TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Voxx Vortex 5000 :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Voxx Vortex 5000

numer odcinka: 2x09/30
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Gavin Hignight
Data emisji (USA): 01.12.19
Data emisji (Polska): 01.02.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Hype Fazon, Vranki Niebieski, Torra Doza, Neeku Vozo.


Opis:
Kolosowi kończą się pieniądze, więc Hype ryzykuje wszystko, zabierając asy na wyścig do Kasyna Vrankiego, prowadzonego przez Hutta Vrankiego Niebieskiego.


Ciekawostki:

 • Ponieważ w tym odcinku Vranki musiał dużo się poruszać, nieodzownym elementem jego projektu stało się krzesło repulsorowe. Ma wbudowaną miskę na gorgi, podobną do akwarium przy tronie Jabby. Zamiast jednak jeść stworzenia, Vranki pije wodę przez wąż (brzmi smakowicie).

 • Huttowie też mogą mieć wyczucie mody. Amy Beth Christenson mówi Starwars.com: „Vranki początkowo miał nosić kapelusz, ale podczas produkcji zamieniono go na pelerynkę w stylu Landa”.

 • Aby wyróżnić wyluzowanego Vrankiego z tłumu innych Huttów, dano mu bardziej przyjacielską twarz, zadarty nos i, zgodnie ze scenariuszem, jest niebieski.

 • Trasa wyścigu Voxx Vortex jest taka sama, co tory Formuły 1 z prawdziwego świata.

 • Jak mogliśmy przekonać się w odcinku, z Vrankiego jest niezły artysta. Przypatrzcie się bliżej, a zobaczycie animowany neon przedstawiający Hutta, który macha ręką nad hangarami kasyna.

 • Aby bardziej podkreślić fakt, że klienci w kasynie nie dopisują, znajduje się w nim tylko jedna osoba. Wytężcie wzrok, a w kilku ujęciach będziecie mogli zobaczyć starą kosmitkę, która najwidoczniej dobrze się bawi.

 • W pierwotnym zarysie odcinka Vranki nazywał się „Janki”. I wedle Pabla Hidalga z Grupy Opowieści jest przyczyna, dla której jego pełne miano brzmi tak, jak brzmi: „Pomysł jest taki, że chce on odciąć się od wizerunku Huttów jako kryminalistów, więc z »Vrankiego Hutta« przemianował się na »Vrankiego Niebieskiego«. Czemu jednak wybrał »Niebieskiego«, tego nie wiadomo”.

Ciekawostki Bastionowiczów
 • Wygląd kasyna przypomina z jednej strony taki przybytek z Nar Shaddaa z „The Old Republic”, z drugiej klub Flux z „Mass Effecta”. Jednoręki bandyta wydaje ten sam dźwięk, który można było usłyszeć w pierwszej grze podczas eventu „Nar Shaddaa Nighlife”.

 • Stara kosmitka w kasynie jest być może przedstawicielką rasy Gabdorinów - był nim między innymi Quiggold, pierwszy oficer pirata Sidona Ithana. Widać ich obu w „Przebudzeniu Mocy”.

 • Zmiennokształtny myśliwiec-droid Vrankiego wygląda jak następca Sępów Separatystów.

 • W tym odcinku powracają kowakiańskie małpojaszczury, znane z pierwszego sezonu.

 • Kapitan Doza po raz pierwszy od początku serialu ruszył się z Kolosa.

Autorzy ciekawostek: Hego Damask, ShaakTi1138, Slavek_8.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Adakus 6 2021-02-22 23:44:56
ShaakTi1138 5 2019-12-06 08:07:18


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..