TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - Rebuilding the Resistance :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: Rebuilding the Resistance

numer odcinka: 2x17/38
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Jennifer Corbett
Data emisji (USA): 19.01.20
Data emisji (Polska): 28.03.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Tam Ryvora, Torra Doza, Venisa Doza, Imanuel Doza, Jarek Yeager, Tierny.


Opis:
Rekruci z Ruchu Oporu potrzebują pomocy, by wydostać się z Dantooine, lecz niestety Tam została wysłana, aby ich zniszczyć.


Ciekawostki:

  • We wczesnej wersji odcinek otwierała rozmowa Tierny i Tam. Zamiast tego przybycie Venissy tworzy nieco chłodniejsze, a zarazem jaśniejsze wprowadzenie do misji z „Rebuilding the Resistance”.

  • W pierwotnym zarysie odcinka ponowne spotkanie Bucketa i Torcha opisano tak: „dwa droidy z entuzjazmem wymieniają się uściskiem dłoni i płaczą olejem”. Powitanie nigdy nie brzmiało równie niechlujnie!

  • W tym odcinku powraca Hugh Sion, skrzydłowy Kaza z pilota serii. Głosu użycza mu Sam Witwer, który grał Dartha Maula w „The Clone Wars” i „Hanie Solo” (Hugh to zdecydowanie przyjemniejszy gość niż Maul).

  • Podobnie jak Wielki Admirał Thrawn, agentka Tierny trzyma na widoku w swoim biurze na pokładzie niszczyciela kolekcję. Lecz w przeciwieństwie do Chissa nie ma ona zamiłowania do sztuki. Szefowa działu artystycznego, Amy Beth Chistenson, wyjaśnia: „Ma ona różnego rodzaju ostrza, co podkreśla fakt, że jest wysoce wykwalifikowaną ekspertką od broni oraz agentką od przesłuchań”. Pojęliśmy aluzję.

  • Wahadłowce Ruchu Oporu powstały specjalnie na potrzeby tego odcinka. Z punktu widzenia projektowego ich zaokrąglona sylwetka kontrastuje z bardziej kanciastymi - i agresywniejszymi - statkami Najwyższego Porządku.

  • Pierwsza wzmianka o Dantooine pojawiła się w „Nowej nadziei”, gdzie księżniczka Leia celowo okłamuje Imperium, mówiąc, że to tam znajduje się obecna baza rebelii. W „Rebeliantach” planetę widać z kosmosu. Ale w tym odcinku nareszcie widzimy jej powierzchnię. Bonusowa ciekawostka: Wedle Pabla Hidalga z Grupy Opowieści, Dantooine nieomal zadebiutowała na dużym ekranie, gdyż znalazła się na wczesnym etapie produkcji „Łotra 1”. Inne wersje tej planety pojawiły się w serii gier „Knights of the Old Republic” (jej starożytna wersja) i w miniserialu „Wojny klonów”. Może pewnego dnia zobaczymy nową przygodę na tym globie?

  • Sygnał wywoławczy „Echo” może być nawiązaniem do Sojuszu Rebeliantów, gdyż takiego używały patrole na Hoth, w tym Luke Skywalker i Han Solo („Echo Trzy do Echa Siedem, Han, staruszku, słyszysz mnie?”). Skoro sygnał nadal się sprawdza...

Ciekawostki Bastionowiczów
  • Wątek szukania nowych rekrutów do Ruchu Oporu był jednym z głównych wątków serii wydawniczej „Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker”. Pojawił się między innymi w komiksie „Allegiance” czy powieści „Resistance Reborn”.

Autorzy ciekawostek: ShaakTi1138.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Adakus 6 2021-02-24 01:22:20
ShaakTi1138 6 2020-03-27 11:17:51


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..