Świat Filmu

Ray Park

Raymond Park, Darth Maul

Biografia:

Raymond Park (bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko) urodził się 23 sierpnia 1975 roku w Glasgow w Szkocji w Wielkiej Brytanii. Już w młodości jego idolem był Bruce Lee (także idol jego ojca), potem doszedł jeszcze Jackie Chan. W wieku siedmiu lat zaczął trenować Chińskie sztuki wali, czym tak naprawdę zainteresował go ojciec. Jest gimnastykiem i akrobatą, kickboxerem. Ponadto po mistrzowsku włada bronią orientalną. Ma czarny pas drugiego stopnia w Wushu oraz należy do Brytyjskiej Drużyny Sztuk Walki. W wieku 17 lat zdobył wygrał Brytyjskie mistrzostwa sztuk walki. W 1995 zdobył drugie miejsce w światowych mistrzostwach.

Podobno zawsze chciał być aktorem, ale mistrzostwo w sztukach walki dopiero pomogło mu zrealizować to marzenie. Zaczynał jako kaskader.

W 1997 roku w “Mortal Kombat: Unicestwienie”. Jego wyczyny tak spodobały się Lucasowi ze w 1997 dostał swoją pierwszą rolą aktorską w „Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo”, wcielił się tam w śmiercionośnego Lorda Sith Darth Maula. „Mroczne Widmo” weszło na ekrany w 1999. Lucas stwierdził jednak, że postać Maula zostanie zdubbingowana, co zrobił Peter Serafinowicz. W tym samym roku w filmie „Jeździec Bez Głowy” Toma Burtona był dublerem w scenach walk. Jako ciekawostkę należy dodać, że spotkał się tam na planie nie tylko z Ianem McDiarmidem (Palpatine/Darth Sidious), ale też Christopherem Lee (Dooku). W 2000 roku zagrał swoją pierwszą role mówiona w „X-men” Briana Singera gdzie wcielil się w Toada (Ropucha). W 2002 wystąpił w dwóch filmach: „Ballistic: Ecks vs. Sever” z A. Banderasem oraz w „X-Men 2”. A w 2004 roku zobaczymy Go w „Iron Fist”. Jego znakiem rozpoznawalnym są salta i piruety które wykonuje w wszystkich filmach podczas scen walk(jako aktor i jako dubler).

Pracę na planie „Gwiezdnych Wojen” wspomina dobrze, chętnie pojawia się na spotkaniach z fanami. Twierdzi, że jak był młodszy to bardzo chciał być Hanem Solo, podczas gdy jego brat, we wspólnych zabawach zawsze był Lukiem Skywalkerem.

Obecnie mieszka w Londynie i zaręczył się z Lisą Ivers.

W dalszej karierze najbardziej chciałby grać czarne charaktery i superherosów. Jego ulubioną postacią jest Superman. Park twierdzi, że z Supermanem coś go łączy, otóż Superman bał się kryptonitu. Park boi się pająków i innych pełzających owadów. Jest leworęczny.Nagrody i Nominacje:

2000: Nominated Blockbuster Entertainment Award Najlepszy Czarny Charakter za: Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo(1999)
2000: Nominated MTV Movie Award Najlepsza Walka za: Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo (1999), wraz z: Liam Neeson Ewan McGregor
2000 Nominated MTV Movie Award Najlepszy Czarny Charakter, za: Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo (1999)

Filmografia:

2007: Dead Mule Suitcase jako Krang
2006: What We Do Is Secret jako Brendan Mullen
2006: Ram jako Damien Maxwell
2006: Iron Fist jako Danny Rand (Iron Fist)
2002: X-Men 2 (X2), jako Mortimer Toynbee/Toad
2002: Ballistic: Ecks vs. Sever, jako Ross
2000: X-Men(X-Men), jako Mortimer Toynbee/Toad
2000: The X Show (1999) jako on/Toad (gościnie)
1999: Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace), jako Darth Maul
1999: Jeździec Bez Głowy (Sleepy Hollow), jako Headless Horseman(dubler podczas walk)
1999: The X Show (gościnie)
1997: Mortal Kombat: Unicestwienie (Mortal Kombat: Annihilation), jako Lord Rayden(dubler), statysta
1992: The Big Breakfast jako gościnie


Autor biografii: JORUUS
Lekko uzupełniona przez LS.


Tagi: Ray Park (2)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.