TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - No Place Safe :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: No Place Safe

numer odcinka: 2x16/37
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Gavin Hignight
Data emisji (USA): 12.01.20
Data emisji (Polska): 21.03.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Jarek Yeager, Torra Doza, Imanuel Doza, Hype Fazon, Neeku Vozo, Tam Ryvora, aeosiańska królowa.


Opis:
Kaz decyduje się dołączyć do Poego i Ruchu Oporu, lecz wszystko zaczyna się sypać, gdy odkrywa, że Najwyższy Porządek zlokalizował „Kolosa”.


Ciekawostki:

  • W pierwotnej wersji pierwsze słowa Grevela skierowane do królowej brzmiały: „Skoro jesteście rybami, to czy jecie ryby?”. W skończonym odcinku okazuje więcej szacunku.

  • Zniszczone trofeum z wyścigów, które Kaz daje Neeku, pojawiło się po raz pierwszy w drugim odcinku serialu, „The Triple Dark”.

  • Kaz wspomina o punkcie zbornym w pobliżu Batuu, czyli planecie z Galaxy's Edge. Szkoda, że nie udało mu się tam dostać - niebieskie mleko jest pyszne!

  • Droid-sonda ma napisane na wyświetlaczu w arrebeshu „TARGET” („CEL”). Ironiczne, zważywszy na fakt, że to on sam znalazł się na końcu trasy pocisków.

  • Bombowiec TIE Najwyższego Porządku zadebiutował właśnie w tym odcinku, a do tego w pamiętny sposób. Lecz statek ma swą własną historię. „Został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego epizodu”, mówi Amy Beth Christenson. Zauważa ona, że statek ma wiele wizualnych nawiązań do oryginalnego imperialnego bombowca, takich jak podwójne kabiny. Od kuzyna różni go jednak konfiguracja skrzydeł. „Oryginalny bombowiec miał skrzydła podobne do TIE Advanced, lecz inspiracja z Interceptora nadaje maszynie Najwyższego Porządku agresywniejszego charakteru. Odwrócono również kąty skrzydeł. Obie te zmiany sprawiły, że od przodu i góry ma on bardziej unikalną sylwetkę, pozwalającą wyróżnić go na tle innych TIE”. Bonusowa ciekawostka: Choć statek zaprojektowano na potrzeby tego odcinka, to tak naprawdę zadebiutował w pierwszym zeszycie „Allegiance”.

  • We wcześniejszym wcieleniu tego odcinka Kaz i Tam rozmawiali ze sobą przez komlinki i tym samym potwierdzali swoją tożsamość. Zostało to stonowane w ostatecznej wersji, w której tylko przypuszczają z kim mają do czynienia.

Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
kociSamuraj 8 2023-01-19 19:04:56
Adakus 6 2021-02-24 00:58:07
ShaakTi1138 6 2020-03-20 09:58:42


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..