TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - A Quick Salvage Run :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: A Quick Salvage Run

numer odcinka: 2x02/23
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 13.10.19
Data emisji (Polska): 16.11.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Torra Doza, Jarek Yeager, Imanuel Doza, Tam Ryvora, Jace Rucklin, Kragan Gor, Synara San.


Opis:
Kolos potrzebuje hiperpaliwa, więc Kaz sugeruje zaatakowanie statku Najwyższego Porządku. Wyprawa po zapasy szybko się komplikuje, gdy pojawia się wróg.


Ciekawostki:

  • Wedle dyrektor artystycznej Amy Beth Christenson Hamato Xiono, ojciec Kaza, ma bardzo specyficzny strój. „Musiałam bardzo szybko pokazać kim jest, ponieważ widzimy go tylko przez chwilę”, mówi Starwars.com. Wykrój kostiumu jest w pewien sposób ceremonialny i ozdobny, gdyż mężczyzna pełni fukcję; odznaka z rangą i epolety wskazują na powiązania wojskowe, a złote detale implikują bogactwo i status.

  • Christenson mówi: „Skoro Kolos przybywa na D'Qar wkrótce po bitwie z Epizodu VIII, to wszystkie szczątki pochodzą właśnie z tej potyczki. Duży kawał niszczyciela, do którego wlatują, to tak naprawdę mały kawałek drednota, który eksplodował. Na powierzchni planety płonie ogień, sugerujący, że baza Ruchu Oporu została zniszczona po ucieczce ludzi”.

  • Mostek pirackiego okrętu „Galleona” zlokalizowany jest we wnętrzu głowy AT-AT znajdującej się na górze statku. Wnętrze oparto o mocno zmodyfikowany kokpit AT-AT, dlatego właśnie Kragan ma peryskop podobny do tego, którego używał generał Veers w „Imperium kontratakuje”.

  • W pewnym momencie odcinka Kaz i piraci mieli walczyć z droidami strażniczymi Najwyższego Porządku na pokładzie drednota.

  • Pojemniki z coaxium oparto na różnorakich projektach z „Hana Solo”, którego produkowano w tym samym czasie, co „Ruch Oporu”.
  • Niewinna opinia Neeku na temat piratów ukształtowała się pod wpływem heroicznych opowieści, które słyszał podczas dorastania; opowiadały one o tych, którzy rabowali bogatych i oddawali biednym. We wcześniejszej wersji mówił to wprost.

  • W trzecim akcie wycięto ostatnią przeszkodę czekającą na bohaterów, to jest niepasujący do Kolosa pojemnik z coaxium.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • Problemy z paliwem to wątek powtarzający się dość często u Disneya, a niemal nieobecny za czasów Lucasa.

  • Tego, że Jace Rucklin dołączy do Najwyższego Porządku, można było się domyślić już w finale pierwszego sezonu, gdyż widać tam, jak prowadzą go gdzieś szturmowcy. Niektórzy fani sugerują, że został on - w przeciwieństwie do Tam - bardzo szybko zindoktrynowany.

Autorzy ciekawostek: Hdarth sherldon hiszpański inkwiz, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 9 2019-10-19 17:18:13
Adakus 6 2021-02-15 12:48:37


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..