TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Relic Raiders :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Relic Raiders

numer odcinka: 2x07/28
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 17.11.19
Data emisji (Polska): 21.12.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Kel, Eila, Mika Grey.


Opis:
Gdy Kaz i drużyna przybywają na tajemniczą planetę, by kupić zapasy, dowiadują się, że tamtejsza osada została opuszczona, oraz że wzniesiono tam sekretną świątynię Sithów.


Ciekawostki:

  • W tym odcinku Kel i Eila mają nowe stroje; ponieważ osierocone rodzeństwo jest już bezpieczne na „Kolosie”, może wmieszać się w tłum na stacji i zdobyć ubrania, jedzenie i zapasy. „To pokazuje, że ich sytuacja bardzo się poprawiła od pierwszego sezonu”, mówi dyrektor artystyczna Amy Beth Christenson.

  • Planeta Ashas Ree, stary świat Sithów, wywodzi się z „Tales of the Jedi Companion”, podręcznika do RPG firmy West End Games, wydanego w 1996 roku.

  • Pomysł na to, że świątynie Jedi były budowane na zdobytych budynkach Sithów, wywodzi się z czasów produkcji „The Clone Wars”. Nawet świątynia na Coruscant ma kapliczkę ciemnej strony ukrytą głęboko w fundamentach.

  • „Symbol wygrawerowany w świątyni Jedi to wąż/ryba, który bazuje na ying i yang”, mówi Christenson. „Wąż reprezentuje ciemną stronę, a ryba jasną. Wzmacnia to pomysł zgodnie z którym świątynię Jedi zbudowano na tej należącej do Sithów, by zbalansować energię w tym obszarze”.

  • „Postać Miki Grey wywodzi się z wyobrażeń na temat co by było, gdyby Asajj Ventress przeżyła do tych czasów”, mówi Pablo Hidalgo z Grupy Opowieści Oficjalnej. Choć nie są tymi samymi osobami, to niezwiązana z nikim użytkowniczka Mocy, która sporo przeszła, była silną inspiracją dla obytej w świecie Miki

  • W scenariuszu Mika pierwotnie mówiła, że relikt był bardzo potężną bronią należącą do lorda Sithów. Tak jak inne artefakty ciemnej strony ze świata „Gwiezdnych Wojen”, ma piramidowy kształt, co symbolizuje szczyt władzy zbudowanej na podrzędnej podstawie. Artefakty Sithów, starożytne pismo i prowadzone przez Kyla Rena poszukiwania takich przedmiotów składają się na przyszłe opowieści ze świata Sagi...

  • Łupieżcy/Łowcy [ang. Raiders] Najwyższego Porządku to nowy i oryginalny projekt, stworzony na potrzeby tego odcinka.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • W świątyni Sithów znajdują się trzy symbole: nowa (a może raczej stara?) wersja insygniów Jedi, samych Sithów oraz jeden nieznany, który przypadkowo wciska Kazuda.

  • Czerwień to kolor bardzo często kojarzony z Sithami; podobne barwy miała świątynia na Malachorze. Pułapki w niej zastosowane przywodzą na myśl oczywiście Indianę Jonesa.

  • Nie tylko planetę zapożyczono z „Opowieści Jedi”, bowiem strój Miki przywodzi na myśl te noszone przez legendarne rodzeństwo Daragonów.

Autorzy ciekawostek: Hego Damask, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 8 2019-11-17 17:46:05
Adakus 7 2021-02-21 21:01:53


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..