TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu - The Escape :: Ruch Oporu

Tytuł oryginalny: The Escape

numer odcinka: 2x18-19/39-40
Reżyseria: Steward Lee, Brad Rau
Scenariusz: Brandon Auman
Data emisji (USA): 26.01.20
Data emisji (Polska): 03.04.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Jarek Yeager, Tam Ryvora Neeku Vozo, Torra Doza, Imanuel Doza, Venisa Doza.


Opis:
Na pokładzie niszczyciela gwiezdnego Kaz i Yeager próbują uratować Tam z rąk Najwyższego Porządku, jednocześnie sami usiłując uniknąć pochwycenia. W tym samym czasie załoga „Kolosa” wpada w kłopoty i staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją.


Ciekawostki:

 • We wczesnej wersji tego odcinka w sekwencji otwierającej Najwyższy Porządek atakował Dendro IV, a nie Aeos. Zmieniono to podczas produkcji odcinków o tej planecie, by dać większe poczucie konsekwencji zadzierania z rządem Kylo Rena.

 • W pierwszym zarysie odcinka Tam wysyłała sekretną wiadomość w ojczystym języku Neeku, kada’sa’niktoańskim. Zostało to zmienione później na ich własny język mechaników, by uczynić go bardziej osobistym i prywatnym.

 • Ten odcinek ujawnia, że Castilon znajdował się w sektorze Tashtor, w którym także można znaleźć Takodanę, na której kiedyś stał zamek Maz Kanaty. Może Ciocia Z raz czy dwa zajmowała się u niej barem?

 • Oznakowanie myszodroida - 5L - to aluzja do pewnej animowanej myszy, Fievela z filmu Amblin Entertainment z 1986 r., „Amerykańska opowieść: Fievel jedzie na Zachód” (jesteśmy pewni, że Miki nie ma nic przeciwko).

 • Reakcja agentki Tierny na plan Kaza i Yeagera - „To zasadzka!” („It's a set-up!”) - została specjalnie tak napisana, by odzwierciedlać słynny cytat z Sagi. Przykro nam, agentko. Te słowa należą do admirała Ackbara.

 • We wczesnym etapie odcinka planowano, by plan Kaza, Tam i Yeagera polegał na sabotowaniu hipernapędu niszczyciela - akcja ta przypominałaby tą z DLC do „Battlefronta II”. Wysłanie ostrzeżenia pozwoliło na zaangażowanie wszystkich z „Kolosa” oraz dało Tam możliwość przeproszenia mieszkańców.

 • Mimo że misja rodem z „Battlefronta” została porzucona, to gra wciąż miała wpływ na odcinek. „Odtworzono tutaj hangar hipernapędu z DLC i zbudowano go na dole szybu, którego Kaz, Tam, Yeager i CB używają, by wysłać wiadomość”, mówi dyrektor artystyczna Amy Beth Christenson.

 • Hangar, do którego Kaz, Tam, Yeager i CB uciekają z szybu serwisowego, pełen jest AT-AT, AT-ST oraz transportowców - po raz pierwszy je widać w „Ruchu Oporu”. I choć nie możemy dostrzec ich z bliska, to są tu też nowe skutery repulsorowe, oparte na projektach Hasbro i LEGO; można je dostrzec zaparkowane przy transportowcach przy hangarze. Miejmy nadzieję, że kiedyś zobaczymy je w akcji.

 • Christenson mówi: „Na potrzeby wyposażenia hangaru zaprojektowano skomplikowany system podnośników widłowych, choć kilka scen z ich udziałem zostało wyedytowanych. To seria platform i automatycznych podnośników, których Najwyższy Porządek używa, by przenosić szczególnie ciężkie materiały i sprzęt”. Jak widać, można ich także użyć do ekscytujących ucieczek!

 • Zastanawiacie się kto pilotował „Fireball” podczas ataku na niszczyciel? To był sam Bucket, który operował statkiem, korzystając z gniazda droida.

 • A więc co dalej? „Cóż, wiemy, że wśród 14 tys. statków, które wraz z Landem Carlissianem przybywają na Exegol, znajduje się »Fireball«, wyścigówka Jarka Yeagera oraz statek Torry Dozy”, mówi Pablo Hidalgo z Grupy Opowieści. ILM stworzył fotorealistyczne wersje tych statków, aby zapełnić pole bitwy, a które tutaj z dumą prezentujemy (a ponadto wypatrujcie kilku frachtowców Gildii Górniczej!).

Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Adakus 6 2021-02-24 21:02:07
ShaakTi1138 6 2020-04-02 17:01:42


TAGI: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (42)
Loading..