TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Rendezvous Point :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Rendezvous Point

numer odcinka: 2x08/29
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Jennifer Corbett
Data emisji (USA): 24.11.19
Data emisji (Polska): 28.12.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Imanuel Doza, Torra Doza, Venisa Doza.


Opis:
Doza próbuje spotkać się z pilotką z Ruchu Oporu, którą znał w przeszłości. Niestety ta została pochwycona przez Najwyższy Porządek.


Ciekawostki:

  • Projekt X-winga Venisy pochodzi od weterana ILM-u, Billa George'a. Był on twórcą modeli do „Powrotu Jedi” i od tego czasu brał udział w wielu starwarsowych projektach, w tym „Mrocznym widmie” czy „Galaxy's Edge”. George stworzył także prawdziwy model statku, który został przeskanowany i przekonwertowany do 3D. X-wing Venisy ma bardzo unikalny projekt - zwłaszcza osłonę kabiny pilota i tuby na torpedy protonowe, które znajdują się na skrzydłach, a nie głównym korpusie. Jej myśliwiec, podobnie jak Torch, to „hotrodowa” wersja, którą sama stworzyła, podobnie jak Torra zmodyfikowała swą wyścigówkę i droida. Jej blaster to wariacja na temat tego, który ma Han Solo.

  • Na hełmie Venisy znajduje się jej nazwisko, Doza, lecz napisane nową czcionką wymyśloną na potrzeby „Łotra 1”.

  • We wcześniejszej wersji odcinka to Tam pilotowała TIE, który ścigał Kaza. A potem, po przybyciu Venisy, to ona i Jace Rucklin mieli unieruchomić myśliwiec pilotki Ruchu Oporu.

  • Gdy Venisa mówi, że wraz z Torchem uciekła od Tereksa, mówi o osobie, nie o miejscu [po angielsku przyimek jest ten sam - „from” - po polsku „od” lub „z” - przyp. tłum.]! To groźny agent Biura Bezpieczeństwa Najwyższego Porządku, który pojawił się w serii komiksowej „Poe Dameron” od Marvela.

  • W pierwotnym zarysie odcinka droid Venissy zwał się Scorch [„przypalenie” - przyp. tłum.], lecz potem zmieniono je na Torch [„pochodnia” - przyp. tłum.]. Oba miana pasują do wybuchowych talentów astromecha.

  • „Venissa, wraz z Torchem i jej X-wingiem, została zaprojektowana tak, jakby używała tego samego sprzętu od czasów Powrotu Jedi, ponieważ była pilotką od bardzo młodego wieku”, mówi Amy Beth Christenson Starwars.com. „Tak samo jak Torra”.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Adakus 7 2021-02-21 21:34:56
ShaakTi1138 6 2019-11-28 20:51:32


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..