TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Missing Agent :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Missing Agent

numer odcinka: 2x12/33
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 22.12.19
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Jarek Yeager, Synara San, Norath Kev, Ax Tagrin.


Opis:
Kaz, Yeager i Synara śledzą sygnał z prośbą o pomoc, wiodący ich na planetę, na której zaginął agent Ruchu Oporu.


Ciekawostki:

  • Uwaga, wszyscy fani sucharów: Ax Tagrin to gra słów z wyrażeniem „axe to grind” [„topór do mielenia/zgniatania” - przyp. tłum.].

  • Lechee ma imię po Lelandzie Chee, Strażnikowi Holokronu i członkowi Grupy Opowieści. Zanim w rolę Grana wcielił się Fred Armisen, Chee nagrał tymczasowe dialogi. Bonusowa ciekawostka: Noratha Keva gra Daveed Diggs z musicalu „Hamilton”!

  • „Ten akt wymagał znaczącej ilości projektów - nowej planety, wioski i postaci z tła”, mówi Oficjalnej dyrektor artystyczna Amy Beth Christenson. Dzięki temu powstało kilka nowych postaci trzecioplanowych, w tym klasycznych obcych z kantyny z Mos Eisley. Wypatrujcie rzadkich obcych takich jak Morseerianka czy Sakiyanin!

  • „Zarówno Norath, jak i Lechee zostali zainspirowani przez wczesne szkice Granów i Durosów, które pozostały po projektach z czasów preprodukcji serialu”, mówi Christenson.

  • „Gwiezdne Wojny” od dawna inspirowały się westernami, a „Ruch Oporu” nie jest tu wyjątkiem. Varkanę zaprojektowano tak, by przypominała osadę z dzikiego zachodu; widać to na przykład w zewnętrznej części hangaru, inspirowaną hiszpańskimi domami z cegły.

  • Prócz całego arsenału gadżetów, Ax ma zmodyfikowaną zbroję ze zdejmowaną osłoną na twarz. Posiada też własny statek, który z góry wygląda jak jego głowa z rogami.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • Hełm Axa nawiązuje wizualnie do tego, który nosił mistrz Saesee Tiin w „Wojnach klonów” Genddy'ego Tartakovsky'ego.

  • Prócz wymienionych wyżej obcych w wiosce można dostrzec Gabdorina (rasa Quiggolda, pierwszego oficera kapitana Sidona Ithana) oraz Kaleeshanina (rasa Grievousa; jest to pierwszy jej przedstawiciel poza samym generałem od czasów przejęcia Lucasfilmu przez Disneya).

Autorzy ciekawostek: ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 9 2019-12-27 12:04:11
Adakus 7 2021-02-23 01:22:39


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..