TWÓJ KOKPIT
0

Spotkania Śląskich Fanów Star Wars :: Fandom

SŚFSW (Spotkania Ślaskich Fanów Star Wars) to jeden z najstarszych lokalnych fandomów w Polsce; pierwsze spotkanie odbyło się już w grudniu 2002 roku. Od tamtej pory działamy nieprzerwanie, choć formuła zmieniała się z czasem.

SŚFSW
Zaczęło się skromnie, od skrzyknięcia kilku zaledwie osób. Po pierwszych, nieśmiałych spotkaniach wszystko zaczęło się rozkręcać, zarówno pod względem organizacji, jak i liczby uczestniczących fanów. Szybko też nasze zloty stały się comiesięcznymi (pierwsze miały miejsce co dwa miesiące). Ogólny zamysł był taki, by za każdym razem zbierać się w innym mieście na Śląsku (stąd nazwa spotkań, choć większość z odwiedzanych miejscowości leżała w sąsiedztwie Katowic) i system ten przetrwał długo, aż do roku 2008, kiedy to ustaliliśmy, że wszystkie normalne spotkania (normalne, tj. nieplenerowe bądź niewyjazdowe) będą się odbywać w Katowicach.

I tak jest do dzisiaj. Spotykamy się raz w miesiącu w Katowicach, zawsze w soboty; zazwyczaj jest to ostatnia lub przedostatnia sobota miesiąca. Obecnie naszym stałym miejscem spotkań jest Pizzeria "Pod Starym Drzewem" przy ulicy 3 Maja 38. Standardowo zaczynamy o godz. 13:00-14:00.

Zdarza się, zwłaszcza w okresie letnim, że spotkania są tzw. wyjazdowe, czyli odwiedzamy inne rejony województwa śląskiego. Czasem też robimy sobie wyjście w plener. O wszelkich takich nietypowych przypadkach oczywiście wcześniej informujemy na stronie i forum.

SŚFSW

SŚFSW są luźnymi, towarzyskimi spotkaniami - nie ustalamy programu, prowadzimy po prostu spontaniczne rozmowy na tematy starwarsowe (i nie tylko) w gronie fajnych ludzi. Wszystkich fanów, niezależnie od wieku, upodobań (Imperium, Rebelia, Mandalorianie etc.) czy poziomu wiedzy witamy miło i z otwartymi ramionami!

Jeśli chcecie się przekonać, jak to wszystko wygląda w praktyce - poczytajcie raporty, pooglądajcie zdjęcia, a najlepiej wpadnijcie do nas i sami się przekonajcie, że Moc jest z nami :)

Informacje o następnych spotkaniach można znaleźć na naszej stronie bądź w grafiku spotkań na forum. Oprócz tego newsy pojawiają się na dużych polskich portalach SW.

Masz jakieś pytania, uwagi, albo pomysły jak uatrakcyjnić spotkania? Pisz na powyższej stronie, w komentarzach do newsów lub na mail.

Serdecznie zapraszamy!Raporty ze spotkań:


TAGI: Relacja (301) Śląsk (28)
Loading..