TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Station to Station :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Station to Station

numer odcinka: 2x11/32
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Mark Henry
Data emisji (USA): 15.12.19
Data emisji (Polska): 15.02.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Tam Ryvora, Jace Rucklin, Armitage Hux.


Opis:
Kaz i Neeku wkradają się na stację paliwową Najwyższego Porządku, aby zabrać ważny komponent, lecz ich plany spełzają na niczym, gdy wpadają na Tam i generała Huksa.


Ciekawostki:

  • Czy „Titan” wygląda znajomo? Powinien. Stacja ma ten zam ogólny kształt i proporcje jak „Kolos”, ponieważ to ten sam typ pojazdu. Dodatkowo w projekcie „Titana” widać wpływy innych statków Najwyższego Porządku i akademii Skystrike z „Rebeliantów”.

  • W pierwotnej wersji „Titan” miał mieć dokładnie taki sam rozkład pomieszczeń co „Kolos”, lecz istniała obawa, że byłoby to dla widzów mylące podczas oglądania odcinka. A zatem „Titana” zmieniono, by wyglądał jak charakterystyczny okręt Najwyższego Porządku - podobny, a jednak unikalny.

  • Po raz pierwszy techników odzianych w jasnopomarańczowe uniformy zobaczyliśmy na Coruscant w odcinku „Heroes on Both Sides” z trzeciego sezonu TCW. Tutaj Kaz i Neeku z dumą są przedstawicielami ich modowego dziedzictwa.

  • „We wcześniejszej wersji odcinka Kaz musiał podlizywać się Huksowi, aby prześlizgnąć się obok niego”, mówi Oficjalnej Pablo Hidalgo z Grupy Opowieści. „Zamiast tego zdecydowano, że kipiący w chłopaku gniew związany z kataklizmem hosniańskim będzie odpowiedniejszą reakcją”.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • „Kolos” i „Titan” są podobne nie tylko z wyglądu - te nazwy to niemal synonimy.

  • CB została pomalowana na czarno, co jest aluzją do „Rebeliantów” i wielokrotnych przeróbek, jakim Sabine poddawała Choppera (przy czym trzeba przyznać, że jako artystka malowała go dokładniej).

  • Oficjalna wspomina o uniformach techników z TCW, lecz tak naprawdę inspiracją był tutaj strój z kultowego już skeczu „Undercover Boss” z programu Saturday Night Live. W nim Kylo Ren chce lepiej poznać pracowników bazy Starkiller, więc przebiera się za technika radarowego Matta.

  • Droidy-ochroniarze Najwyższego Porządku wyglądają jak kolejna wersja imperialnego modelu KX, z którego najsłynniejszym był K-2SO.

  • Fakt, że generał Hux zajmuje się kontrolą stacji paliw, stawia w ciekawym świetle jego relację z Kylo Renem - zwłaszcza w kontekście wydarzeń z Epizodu IX. Sam trop wysłania w odległe miejsce postaci, która w ten czy inny sposób zawiodła, nazywa się Reassigned to Antarctica.

Autorzy ciekawostek: darth sheldon hiszpański inkwiz, Finster Vater, Hego Damask, Nuka-Cola, ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 8 2019-12-30 13:30:56
Adakus 7 2021-02-23 00:55:51


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..