TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - From Beneath :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: From Beneath

numer odcinka: 2x06/27
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Burke, Chris Wyatt
Data emisji (USA): 10.11.19
Data emisji (Polska): 14.12.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Flix, Orka, Torra Doza, Flanx.


Opis:
Flix zabiera Kaza i spółkę na swoją ojczystą planetę, by zdobyć paliwo z rodzinnej rafinerii. Odkrywa on jednak, że prowadzone przez familię odwierty obudziły coś potwornego.


Ciekawostki:

  • W najwcześniejszym zarysie tego odcinka „Kolosowi” kończyło się paliwo w układzie Tammuz, co było przyczynkiem do rozpoczęcia misji na Drahgurze. W ostatecznej wersji sprawy są mniej dramatyczne.

  • Zanim nazwano ich „Gozzami”, smukłonodzy obcy, których przedstawicielem jest Flix, byli tymczasowo mianowani „Juzzumami”. To aluzja do Yuzzumów stworzonych na potrzebny „Powrotu Jedi”.

  • Głosu Flanksowi użycza ceniony aktor i komediant Paul F. Tompkins. Nagrał swoją rolę latem 2018 roku, mniej więcej w tym samym czasie, gdy pojawił się w setnym odcinku „The Star Wars Show”.

  • W ukończonej wersji odcinka to luźny kawałek ciężkiego kamienia powoduje szybkie opadanie windy. Jednakże we wcześniejszym zarysie było to coś potencjalnie niebezpieczniejszego: kichanie Orki!

  • W najwcześniejszym scenariuszu Flix wyjaśniał dlaczego chciał zostać piosenkarzem... dzięki pieśni! Ostatecznie mężczyzna zostawia tę opowieść na inną okazję - ale zapewnia, że ma imponujące struny głosowe.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • Smoki kryją w sobie wiele kulturalnych znaczeń, zarówno dobrych, jak i złych. I tak tutaj symbolizują dzikie siły natury, z którą nie powinno się walczyć. Podobny wątek pojawił się choćby we „Władcy pierścieni”, gdzie drążące zbyt głęboko w ziemi krasnoludy obudziły demonicznego Balroga. W SW przykład tego mieliśmy w odcinkach TCW o zillo.

  • Smoki przypominają nieco T-reksy z „Parku jurajskiego” - wydają podobne odgłosy i nie dostrzegają nieruchomych rzeczy.

  • Kazuda strzela bestiom w oczy, co było standardową taktyką stosowaną przez klony w serialu animowanym Filoniego.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwiz, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Adakus 5 2021-02-21 20:27:16
ShaakTi1138 4 2019-11-12 21:08:08


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..