TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Into the Unknown :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Into the Unknown

numer odcinka: 2x01/22
Reżyseria: Brad Rau
Data emisji (USA): 06.10.19
Data emisji (Polska): 09.11.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)
Odcinek online: angielski


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Torra Doza, Jarek Yeager, Imanuel Doza, Tam Ryvora, CB-23, Tierny, Pyre.


Opis:
Po wyleceniu w kosmos dzięki Kazowi i spółce, Kolos ma problemy natury inżynieryjnej, które pogarsza tylko tajemniczy pasażer na gapę.


Ciekawostki:

 • W najwcześniejszym zarysie ten odcinek zaczynał się na rynku, na którym na Kaza spadały wszelkiego rodzaju skargi od zatroskanych mieszkańców, którzy oskarżali go o spowodowanie sytuacji, w której znalazła się stacja. W kolejnej wersji pojawili się CB-23 i Bucket oglądający tunel nadprzestrzenny. Dopiero w ostatniej zdecydowano się na rozpoczęcie od scen z Najwyższym Porządkiem, które miały się pojawić w późniejszej wersji odcinka.

 • W tym epizodzie po raz pierwszy pojawia się mostek dowodzenia Kolosa. Wedle Amy Beth Christenson nie był on używany od czasów, gdy statek ostatnio był w przestrzeni - 20 lat przed wydarzeniami z serialu. „Aby bardziej realistycznie pokazać, że była tam ekipa dowodząca, użyliśmy droidów", mówi Amy Starwars.com. „Nie tylko to, lecz także wszystkie odpowiadają przed 4D i są tym samym modelem co ona, tylko trochę bardziej podstawowym". Wydaje się bardziej naturalne, że na mostku przez tak długi czas znajdowałyby się droidy, które byłyby wyłączone, a nie ludzka czy obca załoga.

 • Kolos wyskakuje trzy parseki od D'Qar, co równa się mniej więcej dziesięciu latom świetlnym. Nadal trzeba będzie wykonać jeden skok w nadprzestrzeń, by znaleźć się bliżej układu.

 • Jasnożółty tekst na hologramie stacji, który wyświetla Doza, ostrzega mężczyznę o „błędzie diagnostyki”.

 • We wcześniejszej wersji odcinka Kaz miał podczas latania w zerowej grawitacji wpaść na Bolzę, który usiłował pozbierać zbiegłe gorgi. Ostatecznie chłopak zderza się w powietrzu z Opeepitem.

 • Ekrany w sekcji inżynieryjnej ostrzegają - dość oczywiście - o „niskiej grawitacji”.

 • Droid Najwyższego Porządku, MB-13, powraca w tym odcinku. Christenson ujawnia Starwars.com, że inspiracją dla jego imienia było wyrażenie „murder ball” („mordercza kula”), którego ekipa żartobliwie używała na jego określenie tak długo, aż zostało.

 • Baraki Najwyższego Porządku bazują na podobnych widzianych w „Rebeliantach”, lecz są w nich również detale i technologia kwatery Kylo Rena z „Ostatniego Jedi”.

Ciekawostki Bastionowiczów
 • Neeku wygłasza swego rodzaju metakomentarz mówiący o tym, że poprzednio byli tylko w jednym miejscu, a teraz otwiera się przed nimi cała galaktyka.

 • Kazuda niewiele nauczył się od czasów „Children of Tehar” - nadal nie wie, że włazu nie otwiera się od strony zawiasu.

 • Ten odcinek swym klimatem przypomina klasyczne horrory jak „Obcy”, „Coś”, a także odcinki TCW o robakach mózgowych.

 • Tytuł epizodu nazywa się identycznie, co piosenka z „Krainy lodu II”.

Autorzy ciekawostek: Hdarth sherldon hiszpański inkwiz, ShaakTi1138, Slavek_8.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 7 2019-10-06 22:17:46
Adakus 6 2021-02-15 12:48:12


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..