TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The New World :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The New World

numer odcinka: 2x15/36
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Jennifer Corbett
Data emisji (USA): 12.01.20
Data emisji (Polska): 14.03.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Imanuel Doza, Jarek Yeager, Neeku Vozo, Torra Doza, aeosiańska królowa.


Opis:
Doza zabiera „Kolosa” na świat ukryty w Zewnętrznych Rubieżach, lecz okazuje się, że jest on zamieszkały przez istoty, które nie są przyjaźnie nastawione do załogi.


Ciekawostki:

  • Odcinek miał się pierwotnie zacząć od sceny, w której Kaz myśli o niedawnym buncie piratów, a wstrząsy na „Kolosie” miałyby mu sugerować, że bandyci powrócili, by jeszcze raz zaatakować. Na szczęście wydaje się, że Kragan dostał nauczkę... na razie.

  • Podniszczony wyświetlacz holograficzny, który Kazuda znajduje w starej rebelianckiej bazie, to ten sam projekt, którego używali księżniczka Leia Organa i generał Jan Dodonna w „Nowej nadziei”. Jeśli coś się sprawdza, nawet w odległej galaktyce, to tego nie poprawiaj!

  • Jeden z wcześniejszych tekstów, który wygłaszał Griff do Kaza, a który wycięto z odcinka, brzmiał: „Rada dla ciebie, dzieciaku: gadaj mnie. R5 jest ze mną kilka lat, a ledwo się do siebie odzywamy. Najlepszy związek, w jakim byłem”. Słowa jednak usunięto, co pasuje do postaci.

  • Rybopodobni Aeosianie to ukłon w stronę rasy zamieszkującej planetę Maramere. Mają oni osobiste znaczenie dla dyrektor artystycznej Amy Beth Christenson: „Sol Sixxa z gry »Jedi Starfighter« to przedstawiciel pierwszej nowej rasy, którą zaprojektowałam na potrzeby uniwersum. Więc fajnie było zatoczyć pełne koło i użyć Mere jako inspiracji do powstana Aeosian”.

  • Christenson mówi: „Aeosianie musieli wyglądać jakby używali technologii, ale takiej złączonej ze światem natury. Ich zbroje i przedmioty oparto na naturalnych kształtach, takich jak pancerze skorupiaków i skomplikowane muszle”. Aby jeszcze bardziej podkreślić balans pomiędzy technologią a naturą, ekipa projektowa dodała żyły złota w jaskiniach, co wizualnie nawiązuje do złotych elementów w aeosiańskich zbrojach i broniach.

  • Krakavora to skrzydlata ryba, której dosiadają Aeosianie [w przewodniku pada dalej wyjaśnienie dotyczące słów królowej, gdy ta rozkazuje rzucić Kaza i Griffa do zwierzęcia, niestety nieprzetłumaczalne na polski - przyp. tłum.].

  • Głosu aeosiańskiej królowej użycza Lucy Lawless, która tym samym wkracza do galaktyki „Gwiezdnych wojen”. Aktorka grała wcześniej w „Xenie, wojowniczej księżniczce”, „Battlestar Galactice” i „Agentach T.A.R.C.Z.Y.”.

Ciekawostki Bastionowiczów
  • Planeta przypomina trochę Nazajtar, podwodną placówkę z „World of Warcraft”.

  • Schody, po których wchodzi Kazuda, przywodzą na myśl te z Dathomiry z „Jedi: Upadłego Zakonu”.

Autorzy ciekawostek: Hego Damask.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,33
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
kociSamuraj 9 2023-01-19 19:04:49
ShaakTi1138 7 2020-03-13 14:34:53
Adakus 6 2021-02-23 20:43:54


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..