TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Mutiny :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Mutiny

numer odcinka: 2x14/35
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Mairghread Scott
Data emisji (USA): 05.01.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Synara San, Kragan Gor, Sidon Ithano, B1.


Opis:
Kragan kupuje tajną broń, by przejąć kontrolę nad „Kolosem”. Gdy Synara odkrywa ten plan, próbuje ostrzec Kaza i załogę, lecz może być na to za późno.


Ciekawostki:

  • Sidon Ithano rozpoczął swój żywot jako postać poboczna „Przebudzenia Mocy”; w filmie jest dowódcą ekipy, do której niemal dołączył Finn w zamku Maz. W epizodzie nie pada jego imię, lecz w „Słowniku obrazkowym” podane są szczegóły dotyczące jego postaci, takie jak przydomki „Krwawy Kaper” czy „Karmazynowy Korsarz”. Pojawia się także w „Skywalkerze. Odrodzeniu” [Oficjalna niestety się tu myli, bo pierwsze wystąpienie Sidona miało miejsce w opowiadaniu „The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku” Landry'ego Q. Walkera, które zostało wydaje jeszcze przed premierą epizodu VII - przyp. tłum.].

  • „Teaser” przed właściwą akcją epizodu początkowo zawierał intensywny pojedynek między Sidonem a Kraganem, który to chciał zapłacić mniej niż zakładała pierwotna umowa. Synara miała też wygłosić swoje obawy, na co Gor miał tylko podkreślić jak kobieta wiele mu zawdzięcza. W ostatecznej wersji odcinka nie ma jej podczas transakcji (i może to lepiej, bo meteoryt wygląda na zimny - więcej o tym za chwilę!).

  • W tym odcinku po raz pierwszy pojawia się okręt Sidona w pełnej okazałości. W czasie powstawania epizodu istniało jedynie zdjęcie tyłu „Meson Martineta” z „Przebudzenia Mocy” i klockowa wersja z „LEGO Star Wars: The Force Awakens”. „Podczas projektowania statku na potrzeby tego odcinka wykorzystano tył z epizodu VII oraz wersję LEGO”, mówi Oficjalnej Amy Beth Christenson, dyrektor artystyczna serialu.

  • Na miejsce spotkania Kragana i Sidona zaprojektowano lodową, odległą asteroidę. Idealną na pirackie spiski!

  • „Droid bojowy B-1 na potrzeby serii otrzymał więcej detali i jest zbudowany z niepasujących części”, wyjaśnia Christenson. Całe szczęście wciąż mówi „Roger, roger!”. Niektóre rzeczy się nie zmieniają.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 8 2020-01-06 10:23:15
Adakus 7 2021-02-23 20:13:13


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..