TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Live Fire :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Live Fire

numer odcinka: 2x03/24
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Mairghread Scott
Data emisji (USA): 20.10.19
Data emisji (Polska): 23.11.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Torra Doza, Jarek Yeager, Imanuel Doza, Tam Ryvora, Hype Fazon, Griff Halloran, Freya Fenris.


Opis:
Kaz oficjalnie dołącza do Asów, podobnie jak Yeager, który uczy ich jak być lepszymi pilotami bojowymi; Tam dowiaduje się jak to jest być pilotką Najwyższego Porządku.


Ciekawostki:

  • Lin Gaava, która w pierwszym sezonie była członkinią wyścigowej ekipy Jace'a Rucklina, wraz z nim dołączyła do Najwyższego Porządku. Z drugiej strony Gorrak Wiles został na „Kolosie” i widać jak wznosi toast za sukces Hype'a.

  • W tym odcinku debiutuje porucznik Galek. Zgodnie z protokołem Najwyższego Porządku, tytułu grzecznościowego „sir” można używać w stosunku do oficerów zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej. We wcześniejszej wersji kobieta nosiła imię „Jimes”.

  • W pierwotnym zarysie goście baru robili zakłady dotyczące wyników misji treningowych. Mieli w nich brać udział Neeku i Wiles.

  • Z technicznego punktu widzenia broni w myśliwcach nie można ustawić na ogłuszanie, lecz wyrażenia tego używa się nieformalnie, by opisać ustawienie o niskiej mocy, nawet broni przeznaczonej do walki z innymi statkami.

  • „Podczas wczesnego etapu produkcji stwór z lodowego księżyca był znany po prostu jako »lodowy potwór«”, mówi Pablo Hidalgo z Grupy Opowieści. „W pewnym momencie stał się thrantą - latającą płaszczką opartą na projektach McQuarriego. Lecz zaczął przemieniać się w coś brzydszego i straszniejszego, aż w skończonym odcinku stał się jakooskiem”.

  • W odcinku znajduje się wskazówka dotycząca wieku Hype'a, gdy wspomina on o Imperium, które istniało za czasów jego dzieciństwa; rządu tego nie ma już od ponad 30 lat.

  • „Drony Najwyższego Porządku są nowym projektem, powstałym specjalnie na potrzeby tego odcinka”, mówi Amy Beth Christenson Oficjalnej. „To uproszczone repliki, których piloci Najwyższego Porządku używają do ćwiczeń.” Maszyny te nie mają kokpitu, lecz nawiązują do projektów z ery wojen klonów, czego przykładem są skrzydła podobne do tych z ARC-170 czy wizualne ukłony w stronę droidów-Sępów.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Adakus 6 2021-02-15 12:48:52
ShaakTi1138 6 2019-10-22 20:18:23


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..