TWÓJ KOKPIT
0

Revenge of the Sith: Incredible Cross-Sections :: Książki

Autor: Curtis Saxton
Oryginalny tytuł: Revenge of the Sith: Incredible Cross-Sections
Ilustracje: Hans Jenssen i Richard Chasemore
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: DK Publishing 2005
Przekład: ---
Stron: 32
Cena: 19,90 USD
ISBN: 1-4053-0826-5


Recenzja Lorda Sidiousa

Podobnie jak w przypadku pozostałych epizodów nowej trylogii, tak i wraz z „Zemstą Sithów” otrzymaliśmy na rynku garść produktów około filmowych. W tym między innymi The Visual Dictionary, jak i odpowiednik Niesamowitych przekrojów.

Myślę, że każdy, kto miał już podobne pozycję w rękach, wyrobił sobie o nich zdanie. Wersja ROTS nie różni się więc ani specjalnie merytorycznie, ani graficznie, ani organizacyjnie. Jedynie treść wynika z filmu. Całość zaczyna się od prawie chronologicznego ukazywania pojazdów, tak jak kolejno pokazywały się w filmie. Mówię prawie, bo tym razem nie do końca się to udało, zwłaszcza gdy patrzymy na bitwę o Coruscant. Tam w tle pojawiają okręty dużo wcześniej i trudno określić kolejność. Druga sprawa, na którą warto zwrócić uwagę to brak okrętu Padme. Podobno został on dodany do filmu na tyle późno, że nie przygotowano do niego potrzebnej dokumentacji. Ale jeśli to prawda, to pozostaje otwarte pytanie dlaczego nie umieszczono go w Complete Cross-Sections.

Cała reszta nie wybija się ponad inne tego typu pozycje, choć odniosłem wrażenie, że tym razem jest wyjątkowo mało rozkładówek. Trafiła się jedynie Niewidzialnej ręce. Treść jak zwykle łączy i rozwija świat sagi, choć przyznam, że nie raz odniosłem wrażenie, że twórcy musieli się nieźle nagimnastykować, by coś, co wygląda ładnie na ekranie, próbowało udawać zmyślne i funkcjonalne urządzenie.

Wewnątrz znajdziemy opisy Venatora, ARC-170, V-Winga, Jedi Interceptora wraz z pierścieniem hiperprzestrzennym, Tri-Fightera z Buzz Droidem, kanonierkę droidów, Lekkie niszczyciele klasy Recusant, Fregaty klay Munificent, Niewidzialną rękę (rozkładówka), Juggernauta, P-38, Mankvim-818 light interceptor, pojazd kołowy Grievousa, katamaran Wookiech, prom Palpatine’a i kapsułę ratunkową Yody.

Całość, raczej dla kolekcjonerów, zwłaszcza, że jeśli już mamy coś kupować po angielsku, lepiej skusić się na wersję kompletną.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość informacji: 10/10
Jakość ilustracji: 9/10
Wykonanie i pomysłowość: 9/10
Opis świata SW: 10/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Raham Kota 10 2010-07-15 16:04:11
Radek 8 2010-07-18 23:22:43
Lord Sidious 8 2010-07-12 19:41:00


TAGI: Curtis Saxton (5) DK Publishing (Dorling Kindersley) (118) Hans Jenssen (9) Niesamowite przekroje (11) Richard Chasemore (9)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..