 2 jedną dalem do hipernapendu a gdzie mam dac pozostale. z gory dzienkuje i pozdrawiam.

 • Apokalips2009-12-28 08:25:54

  Najlepsza gra z seri Star Wars. Najlepsza fabuła :D

 • Delta 392009-11-24 22:23:11

  Gra ma mnóstwo zalet ale czasem męczył mnie mozolny gameplay. Grałem dość dawno i zapamiętałem 3 rzeczy: ciekawą historię, interesujący system walki i właśnie tą mozolność. Lepszy Mass Effect. A ze świata SW bardziej podobał mi się Republic Commando, Empire at War i Battlefront.

 • Wolf Skywalker2009-11-19 14:16:17

  Ta gra to pozycja obowiązkowa dla każdego fana SW. Genialna, wielowątkowa fabuła, grafika, która nawet po kilku latach od premiery cieszy oko, ciekawe postacie, z których każda posiada unikalne cechy charakteru i swoją własną historię, pasjonujący klimat gry - to tylko niektóre zalety produkcji studia BioWare.
  Godziny spędzone przy komputerze z tą pozycją na długo pozostają w pamięci. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do KotORa by jeszcze raz przenieść się w czasy Starej Republiki. Można tylko żałować, że na podstawie gry nie powstała powieść książkowa.
  Ocena: zasłużone 10/10

 • 00rex002009-11-18 21:16:48

  10/10 Ordo rulez:D

 • plokon2312009-11-17 21:45:11

  najlepsza jest fabuła

 • parkain-lore2009-11-15 21:23:53

  Maderka musisz pokombinować z tymi pojemnikami kolto (czy jakoś tak) albo wrzucić tam truciznę . Odradzam jeśli grasz po jasnej stronie

 • parkain-lore2009-11-14 22:00:02

  mam pytanie. Jeśli w dwójce gramy tą samą osobą co w jedynce to w drugiej części na korribanie w tej wizji walczymy sami ze sobą

 • parkain-lore2009-11-14 21:58:07

  ja pierwszą przeszedłem kotor-a 2 i nie bardzo wiedziałem o co choidzi z Revanem i Malakiem. a potem zagrałem w jedynkę była lepsza. Lepsza fabuła, ale mniej atutów i mocy

 • Dark Count2009-11-14 20:06:47

  Ta gra jest za dobra ;D 100000000/10

 • arres962009-11-13 17:01:01

  Dark Lord Sivo - Na niektórych kompach dzialają a na innych nie

 • ADAM972009-10-15 20:11:39

  wspaniała! Mimo to że jestem teraz dopiero na taris to i tak mi się podoba

 • Maderka2009-09-23 17:52:29

  Może mi ktoś powiedzieć jak przejść tą ,,wielką rybę'' na mannam bo jak do niej podchodzę to do minie zabija?? prosze pomożcie

 • Dark Lord Sivo2009-09-18 21:02:00

  Mam pytanko: Czy w polskiej wersji KOTOR działają kody, robiłem dokładnie wszystko tak jak pisali ale nic się nie działo, wie ktoś?

 • Martis2009-08-24 22:12:19

  2 raz przeszedlem juz, dosyc latwa gierka ale i tak fajna

 • VOJAS2009-07-27 22:41:27

  a walic to xP gram od nowa

 • VOJAS2009-07-27 14:54:25

  z kad wzioles Juhani ? xP

 • Damianh2009-07-24 13:47:37

  Jollego i Juhani

 • VOJAS2009-07-02 01:15:12

  Damianh--> a kogo miałes w PARTY ?

 • VOJAS2009-07-02 01:14:31

  N11 Ordo--> głownie fragowych i poisonów ;> ale waliłem czym popadnie

 • N-11 Ordo2009-07-01 12:14:05

  VOJAS-> A jakich granatów używałeś?

 • VOJAS2009-06-26 20:35:05

  no czekaja pod świątynia... ale oni mówią cos ze musze pogadac z ich dowódctwem.. czyli czegos nie wykonałem ?

 • Damianh2009-06-24 13:18:26

  VOJAS-> z nikim masz nie gadać tylko idż do świątyni a oni już tam będą czekać

 • Sebeo2009-06-22 17:20:38

  Doskonała gra pod każdym względem. 10/10

 • VOJAS2009-06-09 20:32:40

  teraz ja mam problem... jestem na jakiejś wyspie, rozbil mi sie ststek.. Rataka mi pomagają... ale niewiem jak wejś do światyni... blokuje mnie poje... rataka maja odstawic jakis rytuał.. z kim mam gadac zeby zrobili ten rytuał ?

 • VOJAS2009-06-09 20:30:34

  ja waliłem w niego granatami i uciekałem ;p po 20 granatach padł

 • N-11 Ordo2009-06-01 14:02:51

  Już wiem co w filmiku będzie. Zagrałem wczoraj i obejrzałem.

 • N-11 Ordo2009-05-30 10:44:40

  Damianh-> Dzięki za pomoc, ale co będzie w filmiku?

 • Damianh2009-05-26 20:07:43

  N-11 Ordo-> znalazłeś wabit przy odciętej ręce? jeżeli tak to za rankornem leży sterta ciał do której musisz najpierw włożyc granat a potem dopiero wabik wtedy automatycznie włączy się filmik i...
  zreszta sam zobaczysz

 • N-11 Ordo2009-05-16 15:04:42

  Danny-> Gdzie niby ją kupić? Po za tym straciłbym kasę, a i tak i tak jest tak samo dobra.

 • Danny2009-05-15 21:58:18

  N-11 Ordo> Warto to jest tę grę KUPIĆ, a nie ściągnąć...

 • N-11 Ordo2009-04-16 15:27:03

  Polską wersje można ściągnać na forum wiaderko. Ale np. jak zaczniesz ściagać o 10 rano skóńczysz gdzieś po 10 wieczorem, ale tylko jeśli masz lepszy internet. Tak to koło 11. Nie wiem dokładnie. Może wcześniej. Ale uważam, że jednak warto jest to ściągać.

 • N-11 Ordo2009-04-14 21:12:10

  Wie ktoś jak zabić rankora, który pilnuje wejścia do bazy Vulkarruw?

 • VOJAS2009-04-05 19:52:45

  średia jest ta gra... za dużo komplikacji...

 • N-11 Ordo2009-04-01 12:53:15

  Super gra. 100/10. Ktoś wie jak znaleść w kanałach Zaalbara?

 • Obi-Mace2009-03-24 13:54:15

  Dla mnie jest to najlepsza gra związana z SW jaka wyszła. Rewelacyjna fabuła, świetne dialogi, dobra grafika. Po prostu rewelacyjna gra. W pełni zasłużone 10/10.

 • Damianh2009-03-05 19:42:26

  Grę przeszedłem 4 razy
  Pierwszy raz kobieta jasna strona mocy miałem romans z Carthem
  Drugi raz mężczyzną jasna strona mocy romans z Bastilla
  Trzeci raz kobietą ciemna strona mocy romans z Carthem(ale on i tak ucieka na Lehon)
  Czwarty raz mężczyzną ciemna strona mocy romans z Bastillą
  I zastanawiam się czy nie zagrać 5 raz

 • Jedi31242009-02-25 15:52:46

  Można to skądś pobrać??

 • Kossjen2009-02-24 23:27:23

  Przeszedłem raz i zastanawiam sie czy nie zacząć drugi raz. Bardzo fajna i ciekawa.

 • Vader123432009-02-18 15:59:25

  fajna ale są fajniejsze
  np. battlefront empire at war 7/10

 • kubulek92009-01-24 13:20:08

  Grę przeszedłem z kilkanaście razy(bodajże 14 razy) a za każdym razem tak smao dobrze się bawię. KoTOR jest świetnie zrobiony,a sama grafika jest dobra nawet na ten rok 2009. Z niecierpliwością oczekuję KoTORA 3 ,choć narazie robiony jest ToR :) A o fabule to jak każdy chyba wie jest świetna mało tego według mnie lepsza niż w KoTORze 2. . .

 • Ob iwan kenobi12008-12-22 16:45:35

  Gra bardzo dobra :)

 • Damianh2008-12-15 19:46:24

  Jest to najlepsza gra Star Wars w jaką kiedy kolwiek grałem o głowę bije KOToR 2 i nawet Unleashed 10/10

 • Hialv Rabos2008-12-08 18:06:13

  Wspaniała gra! Ciekawe rozwiązania graficzne, sposób prowadzenia postaci, system walk, a także dowolność wyboru kompanów. Jednakże największą zaletą jest fabuła. To ona wciąga na długie godziny. Pomysł z wymazaniem pamięci Revana, może jest dość oklepany, aczkolwiek odkrywanie przeszłości galaktyki pisanej pod dyktando Rakatan i ich technologii było wspaniałe :).

  Chyba nie będę oryginalny, jeżeli wystawię 10/10? :D

 • adamos_w2008-12-06 09:19:44

  Wszystkich fanow zapraszam na http://www.swkotor.boo.pl

 • Adakus2008-12-01 15:42:13

  Właśnie przechodzę ją po raz... 25, już nawet straciłem rachubę. Ta gra ma w sobie jakiś magnetyzm, mimo że już nie pierwszych lotów jest.

 • Adakus2008-11-01 15:42:23

  Najlepsza gra w jaką w ogółe grałem. Mój numer jeden od dłuższego czasu, mimo że mi się już znudziła ;).

 • Lord Jabba2008-10-19 21:17:14

  Ta Gra to Ósmy Cud Świata:D
  Za RPGami nie przepadam, ale Kotora pokochałem:)
  10/10

 • Giba52008-09-15 10:12:27

  10/10 REWELACJA

 • sebaskywlaker2008-09-11 13:17:47

  10\10 i co więcej mówić? Najlepsza fabuła z jaką się spotkałem

 • Jabba the best2008-08-07 11:05:45

  Przefajne rpg. Klimat, grafa, grywalność. Jedna z najlepszych gier star wars.

 • elchupacabra2008-07-26 21:09:05

  aby zdobyc dowody w sądzie na manan obciążające sithów trzeba pogadac z jedną rybą w kantynie i dowiedziec się o zaginionych rybach a potem w bazie sithów pójśc za jedną rybą.

 • Durotan2008-07-23 20:51:50

  akira 1984 darth revan był kobietom?????heee ja mam troche inne wiadomosci

 • borek922008-07-05 11:39:02

  a bastile da sie zabic wogole? :O

 • IceWars2008-07-04 20:02:46

  Czy wie ktoś czy można coś zrobić by Bastila przeżyła???????????

 • Terrapodian2008-07-03 14:58:51

  Świetna gra, choć preferuję część drugą. Przede wszystkim długa i wciągająca fabuła. Do tego klimat SW.

 • Agrael19922008-06-28 17:54:37

  O bosze nie fiem jak moszna robić tkie błendy jag niektuszy tutaj.

 • DarthRevanX2008-06-04 15:07:03

  Super gram w to teraz jeste w dolinie mrocznych lordów i wiem jak przejśc grobowiec ajunta pall to proste idziesz i kiedy widzisz to zamnkniete przejscie(skałe) daj do niej granat wtedy wybuchnie i włączą się roboty szybko biegnij dalej i wyłącz dzwignie.

 • Quaj-Gon Jin2008-05-26 18:48:37

  Mam drugą część kompa który wymagania przewyrzsza conajmniej dwókrotnie a gra mi się nie chce włączyć. A co do KotOR 1 tylko od gracza zależy jakiej płci będzie Revan a Terentateki to nie mini Rankory to dwa różne stworzenia. Terentateki "wychodowali" sithowie do walki z Jedi tę informacje można znaleść na datapadzie przy pierwszym spotkaniu z Terentatekiem

 • karakal2008-05-22 23:59:51

  Pomozcie mi prosze! Gra mi sie wylancza na samym poczatku, po wybraniu postaci! Teoretycznie komp spelnia wszystkie wymagania... :(

 • Quaj-Gon Jin2008-05-20 21:58:48

  Czy ktoś wie gdzie we wrocławiu można dostać KotOR lub jakieś inne gry z serii SW??

 • akira19842008-05-14 22:36:57

  Do Sujko33. Podaje konfiguracje 1,4,2,3 jesli ci sie nie uda to spróbuj 3,4,2,1 napewno zadziala. mam pytanie po co tam polazles tam nic nie ma?????????

 • akira19842008-05-14 22:32:20

  po pierwsze Dark malak był uczniem Darka Revena. po drugie Dark reven byl kobietom A nie facetem.

 • Master of hunger2008-05-14 13:16:43

  Piękna gra, wciągająca jak diabli, jak se w nią gram to mi się przypominają stare, dobre czasy z 2002 roku.

 • Mroczny Lord Sithów2008-05-02 14:49:53

  Te! Sujko czy sajgonko nie ważne.

  Najlepiej zrobić tak:
  Idziesz do drzwi po prawej,tłuczesz dwa Terentanteki[takie obślizgłe mini Rancory]
  ,i w komnacie za drzwiami jest monolit.
  Ten monolit trzeba otworzyć i w środku będą
  dwa granaty-zamrazający i rozgrzewający.
  Na koniec idziesz do kwasu i i rzucasz któryś z granatów.
  OK!!!

 • sujko332008-05-02 11:52:11

  prosze o pomoc jestem na koriibanie w grobowcu nagi sadowa i niewiem jak przejsc te 4 kolka energetyczne kto wie w jak to zrobic prosze o szybka pomoc

 • K2K2008-04-06 19:55:48

  perełka :) 10/10

 • Obi-wan Ogórek2008-03-31 19:16:45

  bardzo dobra gra, ale ze względu na to, że nie moge przejść gry bo mi się wiesza gdy do kapsuły podwodnej wchodze

 • Darth Kamil2008-03-08 16:50:02

  Jedna z najlepszych gier Star Wars w jakie grałem. 10/10

 • adamos_w2008-02-29 23:58:33

  Jak macie jakies problemy z przejsciem gry to napiszcie na http://www.swkotor.yoyo.pl

 • Abe2008-01-22 20:43:22

  Na znalezionym wcześniej cyfronotesie pisze, że należy chodzić na kształt litery H :) Próbuj różnych kombinacji to nie jest trudne :)

 • Spencer422008-01-21 20:19:47

  Witam , jestem w tym budynku gdzie są sithowie na tej nieznanej planecie i dotarłem do niższego piętra gdzie są takie czerwone kwadraty na podłodze które trzeba włączyć aby przejść do kolejnego pokoju i teraz mam pytanie "jak należy przejść po tych kwadratach aby otworzyły się te drzwi " .Poszę o pomoc . A tak wogóle to gra jest super

 • Eanvy2008-01-14 17:18:00

  jak zostajesz po dobrej stronie jest wszystko tak jak być powinna (tylko bez pocałunku;P) a jak jest się złym to w końcowej rozmowie brakuje jednej z możliwości odpowiedzi która wprowadzi "szcęśliwe" zakończenie i jestem zła. Czy to dlatego że mam polską wersje językową? bo jeżeli tak to to jest nie fair!! wycieli kawałek gry!!!!!

 • Eanvy2008-01-14 17:15:05

  ale jak to zrobić żeby był??!!... niechce żeby to brzmiało głupio ale chciałabym tak zakończyć gre a nie oglądać filmiki na stronkach

 • ReV2008-01-13 18:04:06

  te zakończenie zostało wycięte przez twórców gry, na tym filmiku zapewne jest włączony jakiś mod który dodaje takie zakończenie

 • Eanvy2008-01-12 14:20:59

  Oglądałam filmiki na youtub.com z tejże oto gierki i były tak "szczęśliwe" bądź "romantyczne" zakończenia. Chodzi głównie o Revan kobiete i Cartha ale jak kolwiek grzy nie przeszłam to nic takiego się nie wydarzyło... tak więc pytam: czy jest to kwestja ściągnięcia modyfikacji czy ja źle w to gram?

 • Komandor_Cody2007-12-29 19:52:41

  KotOR rządzi! Extra gierka jeszcze tylko nie przezedłem tej gry z maxymalną liczbą punktów Ciemnej Strony Mocy. Ale jest super.

 • xzibit0012007-12-28 13:04:10

  ej a czemu nie mogę ulepszyć mojego miecza świetlnego kryształami kupionymi od tego gościa na tej stacji badawczej znajdującej się nad Yavin?Zapłaciłem za nie 45tysięcy kredytów!

 • generalcody2007-12-27 15:40:40

  ja w sądzie powiedziałem że mnie skusili pracą i dali sie nabrać. ojojoj... rybie móżdżki

 • borek922007-12-16 15:18:39

  Dla Sashy?

 • borek922007-12-16 15:18:00

  wejdz na gryonline.pl wyslij smsa za 3zł chyba i bedziesz miał pełen poradnik :D bo juz nie pamiętam jak to było. Ale pamiętam ze jakieś dowody musiały być. Ale dla kogo? Dla tych rybogłowych? Zapomniałem jak sie ta rasa nazywa.

 • xzibit0012007-12-16 10:04:06

  jestem w bazie sithów na Maanan lecz nie mogę zdobyć dowodów na to że Sithowie są źli bo nie mogę przejść przez pewne drzwi .Niech mi ktoś pomoże

 • xzibit0012007-12-14 19:05:30

  ale czy żeby stać się trzeba wymordować całą akademię Sithów na Korriban bo ja tak zrobiłem

 • xzibit0012007-12-14 17:32:47

  no to nie trzeba gadac z jakims konkretnym gosciem?

 • Kosan2007-12-14 10:57:46

  można mieć moce jasnej strony będąc Sithem, ale więcej mocy kosztuje ich użycie. Im więcej masz charyzmy tym mniej kosztuje użycie mocy z nie Twojej strony

 • zozo2007-12-13 18:19:09

  powiem jedno:badz zly do szpiku kosci!
  to zostaniesz sithem.zagraj w FABLE-ZAPOMNIANE OPOWIESCI-TAM TAK SAMO ZA SWOJE UCZYNKI STAJEMY SIE DOBZI LUB ZLI!

 • xzibit0012007-12-13 16:58:26

  ale to znaczy że nie można mieć żadnych mcy Jasnej Strony?

 • xzibit0012007-12-13 16:46:46

  czyli nie trzeba robić jakiejś konkretnej misji,żeby stać się Sithem?

 • borek922007-12-11 12:07:25

  I agresywnym być. Krótko mówiąc, być bardzo złym człowiekiem :]

 • borek922007-12-11 12:06:32

  Ja tam nie lubie być sithem. Przeszedłem jasną stroną. Ale musisz napewno jak najwięcej mieć ciemnej strony musisz być zły, aroigancki w odpowiedziach, niemiły itd. Acha i inwestować w moce ciemnej strony.

 • xzibit0012007-12-09 10:31:38

  Jak stać się Sithem wie ktoś może?HELP!!!!!!!!!!!!

 • borek922007-12-08 15:03:34

  Tej grze można przypisać parę określeń.

  GENIALNA!
  ŚWIETNA!
  ŁADNA!
  WCIĄGAJĄCA!
  UZALEŻNIAJĄCA!
  DŁUGA!

  I można ją nazwać Star Wars Gothic. (z racji tej że do złudzenia przypomina tą serię. [z wyjątkiem walki] )

 • xzibit0012007-12-08 10:54:14

  jk stać się Sihem!?

 • republic jedi2007-11-12 15:11:27

  ocena na maxa

 • Vergesso2007-10-11 19:19:19

  Całkiem niezła gra, ale nie podobają mi się pjedynki, jak ma być jakaś walka, to gra się zatrzymuje i się wydaje rozkazy. Wolałem sposób z serii Jedi Knighta

 • ReV2007-10-09 19:07:48

  skoro piszesz to durne H to chyba wiesz w jaki sposób masz to przejść ;/ myślenie nie boli

 • maciekgil_132007-10-01 10:54:37

  świetna gra!Już raz ją przeszedłem dobrą postacią,teraz chciałem ją przejść Sithem,ale nie pamiętam jak przejść to durne h w świątyni na nieznanej planecie.Czy ktoś mi pomoże?

 • Karaś2007-09-13 16:47:17

  darevan---> schiz?

 • darevan2007-08-30 08:45:59

  10\10

 • darevan2007-08-30 08:45:36

  jestem w kuzni

 • darevan2007-08-28 09:18:16

  gdzie jest wioska starszych???

 • darevan2007-08-28 09:14:10

  nie moge znalesc sposobu

 • darevan2007-08-28 09:13:35

  tam kolo kuzni

 • darevan2007-08-28 09:11:56

  jak wejsc do swiatyni na nieznanej???

 • Nikja2007-08-23 17:50:39

  Mam dwa pytania. Wie ktoś jak znaleźć dowód na to, że Sithowie są źli, żeby przekonać syna Cartha - Dustila na Korribian? I jak dostać się na mostek Lewiatana, bo nie mogę znaleźc sposobu...

 • Łotr1232007-08-23 10:43:45

  super gra właśnie przed chwilą przeszedłem...
  moja ocena:10/10

 • ArinJinn2007-08-21 08:26:03

  sith12 tarantaki bardzo łatwo pokonać otwierasz drzwi biegnieszna drugi koniec sali ciągniesz za dżwignie wchodzisz do pomieszczenia (one tam nie wejda)i rozwalasz je za pomoca granatow i w jakims filarze masz granad lodowy ktory rzucasz w tą rzeke ścieków która zasłania ci wejście i wchodzisz:) a dalej musisz rozwalic ta babke i faceta gl :D

 • StarMause2007-08-09 23:11:32

  KOTOR to najlepsza gra osadzona w uniwersum star wars. gra poprostu zwala z nóg. Ta grafika, dżwięk, lokalizacje, możliwość wyboru swojego przeznazenia, fabuła, poziom trudność no i na końcu ten niepowtaralny klimat sprawia że gzre nie ma równych. 10/10

 • ReV2007-08-09 16:48:37

  http://kotor2.pl/forum/viewtopic.php?t=41122
  tutaj masz napisane w jakiej kolejności przenieść panele
  pozdrawiam

 • luxx2007-08-08 19:20:07

  KTO WIE JAK TRZEBA ZROBIC TEN PANEL ELEKTRONICZNY NA KORRIBAN W NAGI SADOWA JAK ZOSTAJE SIE SITHEM.....BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ
  POZDRAWIAM

 • ReV2007-08-08 12:08:35

  jedna z części jest koło wraku statku gdzieś na wyspie nie pamiętam gdzie dokładnie bo dawno grałem
  pozdrawiam

 • master123456789012007-08-08 11:07:52

  mam problem rozbilem sie na planecie kolo gwiezdnej kuzni i musze znalesc czesci do mrocznego jastrzebia, wiec jedna czesc jest u jedynego, druga czesc jest kolo wioski starszych i nie moge znalezc trzeciej. prosze o pomoc z gury dziekuje

 • grauzig2007-08-04 15:14:29

  Właśnie przeszedłem... gra jest doskonała. Same plusy: realia, fabuła, zadania, postacie, system rpg, ale znalazłem także jeden błąd: postacie czasami sie klinują, ale tak jest w wielu grach, więc nie jest to coś strasznego. Moja ocena: 10/10.

 • ReV2007-07-25 15:37:17

  ta gra jest wg ciebie trudna, nie rozśmieszaj mnie, jak to jest trudne do KotOR'a 2 nie masz co podchodzić bo nawet z peragus nie uciekniesz

 • Dave2007-07-20 13:53:25

  fajna gra ale strasznie trudna. daje 7/10.

 • Louie2007-07-14 03:49:33

  Świetna gra! Najlepsza w jaką grałem ze Star Wars :D 10/10

 • Darth Tyrannus2007-07-07 23:37:54

  To świetna gra , wiem bo pszeszłem ją całą bez kodów .

  oszczegam! ostatni etap czyli ostatnia walka z Malakiem jest najtrudniejsza.

 • ReV2007-06-15 13:16:57

  Żeby twoi kompani nie atakowali każdego to musisz ustawić skrypty inaczej a nie, to nie jest błąd gry ;/ pierw poznaj grę w całości a potem sie wypowiadaj.

 • ogór2007-06-06 13:48:41

  Oceniłem na 9 bo choć gra się wspaniale to czasami niektóre rzeczy mogą denerwować, np. drużyna, która atakuje każdego wkoło skoro ja atakuje inna osobę... itp. Niektóre questy były... "głupie" ale co tam. Super gra ;-)

 • Darth Tiglatpilesar2007-05-22 20:21:12

  Gra jest naprawdę wspaniała, ale nie jest niestety pozbawiona wad:(. Zalety raczej oczywiste: świat SW, ciekawa fabuła, parę zaskakujących zwrotów akcji, system walki funkcjonuje dobrze, sporo przedmiotów i zadań pobocznych. Niektóre rozmowy bohaterów są zabójcze: zwłaszcza Carth ryjący się z Bastili, że zgubiła miecz świetlny, jedna ze scenek Bastila-Mission. Dużo dialogów pozwala lepiej wczuć się w otaczający świat, ale postacie są dosyć gadatliwe, kiedy zaczepia je jakiś nieznajomy... ale to chyba choroba większości RPG.

  Parę słów o wadach: mówiąc krótko, przeciwnicy są łatwi i głupi. Dla równowagi chyba autorzy postanowili, że członkowie drużyny nie kontrolowani aktualnie przez gracza będą jeszcze głupsi. Rzucają się do walki bez zastanowienia i trzeba się strasznie pilnować, żeby się nie rozbiegli po całej okolicy, ginąc na koniec. Niestety 80% ekwipunku i przedmiotów do niczego się nie przydaje. Denerwowały mnie partie dialogowe obcych. Owszem, bardzo fajnie, że mówią po "ichniemu", ale po jakimś czasie okazuje się, że jest to kilkanaście różnych zdań w losowej kolejności. W dodatku nie licząc zmiany brzmienia głosu język powtarza się u ras, których nie podejrzewałbym o mówienie tym samym językiem. Przykład: dziewczynka, którą znajdujemy na pokładzie Ebon Hawk mówi tak samo, jak Twi'lekowie, a my musimy "uczyć się" jej języka, który podobno jest zniekształconym mandaloriańskim. Dalej: skoro nie można było nagrać więcej wypowiedzi w językach obcych (zrozumiałe poniekąd, zajmowałoby to więcej miejsca na CD) to niech chociaż będą proporcjonalne długością w stosunku do tekstu: postać mówi "do widzenia" w napisach, a w swoim języku wygłasza pięć zdań. Można było chociaż wpleść w te wypowiedzi nazwy własne, chociażby planet, czy imion postaci... nic z tego.
  Gra jest niestety krótka i w dodatku świat sprawia wrażenie ciasnoty. Prawda jest taka, że po jednokrotnym przejściu gry już wszystko się wie i przynajmniej zna wszystkie questy (nawet jeśli się ich nie wykonało). Na plus należy natomiast policzyć dużo opcji dialogowych, co umożliwia rozwiązanie problemów na wiele sposobów. Dużo frajdy sprawia przejście gry zarówno na JSM jak i CSM, dużo się zmienia. Niestety główny boss jest tak żałosny, że aż ręce opadają. Też mi epicka bitwa, dwa ciosy i leży. Skoro było wiadomo, że postać będzie na 20 levelu podczas tej walki, można było chociaż trochę podnieść poziom trudności. Tyle.
  Ach no i ocena: niech będzie 8/10, są gorsze erpegi, ale są i lepsze. Dodatkowy punkt za SW.

 • Rumcajs2007-05-09 15:06:27

  Dla mnie ta gra jest Zaje... aha i mam pytanie: Czy zna ktos strone ze skinami do tej gry????? (jesli wogule sa) pozdro

 • ReV2007-05-07 10:44:23

  jesli chodzi o te panele, zeby przejsc przez gorace zrodla musisz znalezc granaty zamrazajace i rzuc na te zrodla i bedziesz mogl przejsc

  a to jest rozwiazanie twojego problemu

  1. Move a system from the left pillar - The right pillar.
  2. Move a system from the left pillar - The middle pillar.
  3. Move a system from the right pillar - The middle pillar.
  4. Move a system from the left pillar - The right pillar.
  5. Move a system from the middle pillar -The left pillar.
  6. Move a system from the middle pillar -The right pillar
  7. Move a system from the left pillar - The middle pillar.
  8. Move a system from the right pillar - The left pillar.
  9. Move a system from the middle pillar - The left pillar.
  10. Move a system from the right pillar - The middle pillar.
  11. Move a system from the left pillar - The right pillar.
  12. Move a system from the left pillar - The middle pillar.
  13. Move a system from the right pillar - The middle pillar.
  14. Move a system from the left pillar - The right pillar.
  15. Move a system from the middle pillar - The right pillar.
  16. Move a system from the middle pillar -The left pillar.
  17. Move a system from the right pillar - The left pillar.
  18. Move a system from the middle pillar - The right pillar.
  19. Move a system from the left pillar - The middle pillar.
  20. Move a system from the left pillar - The right pillar.
  21. Move a system from the middle pillar - The right pillar.

 • ReV2007-05-07 10:39:49

  potwory(taranteki) musisz pokonac innaczej ci sie nie otworza dzwi a co do mapy to pierw musisz udowodnic swoja wartosc utharowi wetdy on ciebie zabierze do grobowca chyba ajuty palla i tam bedzie gwiezdna mapa

 • sith122007-05-06 21:33:10

  czy isc i walczyc z potworami - iak je pokonac czy układac okręgi -niwiem w jakiej kolejnosci i gdzie lub tez gorące zródła przez kture niemoge przeisc moze ktos mi potpowie jak zdobyc tą gwiezną mape jaki wariant wybrac i jaką moc jedi mam do tego miec

 • sith122007-05-06 21:28:26

  niemogę zdobyc gwieznej mapy na koryban niewiem jak ja zdobyc moze ktos mi powie co zrobic

 • TheMichal2007-05-04 14:39:03

  ReV -> grającw KOTORa dobrze można się wczuć w postać, więc nie ma co się bulwersować...

 • Dan-Maul2007-04-26 18:16:24

  Gra jest bardzo dobra a najlepsze jest to kiedy dowiadujesz sie ze jesteś Revanam daje 10\10

 • ReV2007-04-22 15:31:34

  omg rozbrajasz mnie i jeszcze pewnie czules drzewa z kashyyyk w dupie ;/

 • slawomeer2007-04-10 09:56:09

  Grałem trzy razy. Najlepsza gra ever. Poprostu niesamowita. Grafika i klimat cudowne, aż czułem wilgoć oceanów na twarzy na Mannan oraz piasek w ustach na Tatooine :). 11/10 :)

 • Riven2007-04-06 19:34:38

  bez watpienia najleprza gierka w jaka do tej pory gralam. Wciaz lubie do niej wracać

 • Bolek2007-03-19 08:30:06

  10/10. Resztę znacie z innych komentarzy ;)

 • ReV2007-03-11 11:15:10

  bo na 2 cenega nie dostala zezwolenia na spolszczenie aczkolwiek wejdz na www.kotor2.pl i tam jest spolszczenie ale musisz wyslas smsa za 3zl ale spolszczenie dziala bo sam z niego korzystam (moj kolega gra na piracie i tez dziala )

 • matieusz2007-03-10 19:25:48

  10/10 SUPER POLSKA WERSJA
  IDEAŁ WRESZCIE NIE MA PROBLEMU Z FABUŁĄ!
  DLACZEGO 2 CZĘŚĆ NIE JEST PO POLSKU?

 • globi-wan2007-03-10 00:36:05

  gra super..fabula lepsza niz w dwójce choc tam fajniej pomyslany jest rozwoj bohatera i broni takiej jak lightsaber..szkoda ze nie mozna wyszkolic sobie jedi taki jak w dwojce

 • MaTIK2007-03-05 21:19:43

  ..dokladnie ...wspaniała gra !! 11/10 !! :)

 • Sith662007-02-25 01:59:28

  To jest kurde jedna z najlepszych gier wszech czasów. Super, według mnie najlepsza zaraz po Gothicu. Rewelacja !! 10/10

 • ernie2007-02-22 18:00:00

  ja bym proponował poradnik,bo bawić trzeba się durzo,poszukaj na jakim forum

 • ReV2007-02-22 13:15:48

  nie pamietam, rob to wrescie ci sie uda, kazdy panel jest opisany jak moze zostac przeniesiony z tego co pamietam pierw udalo mi sie przeniesc wszystkie panele na srodek a pozniej na ten z prawej stony ewentualnie przeslij mi save'a to ci to przejde :D:D pozdro4all

 • mario75s2007-02-21 22:15:43

  ale jak to mam zrobić???

 • ReV2007-02-21 16:47:07

  musisz sie pobawic tez mialem z tym problem kiedys proboj wrescie ci sie uda

 • mario75s2007-02-20 23:06:04

  dzięki,a jestem w świątyni innej i są takie 4 kułka elektryczne imusze je przenieś na prawą strone?coś mi nie wychodzi

 • dooku182007-02-19 09:04:57

  mario75s musisz wlozyc w ten obelisk na moscie granat to obelisk wybuchnie i roboty sie wlacza i wtedy je musisz rozwalic

 • mario75s2007-02-18 14:45:41

  hej w tej mrocznej dolinie są 4 świątynie i w jednej tam gdzie jest jakiśs tajemniczy miecz są obeliksy i nie moge iść dalej co trzeba zrobić też są jakieś roboty ale one nic nie robią.co mam zrobić???

 • TheMichal2007-02-18 10:39:18

  Właśnie dobrze że nie dali modelu walk z Jedi Academy bo już nie byłby to RPG...

 • DARTH PAFCIO2007-02-13 23:40:54

  Prawie ideał. Daliby model walk z JA i byłaby najepsza gra w historii!

 • ReV2007-02-09 20:06:10

  nie mozesz sam strzelac bo KotOR jest turowym RPG'iem
  a zeby zejsc do dolnego miasta musisz jeszcze miec dokumenty ktore dostanjiesz od ukrytych bekow za wykonanie zadania dla nich pozdro

 • mario75s2007-02-09 20:00:24

  a dlaczego nie można strzelać kiedysię chce tylko trzeba coś ustawiać jakięś szybkie strzały?

 • mario75s2007-02-09 19:58:21

  chej głubie sie na początku,nie moge dostać się do ,,dolnego Miasta,,a mam strój sitha?

 • Zarion2007-02-05 10:43:35

  Arcydzielo, dla kazdego fana Star Wars pozycja obowiązkowa.

 • Oxonn2007-01-28 10:00:19

  Gra warta kupienia polecam.:))

 • Robson2007-01-23 17:19:46

  Ta gra to cudo!!!!
  Najlepsza ze Star Wars!!!
  Aż słów brakuje!!!
  Ta fabuła, muzyka, klimat, grafika.
  Najlepsza gra w jaką grałem!!!

 • ReV2007-01-19 20:17:43

  ja proponuje standardowe procedury przeinstaluj gre, stery a jak to nie pomoze mozesz sprobowac formata, mojemu koledze to pomoglo!!!

 • mario75s2007-01-19 15:43:35

  a dlaczego ma przeszkadzać dwurdzeniowy?

 • Victim2007-01-18 22:56:46

  albo dlatego, że masz dwurdzeniowy procek

 • Victim2007-01-18 22:54:40

  to może postaraj się o lepsze chłodzenie kompa albo o zwiększenie pamięci wirualnej. moj kumpel ma to samo, ponieważ zawsze zostawia kompa włączonego i ma zawsze nagrzanego a jak go zaczał wyłanczac to gra choidziła pięknie

 • mario75s2007-01-18 18:44:36

  sterowniki mam,mam orginał

 • ReV2007-01-17 14:36:36

  a sterownika masz zainstalowane i czy masz orginal ?

 • mario75s2007-01-17 14:00:57

  Hej!mam problem;gra miśię zacina[bardzo]a mam procesor intel 2x2.67GHz,Direct 9.0c,512MB Ram,dysk twardy 200GB,K.graficzna :Geforce 6200.I nie wim dlaczego się zacina .Prosze pomużcie i odpiszcie jak najszybciej bo nie moge grać w SW.

 • ernie2007-01-08 21:07:18

  a sory EnableCheats=1

 • ernie2007-01-08 21:03:54

  słuchajcie mam tą grę w polskiej wersji językowej i kody nie chcą działać co robić robię dokładnie to co jest napisane przepisałem pod gameoptions
  EnableCheat=1 i nic gdy gdy uruchamiam grę dylda nie działa proszę o pomoc

 • zdolniacha2006-12-09 22:52:39

  Gra jest po prostu zajedwabista, świetna fabula, klimat, no po prostu cudo. mam i polecam wszystkim. daje maxa

 • ernie2006-12-09 22:07:19

  zamieżam kupić tą grę ,podobno świetna

 • Galbatorix2006-12-02 14:33:24

  Zacina u mnie... Ale generalnie całkiem fajna

 • Marquix2006-12-01 12:42:27

  SUPER

 • Marquix2006-12-01 12:42:23

  SUPER

 • dooku182006-11-24 21:02:33

  dobra powiem ile razy przelazlem kotora 5x 4 razy jasna strona raz ciemna(oczywiscie licze bez kodow):D

 • dooku182006-11-23 17:03:42

  a tak w ogole jak synowi cartha trzeba udowodnic ze sithowie sa zli powiedzcie plz

 • ReV2006-11-15 22:01:15

  to rzeczywiscie masz czym sie chwalic ;/

 • Pawder2006-11-15 20:15:04

  noto ja wam się pochwale KotOR 1 przelazłem równo 9 razy z tego 7 razy na Dark Side a reszta na LIght Side

 • Light Tom2006-11-11 21:55:05

  A tak pozatym grajest super !!! Gram dziewczyna-odkrywca. Staram sie byc po jasnejstronie mocy. Prosze o rady. GG 2287677

 • Light Tom2006-11-11 21:52:43

  Niemogeprzejsc tego ractora plis pomizcie Jak go przejsc??

 • Kosan2006-11-07 09:42:39

  zachecam wszystkich zeby nie korzystali jedynie z Jedi w druzynie... polecam Canderousa i Cartha bo naprawde swietnie sie niemi gra! wiadomo Jedi najlepsi ale fajnie miec zwyklego zolnierzyka obok, a Ci dwaj to najlepsi zolnierze w galaktyce hehe ;) a co do zakonczenia to rzeczywiscie lepsze dla ciemniej strony

 • dooku182006-10-31 09:24:03

  tylko tego z gry bo kilku revanow jest tu zarejestrowanych:D

 • dooku182006-10-31 09:23:32

  znaczy sie revana

 • dooku182006-10-31 09:23:19

  heh dark side zakoncznie lepsze ReV masz racje i ta fajna flota gwiezdnej kuzni :D

 • Tomek11111122006-10-30 11:21:24

  osobiście w nią nie grałem ale widziałem w akcji...

 • ReV2006-10-19 17:03:24

  suepr wlasnie skocnylme gre jako mroczny jedi chociaz wole grac jako dobry jedi to zakonczenie dark side bardziej mi sie podoba niech zyje lord Revan hahaha

 • Master Artoo2006-10-16 12:09:12

  Zagralem, przeszedłem w 30 godzin(niektóre misje poboczne opusciłem), skończylem na jasnej stronie, Malak byl latwiejsz od jednego z mrocznych jedi, no i zakochałem sie w Bastylli(nie tylko w grze (tak mi się wydaje).A to że ja jestem Revan to był ogromny szok!!!! Brawa dla twórców. Już zaczynam grać drugi raz!!! I nie ostatni...

 • Włóczykij2006-09-30 11:55:22

  Ja to się zakochałem w tej grze :)

 • ReV2006-09-21 17:18:49

  najlepsza gra SW boska nie da sie opisac trzeba zagrac ten klimat jedyny RPG w jakiego gralem i nie mam zamiaru grac w innego KOTOR I i II wymiata a ten motyw z Revanem totalnie mnie zaszokowal tylko polecic nie dziwie sie ze wygral ponad 40 nagord na gre roku pozdro4all

 • Darth_Simon2006-09-19 13:34:19

  Cud,miód i orzeszki!!!

  Motyw z I'am Revan zarył mnie totalnie.

  przeszłem całą...oczywiscie w składzie JA,Juhani (nie wiem jak się pisze) i dziadzik lub Bastilia

 • darthvaderanglik2006-09-18 21:46:52

  ktos odpowie prosze

 • darthvaderanglik2006-09-18 21:36:05

  ma ktos save do tej gry zaraz po odlocie z planety na t i od razu nadantooine prosze potrzepuje tego bo mam problemy z kompem

 • Kosan2006-08-28 23:36:42

  Jak dla mnie to najlpesza gra Lucas Arts :D jest tak boska ze przez dwa tygodnie myslalem tylko o kotorze ;) (kupilem ta gierke za 69zl w Carrefour :))
  wczesneij gralem w Jedi Knighty ale to przebija wszystko ;)
  przeszedlem najpierw jako obronca jedi jasna strona a potem jako straznik ciemna strona ;)
  ale jeszcze ja przejde x razy bo jak dla mnie klimat SW jest nie do przecenienia... BioWare od zawsze jest swietnym tworca gier choc nie do konca podobaja mi sie elementy z baldurs gate ale coz :)

 • Drax2006-08-17 21:09:10

  Przeszedłem 5 razy (3 razy jako Sith, 2 razy jako Jedi) i nadal nie mam dosyć! Teraz przejdę grę z wszystkimi możliwymi questami i sekretami! TO NAJLEPSZA GRA STAR WARS JAKA WYSZŁA! 10/10!!!

 • Piro Fox/Dhart Revan2006-08-16 23:52:25

  Orginał by Chewie20:
  "że syn Cartha jest w akademii na Korriban"
  Gdzie ?? Kto ?? plx napisz na GG 9591858

 • Piro Fox/Dhart Revan2006-08-16 23:49:07

  Przesłem tę gre trzy razy i gram dalej (Planowanie zakupu KotOR II)

 • Pawelekfek2006-08-11 12:17:49

  Suuuuper gra !!!!!

 • G. Kenobi2006-08-11 09:22:27

  Już kilka razy w nią grałem i nadal mnie cieszy. Jest tam tyle możliwości gry. POLECAM!!!

 • Carth Onasi2006-07-30 17:42:58

  Super gra! Super fabuła, ekstra dialogi (zwłaszcza te, przez które zdobywa się punkty ciemnej strony ;P) i świetna grafika! Już trzy razy ją przechodziłem i cięgle odkrywałem coś nowego (dopiero niedawno dowiedziałem się, że syn Cartha jest w akademii na Korriban no i ta przesyłka dla tego Hutta na Tatooine :D ). Ocena 10/10 - jak najbardziej zasłużona.

 • Master Gumfus2006-07-06 18:42:35

  gra jest fajna ,ale uważam że firma która zrobiła taką gre jak baldurs gate powina stworzyć bardziej rozbudowaną galaktyke w kotorze. Mimo to daje 9/10

 • Pirotychnik2006-06-17 06:49:38

  Gra jest świetna przeszedłem ją prawie trzy razy i ciągle odkrywam coś nowego.

 • mgmto2006-06-12 15:26:06

  dooku18 - w przyrodzie musi być równowaga - skoro wszyscy kotora lubią to ktoś musi nie lubić - wtym przypadku to ja:)

 • ArinJinn2006-06-02 15:58:24

  ODP. na płytki trzeba wchodzić po kolei na każdy róg potem ostrożnie i gotowe ;) też sie o tym na forum dowiedziałem :P

 • dooku182006-05-30 20:57:58

  Arin Jinn ja raz se biegalem i sie jakos ulozylo :D

 • ArinJinn2006-05-28 17:10:12

  Aha, czyli co mam robić?? próbować cały czas :P aż wyjdzie xD

 • dooku182006-05-27 21:20:42

  ej dual saber tobie zajeło 3h dojście do rancora?!mi to zajeło niecałe półtorej godziny

 • dooku182006-05-27 21:18:14

  ArinJinn ja też jak gram za każdym razem to mam problem z tymi płytkami ale zawsze jakoś wychodzi i to jest nieprawda że trzeba ułożyć litere 'H'.Co prawda pisze w cyfronotesie że trzeba ułożyc tę literę ale ja jakoś ułożyłem i nic

 • ArinJinn2006-05-27 17:30:48

  cześć, mam problem jak każdy z płytkami ułorzyłem litera 'H' i dalej nic możę ktoś powiedzieć co trzeba tak dokładnie zrobić itp. DZIĘKUJĘ Z GÓRY

 • dooku182006-05-26 18:14:57

  dziś przeszedłem kotora po raz 2(po ciemnej stronie) a w styczniu przeszedlem go po raz 1 (jasna strona) daje ocene 10/10

 • dooku182006-05-26 10:11:09

  mgmto co ty gadasz w kotorze nie ma krzywych ryjów!

 • dooku182006-05-26 10:06:10

  gorszy od Malaka jest moment w gwiezdnej kuźni gdzie sithowie bez przerwy przychodzą albo pojawiają się nagle

 • dooku182006-05-26 10:03:41

  wypaśna gra

 • Aresz Knight2006-05-20 16:59:58

  ZAJEFAJNA gierka

 • Horus2006-05-12 20:46:49

  Superaśna

 • Jedi Roter2006-05-06 17:42:37

  Dobra Gra ale znow jej nie mam jak ktos ma dobra to niech przesle mi linka Jedi.king@vp.pl

 • stormtrooper212006-05-04 22:22:46

  Genialna gra.
  W przerwie miedzy książkami, RPG d6 a filmami grałem w to ile sie dało :D :D :D
  dualsaber może masz wirusa a jak nie, to przeinstaluj gre może pomoże

 • dualsaber2006-05-02 18:36:18

  ej, ludzie, pomocy :S

  mam dziwny problem z tą grą... włączyłem, pograłem 3h, doszedłem do Rancora... przypadkowo kazałem gościom go atakowac, i on oczywiście rozpindolił mi wszystkich. Chcę zrobić loading... ii.... niechce się załadować..
  Na innym save`ie, wyskoczył mi błąd Windowsowy (że wysyła raport błędów, i aplikacja zostanie zamknęta) Następny save też niechce się załadować, a Auto Save też ma to ostrzeżenie i raport błędów.

  Ok, wkurzyłem się, daję nową grę. Zaczynam, zbieram ekwipunek, ale kiedy te facet chce dołączyć do drużyny, i jest ten ekranik z postaciami, za cholere się nie da go dołączyć(jego portret jest "greyed out" a jakichś sąsiedni, cały czarny, jak się na niego kliknie, pisze "I am broken, so very broken") I się zawiesza, i znowu raport błędów. Co u diabła się dzieje??!!

 • lasica2006-05-01 12:11:31

  Admirale Piett! Musisz przejść przez kwadraty robiąc literę H. A tak po za tym jest to napisane w dzienniku, który leży niedaleko. Taka już natura Ludzi nie czytają a chcą przechodzić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • lasica2006-05-01 12:07:27

  Obi wan KenoBi! Musisz albo przeciągnąć na jasną strone albo jej dopier..... tak, żeby nie wstała

 • lasica2006-05-01 11:56:11

  Kotor to najlepsza gra SW

 • Master Onebi2006-04-18 10:59:01

  Postarali się! KotOR jest jedną z niewielu (a nie jedyną?) grą rpg osadzonych w swiecie Star Wars. Jest super tylko, że za krótka. Daję 9/10!

 • mgmto2006-03-29 14:25:48

  Gra jest może i dobra ale ja ogólnie nie nienawidzę takich gier(cRPG k... mać).No i Jedi i Sithowie Beznadziejnie wyglądają.Krzywe ryje.No i ta mania mieczy - zielony podwójny,dwa niebieskie i żółty.A może by tak tradycyjnie??

 • Kamil9782006-03-27 16:42:23

  ja nie wiem nie pytaj sie mnie

 • Obi Wan Kenobi2006-03-03 18:23:56

  ludzie co sie dzieje z bastilia? czy musze ja zabic? czy jesli ja ja nie zabije to ona mnie zabije? co zrobić by znów wróciła na orba strone?
  POMOCY!!!

 • Miecz Świetlny2006-02-24 14:49:45

  Troche słaba sterowność. Ale oprócz tego jest OK

 • kamil_adriano2006-01-30 19:31:51

  ile ona kosztuje??

 • kuba22332006-01-16 10:47:28

  lodzio miodzio panowie lodzio miodzio

 • AgentMniH2006-01-14 22:39:57

  Ja jak narazie przeszedłem tylko 5 razy 2 po jasnej 2 po ciemnej i raz neutralnie

 • Pawcio1052006-01-12 14:40:31

  Kompletna beznadzieja!!!!!!!!!!!!!

 • Master Vrook2006-01-01 14:22:46

  grałem 2 razy i widziałem oba zakończenia , super gier 10/10

 • MantroX2005-12-31 23:42:32

  No cóż. Jedyną wadą tej gry jest to, że wywodzi się z konsoli - z tego wynikają pewne problemy z obsługą, inventory i skalowaniem. Ale to już wina LucasArts. Co do gry - trudno karać kozę za to, że jest kozą, no nie? Najlepsza gra Star Wars do spółki z sequelem. Polecam, polecam, polecam ;]

 • hans olo2005-12-29 21:05:33

  Ja skończyłem już dość dawno temu. Zasmucil mnie fakt, ze wyczerpałem limit leveli na spory kawałek czasu przed końcem gry. Nie podobała mi sie też spora liniowość gry (tzn. wykonaj prawie wszystko co jest do wykonania na tej planecie by dostać sie do mapy), ale historia opowiedziana w grze wciagneła mnie po uszy i właśnie za nią dostaje ona ode mnie 9. Także grafika mnie urzekła. No i jeszcze nie podobało mi sie, że różnica między zwykłymi mieczami a lajtsejbrami polega tylko na damagu, powinno być cos takiego jak prawdopodobienstwo zniszczenia broni przeciwnika, ale co tam pozostaje przy dziewiątce.

 • Adam Vader2005-12-20 22:24:52

  Gry jeszcze nie skończyłem na dzien dzisiejszy ale moge co nieco napisać. Fabuła świetna, zwłaszcza moment w którym dowiedziałem sie kim jestem to normalnie mnie zatkało. Za dużo nawalone do ekwipunku, nic konkretnego znalezc nie moge. Techniczne sprawy: grafa super, co mi tam ze juz wtedy umiano posługiwac sie termodetonatorami, nieraz denerwuje mnie bezsilnosc przy zawładnieciu umyslu (zwlaszcza na kashyyk, chyba tak sie to pisze, gdzie mialem rozwalic ucznia malaka). Polecam wszystkim

 • Magna-guar2005-12-17 23:25:53

  Biedna gierka.Znudziła mi się po dwóch tygodniach. Po tej grze przyżekłem sobie:NIGDY więcej gier typu RPG.

 • KaGe2005-12-11 20:22:38

  Wypas! ale kto mi powie, co mozna robic na Javin 4 czy jakos tak...

 • DRAGON-KIELCE2005-12-04 14:45:53

  Ale czemu gry star wars są drogie?

 • GiP2005-12-03 18:55:19

  Poprostu MIODZIO

 • DRAGON-KIELCE2005-12-03 14:22:57

  Gra chociaż inna od wcześniejszych produkcji starwars np. Jedi Academy ale wypasista grafika oraz nowy nowoczesny styl gry.

 • djyanush2005-11-16 14:27:55

  suuuuuper gierka.
  dla mnie numer 1 wśród rgp-ów

 • Edwin_No012005-11-15 23:43:33

  Gra może i sympatyczna, ale recenzja beznadziejna :), przykro mi, ale masa powtórzeń i niezbyt ładnie pobudowanych zdań...

  pozdrawiam

 • Adaxer2005-11-12 21:55:52

  bomba

 • Lord Revan2005-10-14 12:04:12

  Najlepsza gra w jaką w życiu grałem. (Też przeszedłem trzy razy w czym ostatni to z dodatkiem Endor coś tam się chyba nazywał)

 • bezimienny1222005-10-06 14:26:23

  Hej Ziomki, mam pytanie ile razy graliście w KOTOR-a 1? Ja tylko 3 razy.

 • Janosz2005-09-24 16:02:55

  spolszczenie do kotora 2 będzie dostępne na stronce http://www.kotor2.pl/download.php
  o ile skończą

 • Darth Igorus2005-09-02 08:42:22

  mam pytanie do tych,co przeszli Kotora 2 ?? Jestem na ostatnim etpaie(tak myslę).Raz juz pokonałem juz ta jędzę,ale ona odzyskała siły i przyatakowała 3 mieczami latającymi Bóg wie czemu(pewnie Moc) i za żaden skarby nie mogę tego pokonac...ma ktoś ze specjalistów jakieśdobre rady,czy po prostu trzeba próbowac próbowac i wciąż próbowac?? z góry dzieki

 • djyanush2005-08-29 11:10:36

  Gra jest po prostu zarąbista. To jest najlepszy rpg w jakie grałem do tej pory. Dyszka należy się jej bez dwóch zdań.

 • barth2005-08-22 08:26:00

  Powiedz w sšdzie że to Sithci cię zaprosili. Selkatowie uwierzš.

 • Light Jedi Lord2005-08-15 15:59:35

  Mam KotOR'a, gram w KotOR'a. Tylko że utknęłem na Manaanie, a właściwie przy wyjściu z bazy sithów, ehhh.... :( POMOCY!!!! Gierka pierwsza klasa, muza, dzwięk, fabuła... wszystko pierwsza klasa. :D

 • darthvader2005-08-04 13:17:26

  nie chce mi sie pisac! 10/10

 • Gelossus Mroczny2005-08-03 19:37:30

  ale wy typy, bez wała. bo prawde mówiąc kotora przeszedłem chyba 6miechów-miesiency temu, a dwujke kotora z miesiąc temu.
  dlatego zrozumcie mnie gdy widzę napis 6 miesięcy po ukończenu gry

  Alora 2005-07-31 18:42
  JA CHCE KOTORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  p.s czy tam jest mozliwosc wyboru rasy????????

  grafa zapiera dech!!!!!(widziałam tylko pol screenu
  ci którzy przeszli dwujkę pernie też tak myślą:-)

 • Darth Cauur2005-08-01 09:53:03

  Jak zobaczyłem tą grrafę to z krzesła spadłem!!! Super gra kurde gdzie ją można zdobyć! Ale i tak polecam SOTE!!!!

 • Alora2005-07-31 18:42:22

  JA CHCE KOTORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  p.s czy tam jest mozliwosc wyboru rasy????????

  grafa zapiera dech!!!!!(widziałam tylko pol screenu)

 • Alora2005-07-31 18:40:15

  JA CHCE KOTORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  p.s czy tam jest mozliwosc wyboru rasy????????

 • fericirea2005-07-27 11:54:35

  wyśmienite dzieło sztuki!!! zarówno kotor jak i kotor 2 ... z niecierpliwością czekam na kontynuację:)

 • Lord Darth Revan2005-07-24 18:59:00

  K

 • MM202005-07-20 14:11:06

  do Admirała Piett'a. Mój drogi wystarczy znależć datapad (cyfronotes w wersji PL) w sali obok i przeczytać. Ale jesli ci się nie chce to na tym polu wystarczy przejść tworząc literę H. Wtedy całe pole zrobi sie niebieskie i drzwi się otworzą.

 • Piett2005-07-18 13:57:38

  PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ZOBACZCIE TEKST ADMIRAŁ PIETT PONIŻEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ulic_Qel_Droma2005-07-17 18:21:00

  Nie grałem w lepszego RPGa - wciągneło mnie maksymalnie :)
  Gorąco polecam każdemu fanowi SW ale również każdemu, kto lubi dobrego RPGa :)

 • Piett2005-07-12 15:06:12

  Gra wyśmienita!
  MAM OGROMNY PROBLEM.BŁAGAM O POMOC.PROSZĘ O ODPISANIE.

  No więc tak. Jestem na ostatniej(zapewne) planecie. Wkrótce przybędzie wezwana flota Republiki. Jestem w świątyni gdzie najprawdopodobniej przebywa Malak i uwięziona tam jest Bastila.
  Jest ze mną Jolee i Juhani.Schodzę w dół do wejścia do katakumb i tu jest problem. Drzwi są zamknięte a żeby się otworzyły trzeba ułożyć wzór z kwadratów zmieniających kolor na niebieskich gdy się na nich stanie.Kodu komputera nie umiem złamać
  Proszę o napisanie jak poustawiać kwadraty, ewentualnie jak to można zrobić inaczej. Lub cokolwiek co teraz trzeba zrobić.
  JESZCZE RAZ BŁAGAM O POMOC -CO TRZEBA ZROBIĆ !!!

 • Jaro2005-05-27 13:08:49

  IDEAŁ - najlepsza gra, Star wars, jaka kiedykolwiek powstała. inne rpg mogą się schować

 • PodleśMucha2005-05-24 14:15:13

  Świetna gra. Daję jej 10, choć nie przedama za RPG. No, ale niech będzie... W sumie ta pozycja poszerza niewątpliwie Uniwersum Star Wars i pozwala poczuć się trochę jak w nigdy nie nakręconym filmie Sagi...

 • Jhum2005-05-17 23:51:27

  Absolutna rewelacja...

 • Jedi23112005-05-06 11:43:19

  niewiem...nie grałem... ale chciałbym pograć :D

 • Kali2005-04-25 20:32:23

  Super gra trzeba przyznac. Chce se kupic 2, ale podobno jest tylko po ang. szkoda bo to nietosamo co po Polsku:(

 • robaszek2005-04-17 22:54:54

  Proszę, w imieniu swoim i innych, o nieujawnianie późniejszych zakończeń; zwrotów akcji itp.; to może innym bardzo uniemilić grę (a takie niespodzianki wręcz przeciwnie). Uwielbiam tę grę, jest to najlepsza gra na PC, w jaką kiedykolwiek grałem (IMO). Pozdrawiam

 • Vua Rapuung2005-04-05 17:33:17

  Wiem, TheMichal, wiem... Poza tym skomplikowałoby to nieco wątki romantyczne z Bastillą... Wookie+człowiek? Gamorreanin+człowiek? Hmmm...

 • TheMichal2005-04-05 16:12:49

  Vua Rapuung -> w Baldurs Gate programiści mieli wolną ręke i mogli robić praktycznie co chcieli. Tutaj wszystko musiałobyć konsultowane z Lucasem i musiałobyć zgodne z obecnymi faktami. Dlatego Revan może być tylko człowiekiem. Nie grałem w dwójke, ale mam nadzieję, że dobrze rozwiązali rozbierzne zakończenia części pierwszej..

 • Dash Rendar2005-04-03 21:08:58

  KOTOR część 1... hmm trudno to określić. Jest to bez wątpienia gra ponadczasowa a niuanse techniczne co do tego tytułu praktycznie nie grają roli. Czasami odnosze wrażenie, ze ukazanie uniwersum gwiezdnych wojen 4000 lat przed Nową Nadzieją wyszło programistom, aż za dobrze. Pierwsza część porywa i szokuje, zaś druga jeszcze dogłębniej porusza tematykę poprzedniczki. Są to bez watpienia najlepsze gry o gwiezdncyh wojnach, a jeżeli chodzi o ich fabułę to jest godna opisania w książkach. Momentami porusza ona nawet problemy, które można dostrzec tu na naszej Ziemi...

 • Vua Rapuung2005-03-30 18:17:50

  Genialna gra, ale zdecydowanie za krótka... Poza tym razi mnie nieco brak możliwości wybrania innej rasy. Ekhm, gatunku... Ech, za dużo się w Baldura grało... Nie wykorzystano też dogłębnie paru opcji (wyścigi)... Ale ogónie the best game... Musze zagrać w dwójkę...

 • Mandalore2005-03-29 11:37:12

  (moze zawierac spojlery) Gra ogolnie jest rewelacyjna, choc pare szczegolow nie tyle przeszkadzało, co wprowadzenie ich jeszcze bardziej uatrakcyjniloby sama gre. Ceny tych samych przedmiotow mogloby byc rozne na innych planetach - w koncu to nie UE, bo Korriban raczej nie nalezy do Republiki :P druga rzecz - fajnie by bylo gdyby wiecej osob z 'glownych' bohaterow nalezaloby do innych ras. O ile sama postac Dartha Malaka byla bez zarzutu to nie podobalo mi sie, ze wszyscy upadli jedi wygladali dokladnie tak samo - mogloby byc wsrod nich jakies zroznicowanie. Wylania sie stereotyp ze upadly jedi to lysy czlowiek rasy bialej :P Taki chociazby Darth Bandon moglby byc np Ithorianinem albo Zabrakiem. Tak samo wydaje mi sie ze za malo zroznicowana byla Rada w KotOR 2. W Episodzie I Rada byla znacznie bardziej wiarygodna gdyz pokazane bylo zroznicowanie rasowe i kulturowe. O ile do postaci Vrooka i tego spotkanego na Nar Shaddaa (nie pamietam imienia) nie ma sie co przyczepic, to uwazam ze mistrz z Onderonu jest zbyt 'nijaki', zastanawiam sie tez czy nie jest zbyt mlody na mistrza. Mogli go zrobic jakims humanoidem np. Mon Calamari. Vandar jest zbyt podobny do Yody :P to podobienstwo prawie razi. I jeszcze jedna rzecz. Wydawalo mi sie ze nazwisko jest stosowane z zestawieniem stopnia, np 'Master Kenobi', a w KotOR mamy 'Master Zhar' chociaz nazywa sie Zhar Lestin. Podobnie jest z resztą Rady. I ostatnia (chyba) rzecz, mianowicie postacie z KotoR 2. Uwazam ze niektore z nich nie powinny sie tam znalezc. Nie mam zamiaru siac szowinistycznych pogladow (aczkolwiek jestem otwarty na dyskusje :D) lecz uwazam ze za duzo jest postaci kobiecych, ktore nie sa wiarygodne. Chociazby Handmaiden - jakos mi sie nie chcialo wierzyc ze taka smukla kobieta trzyma w jednej rece topor gamorreanski, a w drugiej jeszcze jakis miecz i swobodnie nimi wymachuje. Tak samo Mira - nie jestem sklonny uwierzyc, ze na planecie o tak wielkim zroznicowaniu rasowym i przy tak ogromnej ilosci postaci zamieszkujacych ta planete akurat ona jest najlepszym bounty hunterem. Za to podobala mi sie postac Visas. Dajac juz spokoj plci pieknej beznadziejny byl G0-T0. Co to ma byc? Jakas mechaniczna latajaca i gadajaca kula. Na robota o takich wlasciwosciach to nie wygladalo :P Gdyby nie te pojedyncze 'bledy' serii KotOR nie mialbym juz chyba nic do zarzucenia :P Konstruktywnej krytyki uzywaja tylko najwieksi fani, wiec nie miejcie mi za zle ze tak najezdzam na naszego najukochanszego KotOR-a :)

 • TheMichal2005-03-25 17:28:55

  zdecydowanie najlepsza gra ze Star Wars! Chociaż nie lubie RPG, kupiłem i nie żałuje!

 • meriadoc2005-03-24 18:35:38

  barth chodzi ci o jednykę czy dwójkę??
  Jedynkę przeszedłem na geforce 2 mx 400 64 mb...więc nie pękaj i leć do sklepu........
  A czego w tej grze brak...grafika cudo..ale system walki jak w JDKby się przydał...to byłby wypasik...

 • barth2005-03-22 10:30:05

  Chciałbym sobie kupić KOTOR-a ale nie wiem czy pójdzie na mojej karcie. W specyfikacji pisze że gra działa na Radeonie 9200 a ja mam radeona 9200 SE czyli uboższš wersję. Jak sšdzicie da radę ?

 • Qu3tz2005-03-14 10:22:36

  Wspaniala gierka. Dzięki niej polbiłem cRPG do których nie byłem zbytnio przekonany. A fabuła - baardzo fajna. Zajefajna gra!!!

 • rahus2005-02-16 22:31:00

  Ja sobie gram i musze powiedziec że niczym sie prawie nie zmienił. Jest nawet identyczne menu ale lolo jest próchnem sie rozsypującym, przedmioty nowe, postacie i suuuper fabuła.

 • Sith Lord Revan2005-02-12 16:20:04

  Jedi Master Zalew -> To ja niewiem, ja tak w ogóle to nie pytałem się nikogo o pozwolenie tylko sam do niego poszedłem może tylko tak sie da, nie mam pojęcia

 • Jedi Master Zalew2005-02-05 12:08:28

  Sith Lord Revan--> tak a ona mówi że jest trzymany w enklawie ludzi pustyni, tam ich przywódca pozwala mi go zabrać, ale Griffa ni widu ni słychu....

 • Sith Lord Revan2005-02-02 17:51:21

  Jedi Master Zalew - Najpierw musisz pogadać z gościówą z Czerki, ta która daje ci kartę łowiecką i zaytać ją o Giffa

 • Pielgrzym2005-02-01 01:17:00

  Oficjalna premiera dwójki w polsce jest ustalona na 16 luty 2005. Jedynka była jednym z majlepszych cRPG w jakie grałe. Jednak nic nie pobije Fallout'a :)

 • adamos_w2005-01-30 16:57:25

  Gra wyczesana najlepsza na świecie !

 • Jedi Master Zalew2005-01-29 15:59:40

  no właśnie panowie jak znaleźć tego jej brata, niby jest trzymany w enklawie ludzi pustyni, ale go tam nie znajduje. będę wdzięczny jak to ktoś z Was napisze :)

 • Kazik8282005-01-27 17:33:51

  Teasai powiem ci że po tyh płytah trzeba przejść utważając litere H

 • obisk2005-01-27 15:54:40

  najlepsza w jaka kiedykolwiek gralem dycha

 • Neo_Luke_Raven2005-01-26 09:14:08

  Kazik828 wydaje mi się,że brata Mission po tym jak ucieknie z Tatooine nie można znaleźć.Może się mylę,ale tak mi się wydaje.

 • Neo_Luke_Raven2005-01-26 09:12:16

  Gra jest rewelacyjna.Nie mogę się od niej oderwać.Już przechodzę 4 raz.

 • Tesai2005-01-24 08:47:14

  ma ktoś solucje co ????

 • Tesai2005-01-24 08:45:52

  Jak przejść płyty w świątyni jak je ustawić co ??? odpisz ktoś

 • Kazik8282005-01-21 16:44:44

  Dark lord Revan jak przeszłeś to 7 razy to powiedz mi gdzie znaleźć glifa brata minsion jak już ucieknie z tatoin

 • Dark Lord Revan2005-01-19 19:08:24

  Ja przeszedełm KOTOR już 7 razy (3 razy Jasną Stroną, 4 Ciemną) i za każdym razem odkrywam w tej grze coś nowego. To RPG wszechczasów!!!!!!!! Jeszcze paręnaście tygodni i będziemy delektować się 2 :P

 • Lorn2005-01-16 21:10:34

  Wiem że to nietypowe miejce ale tu wszyscy zaglądają:wie ktoś gdzie znaleść ten ukryty filmik na płytach DVD z klasyczną trylogią??
  lukkas0@op.pl HELP

 • Lorn2005-01-16 21:07:16

  Super gra ja przechodzę ją już drugi raz (teraz jako SITH)
  jest genialna czekam na drugą część!!!!

 • Kazik8282005-01-16 18:09:11

  Wie ktoś gdzie znaleźć Glifa (brata Minsion) jeżeli tak to błagam o kontakt na gg 6608902lub na poczte kazik828@wp.pl

 • TheMichal2005-01-14 15:06:40

  zrobili ją krótką, bo nie chcieli, by gra zajmowała 8GB i była na 5 CD. Przecież ciężko jest upchnąć dialogi i textury na CD....

 • Asturas2005-01-14 13:25:07

  9/10, bo ma braki, które jak mniemam KotoR2 mieć nie będzie. Tak gra jest za krótka:( Ale i tak jest genialna. Pierwsza gra RPG w 3D jaka mnie zachwyciła. Reszta RPG w 3D to dno!!!

 • Malak2004-12-29 13:04:03

  Gra jest genialna. Myśle że 2 tez mnie tak miło zaskoczy... :)

 • Cheester2004-12-27 10:12:55

  Jescze gry nie mam ale na same screeny slinka mi leci i trailery tez milo sie oglada i recenzje milutkie jedym slowem gra jest spox i lelo.

 • dark18kaczy2004-12-25 13:48:39

  Gra jest bardzo ciekawa. Można posiedzieć nad nią wieczorami. Pod względem fabuły jest świetna, choć nie brakuje w niej błędów. System gry jest ściągnięty w prawie każdym calu z Dungeons & Dragons co niepasuje do świata SW. Mogliby zrobić w KotORze 2 rozgrywkę taką jak w JK, dałoby to o wiele większą frajdę podczas walk na miecze.

 • Shanheavel2004-12-16 15:13:44

  SUPER nic dodać nic ująć. W nic lepszego o SW nie grałem. KOTOR do boju!

 • Darth Kright2004-12-11 16:56:31

  Świetna gra
  Nic tylko czekać na kotor 2

 • Wladca Zelek2004-12-10 17:47:56

  tylko jedna rzecz fkórza mnie .przed kazdym atakiem musiz wybrac go przezco gra traci na dynamice ale ogulnie wporzo 10/10

  ps mihoo ctrl+v

 • Snake2004-11-22 17:02:32

  gra jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Mihoo2004-11-16 12:45:40

  Reborn13 - czy Ty jesteś normalny? Wiesz na czym polega KOMENTARZ??? Ty masz skomentować (aaah... zrobiłeś już to...) - od takich pytań jest FORUM. A tak w ogóle, wystarczy troszkę poszukać... Choćby po samym Bastionie. Nie będzie to wymagać więcej wysiłku niż pisanie tych głupich pytań tyle razy... No tak, byłbym zapomniał... Ctrl+C, Ctrl+V?

 • Reborn132004-11-14 20:58:02

  Czy ktoś czytał komiks Mroczne Imperium i Mroczne Imperium II?
  I czy ktoś wie jak nazywają się części dalsze bo chce poczytać a wiem że nie był to koniec ponieważ wszystko dopiero się wyjaśniało... A na pewno nie jest to Mroczne Imperium III...

 • Reborn132004-11-13 15:52:28

  Ryh, masz jakąś złą wersje albo masz zwalonego kompa. Ta gra nigdy mi się nie zacięła a intra nie ładują się dłużej niż ok.5 sekund.

 • Reborn132004-11-13 15:43:28

  To najlepsza gra RPG w jaką kiedykolwiek grałem oraz najlepsza gra osadzona w świecie Star Wars! Teraz tylko czekać trzeba na drugą grę. Bedzie jeszcze lepsza niz poprzednia!

 • Reborn132004-11-13 15:40:40

  To najlepsza gra RPG jaką w kiedykolwiek grałem oraz najlepsza gra osadzona w świecie Star Wars! Teraz tylko czekać trzeba na drugą grę. Bedzie jeszcze lepsza niz poprzednia!

 • Lord Tyranus2004-10-31 09:41:35

  Właśnie go ukonczylem. No i mam mieszane uczucia.
  Fabuła REWELACJA ten moment kiedy sie dowiedzialem .... super klimat
  Wogole fajne wejscie w obszar istnienia starej republiki jako pola do popisu dla tworcow gier
  Super postac Dartha Malaka. Naprawde dobre przeniesienie zasad RPG do SW
  ale no wlasnie do Baldura jeszcze troche brakuje. Bronie malo zroznicowane mam na mysli
  blastery. Mały nacisk na wieksze używanie mocy. Na samym blasterze wlasciwie mozna przejsc gre.
  Umiejetnosci zdobyte w grze, prawie wcale nie jestesmy zmuszeni do ich wykorzystywania.
  faktem jest ze oceniam KOTORA pod katem Baldura i w tym zestawieniu KOTOR przegrywa niestety
  BARDZO OGRANICZONE LOKACJE - ZDECYDOWANIE ZA KROTKA!!!
  Muza super w koncu cos nowego a grafika !! Czekam z dobrymi przeczuciami na KOTOR2
  Ocena 8.5/10

 • Lady Aragorn2004-10-30 23:01:38

  cool RPG, fabuła zaskakująca, grafika zachwycająca, muza nie nudząca, mój pierwszy RPG, tylko nie mogę zabić Dartha Malaka....

 • Darth Yoda2004-10-23 23:55:48

  Najlepszy RPG w jaki grałem... Nie moge się doczekać KoTOR2!!!...

 • xuru2004-10-13 22:12:01

  znaczy głosy jest alemuzy nima

 • xuru2004-10-13 22:11:40

  ale bez głosu i intra :D

 • xuru2004-10-13 22:10:17

  a ja mam battlefronta haha :p
  super jestt!!!!!!

 • Werciu2004-10-06 07:01:56

  to jwst najlepsza gra w jaką grałem

 • Nerevarin2004-10-02 13:28:16

  Czy ktoś wie i powiedziałby mi jak przejść to zadanie z płytami gdzie trzeba ułożyć literę H?

 • Enekyn_Skywalker2004-09-14 18:46:49

  Gra jest b.dobra ale bez przesady
  Ciemna strona mocy to jeszcze nie jest to na co liczy prawdziwy fan SW, dlaczego nie moze powstac gra gdzie od razy sie jest po ciemnej stronie mocy ? a nie jak zawsze na koncy gry , nie chce byc po ciemnej stronie ale gra jasną juz mnie naprawde z nudziła
  Jest jeszcze 1 rzecz ale nie chce mi sie pisac a wam pewnie czytac wiec :
  8,88 / 10

 • WoV_Anakin2004-09-14 17:46:53

  nie chce mi sie pisac! 10/10

 • Vengar2004-09-04 10:16:44

  Jakie ma KOTOR realne wymagania zeby działał szybko i grafika była na bardzo dobra? :]

 • Fondas2004-09-02 17:35:03

  uzaleznienie.Nigdy,ale to nigdy nie gralem tak ostro w zadna gre.Ogolem malo gram,ale od kiedy odpalilem KOTORa,moj swiat przestal istniec.Zylem tylko w swiecie SW. Cztery razy chodzilem spac o 3 lub 4 nad ranem,a jak sie kladlem spac to w lozku myslalem o tej grze.A jak mi sie przyjemnie rano wstawalo.. z miejsca sie zrywalem i do kompa:) Teraz,gdy ja przeszedlem czuje,jakby mi czegos brakowalo. Jestem smutny,ze ta gra sie skonczyla.Totalnie mnei wciagnela,nie moge sie doczekac 2 czesci.POLECAM!!!!!

 • vader xuru2004-08-10 02:40:42

  no racja all najlepszy rpg to oczywisice kotor ale zobaczymy kotor 2 wtedy morzna stwirdzaci fakty

 • vader xuru2004-08-10 02:37:46

  no nie ludzie!!!!!!!! gadajcie na jakej jest stonie spolszczenie do kotor plz plz powiedcie bo dostane szlu zblokowalem sie pszy koncu gry aaaaaaaaaaaaa!!!!!!

 • Debo Vijak2004-08-08 21:35:21

  Gra jest super, niech ktoś mi coś wytłumaczy. Mam pirata zgrywanego z orginału i gdy zgrywam cracka to zmienia się na 1.0, i nie mam polskich fontów, ą ę itd.Proszę o pomoc!

 • dooku2004-08-08 18:11:48

  Ta gra jest u mnie na pierwszym miejscu potem jest JK2 i JA.10/10

 • Darth Jerrod2004-08-06 11:18:27

  Nawet po kilkakrotnym przejściu KotORa gra nadal może zaskakiwać. To o czymś świadczy!!

 • Mihoo2004-08-03 17:57:53

  Jak dla mnie - najlepsza gra ever.
  10,5/10 ;]

 • Sebastian2004-08-02 15:43:33

  Najlepsza gra w galaktyce

 • Naga Sadow2004-08-02 10:47:01

  Gra jest najlepszą grą z seri Star Wars pod względem grywalności.
  Niestety czasy osadzenia fabuły są przesadzone i technologie ktore posiadają cywilizacje w tych czasach nie odpowiadają dalszemu rozwojowi i ewolucji tej sagi.
  Jednak gra jest świetna i gra się naprawdę super polecam wszystkim sympatykom sagi SW.

  Moja ocena i tu za grywalnosć a nie czas osadzenia fabuły-10

 • Templar2004-07-31 17:18:00

  gierka wypasiona ciekawe czy 2 tez bedzie taka fajne :)

 • Vip`per2004-07-30 12:23:51

  Czy ktos wie jak przejsc quest z synem Cartha na Korriban ???

 • Dzi@dek2004-07-29 10:12:58

  piszcie na nr Gadu-Gadu 8092579 lib na emaila hubert_pa@yahoo.com

 • Dzi@dek2004-07-29 10:10:17

  pomoże mi ktos nie moge przejść zadania z płytami na kturych trzeba ułozyc litere H

 • Jedi-Lord2004-07-27 21:47:44

  Super!! Ale jedank jest jednak kilka wad. Dantooine nie mogla byc zniszczona. Revan i Malak nie mogli sie 4000 BBY nazywac Darth. Muzyka jest nieudana. Klimat jest dziwny. No badzmy szczerzy! 4000 BBY a juz sie pojawil detonator termiczny! Blastery majol dzwiek taki sam jak Sturmowcy itp... . Wezmy sobie Komiksy jak Golden Age of the Sith i porownajmy z gra...

  Ale Gra jest po prostu Swietna, polecam!

  Sorry, nie mam tastatury polskiej!

 • Hazar_Chaal2004-07-26 22:43:30

  Człowieku! To nie jest recenzja tylko szczegółowy opis gry! Recenzja to nie opsi gry tylko opis odczyć autora recenzji w stosunku do danej gry, a to bardziej przypomina broszurkę informacyjną.

 • Mitth`raw`nuruodo2004-07-24 10:48:16

  10/10

 • Mitth`raw`nuruodo2004-07-24 10:47:51

  SZTUKA sama w sobie. Piękna grafika, znakomity scenariusz (wielo wątkowość), proste sterowanie (myszka, F6, F9, Space, Esc). No i oczywiście ZADZIWIAJĄCY ZWROT AKCJI!

 • Freed2004-07-18 18:55:21

  Ta gra to coś wspaniałego, jedna z najlepszych w jakie kiedykolwiek grałem - czekam na jej kolejną część z niecierpliwością :)
  10/10 - w pełni zasłużone :D

 • Immo2004-07-17 10:24:13

  KotOR to naljlepsza gra z SW, ale klimat mógłby być ciutes lepszy i można bybyło się pozbyć błędów merytorycznych... Ale i tak daje 10! To najlepszy RPG, w jaki grałem. Postacie są niezłe, szczególnie HK-47 z tym swoim "Organic Meatbag".

 • Templar2004-06-28 14:22:38

  gierka jest najlepsza... nawet jedi academy sie chowa

 • Shedao Shai2004-06-24 22:11:28

  Nie ciebie jednego, Miśku...

 • Misiek2004-06-24 21:56:02

  Revan przegrywa z Malakiem? Ten koleś na Leviathanie ANI RAZU mnie nie drasnął.

 • ragnus2004-06-19 16:00:50

  W przeciwieństwie do większości osób był to już mój ponad 10 erpeg. Gra jest dobra, niezła fabuła, bardzo duża grywalność. Zalet nie chce mi się już pisać teraz wady.
  Zdecydowanie za krótka - pierwsze przejście 4 dni. Za mało i zbyt łatwe zagadki. Złamanie imperialnego kodu zajeło mi około 1,5 minuty. Jeżeli technicy Republiki głowili się nad tym parę dni.....
  Mało orginalne zagadki (wieża hanoi, uzyskanie 4 litrów za pomocą 3 i 5 - to było nawet w Szklanej pułapce 3)
  Nie można(albo ja nie wiedzę jak) ustawić by poszczególne postacie używały różnych rodzajów ataku, zmieniając jednemu zmieniamy całej trójce.
  Nie można kazać rozmawiać poszczególnym człokom, a przydałoby się to do ulepszania HK-47(czy jaki tam miał numer), a głowną postacią nie ma sensu pakować tyle punktów w naprawę.
  Oprócz tego parę drobnych nieścisłości odnośnie śwaita SW.
  Naga Sagow dokonał żywaota na czwartym księżycu Yavaina.
  Nazwanie go największym sithem też pozostawia wiele do życzenia. To prawda był potężny, ale imperium sithów upadła przez niego. Taka kwestia kto miałby mu stworzyć grobowiec na Korriban?
  Było coś jeszcze ale nie pamiętam.

  Jednak te wszystkie błędy są raczej niewielkie (oprócz długości) i stawiam wysoką 9

 • Verdan2004-06-18 18:28:42

  KOTOR jest hitem wszechczasów ! Pamiętam jak nikt nie wiedział czego się spodziewać po zaawansowanym RPG w świecie SW. ALE KOTOR wszystkich mile zaskoczył. Już wiele razy pisałem o super grafice, muzyce, czy grywalności. LucasArts oby tak dalej !!! VIVA KOTOR !!!

 • Tsavong Anor2004-06-16 18:48:08

  Najlepsza gra ze świata Star Wars, Jedi Knighty przy niej wymiękają:P

 • Shedao Shai2004-06-14 17:10:44

  Ryh:
  1. Kup sobie słownik ortograficzny.
  2. Kup sobie oryginalną wersję KotORa, albo skombinuj lepszego pirata, bo wcisnęli ci wadliwą wersję.

 • Kyp Durron2004-06-14 13:41:42

  Ta gra to arcydzieło, ale wkurzyło mnie że na końcu Bastila Shan
  przechodzi na CSM. Zostało to pokazane w sposób nieprzekonujący...lepiej by było gdyby była to jedna z możliwych opcji (a nie że na siłę chwyta nas leviatan a Revan któy jest 100razy
  silniejszy od Malaka przygrywa z nim walke-bezsens jakiś) gracz powinien mieć wiekszą wolność fabularną. Ale to chyba jedyne zastrzeżenia...

 • Fisto Master2004-06-13 21:29:09

  Super gierka:)Bardzo fajna.Jedna z najlepszych z SW.Szkoda tylko że nie ma multipleya:(

 • Ryh2004-06-06 14:17:14

  Bym zapomniał o jeszcze 2 wadach
  7. To zawieszanie sie gry, u mnie sie to dzieje gdy często sejwuje
  8. To intra sie długo wczytujo do 1 minuty widać czarny obraz zanim zacznie się intro

 • Ryh2004-06-06 14:11:15

  Gra jest świetna, ale grałem w leprze. Ma kilka wad ta gra, które te wady sa denerwujące.
  1. To ekwipunek wszystko jest wrzucone do jednego worka i cięzko co kolwiek znalesć (wiem że jest funkcja w ktrej moge wybrać czy chcem nowy ekwipunek oglądać czy stary ale to jest mało sprawne i przejrzyste)
  2. To że postac można rozwiąc maxymalnie do 20 poziomu
  3. To że nie ma podanej ceny obok przedmiotów (przynajmniej detalicznej ceny)
  4. To że trudno określić jakie właściwości ma dokładnie przedmiot (np kupiłem pewno mase pisało na niej że zapobiega zniewolnieu czy jakoś tak nie pamiętam a miała jeszcze dodatkowo właściwość że zwiekszała refleks wole i chyba zręczność)
  5. W trybie walki czasem jakby postać sie zacina i nie atakuje przez pare sekund
  6. Tryb walki by można inaczej rozwiązać np jak w Gothicu ale nie dokońca tak samo bo i w gothicu nie dokońca jest to dobre, bo chodzi mi oto by mieć większo kontrole nad postacio
  7. Nie pamiętam, ale wy może coś zauwarzyliście co wam sie nie podoba

 • MASTER WINDA2004-06-01 19:44:25

  BARDZO FAJNA GIERA

 • MASTER WINDA2004-06-01 19:43:35

  mam to brdzo fajna giera

 • mxmaster2004-05-30 11:59:35

  Najlepsza z najlepszych gra RPG o tematyce Gwiezdnych Wojen. PoOLECAM!!!

 • Kreedo2004-05-25 11:58:32

  Ta gra bije inne RPG na głowę, NAJLEPSZA moim zdaniem gra ze świata STAR WARS, popieram Shedao Shai'a ona jest po prostu GENIALANA. Tylko szkoda, że można wybrać tylko człowieka.

 • Zgreedo2004-05-23 10:51:25

  KotOR po prostu wymiata! Najlepsza gra Star Wars i najlepszy RPG w historii. Czekam na II część!

 • Roven2004-05-22 13:46:10

  Najlepsza gra RPG, w jaką miałem okazję zagrać. KotOR rządzi!

 • Dzedajmazder2004-05-18 09:51:16

  jedyny RPG w jaki gralem. I stwierdzilem to samo co mr. Shedao i Mr. Jedi :D:D

 • Shedao Shai2004-05-17 16:53:45

  GENIALNA, GENIALNA, GENIALNA, GENIALNA. Mój pierwszy RPG. Można się uzależnić.

 • Mr | Jedi2004-05-17 16:05:12

  To jest gra WSZECHCZASÓW! Jest to nie tylko najlepsza z gier Star Wars, ale jest to jeden z najlepszych RPG-ów jakie kiedykolwiek ukazały się na rynku!
  Brawa dla LucasArts i BioWare!
  Tylko tak dalej!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..