TWÓJ KOKPIT
0

Blind Force :: Komiksy

Tytuł oryginalny: Blind Force
Scenariusz: Haden Blackman
Rysunki: Ben Caldwell
Tusz: Chirstian Dalla Vecchia
Kolory: Ben Caldwell
Litery: Michael David Thomas
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2004
Polskie wydanie: brak
Edytor: Randy Stradley
Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 1Recenzja Lorda Sidiousa:

Jakieś pięć miesięcy po bitwie o Geonosis.
Anakin Skywalker i jego mistrz Obi-Wan Kenobi zostają wysłani z misją na planetę Nivek. Planetę tę skrywa wieczna noc, a mieszkający tam Cienioludzie sprzymierzyli się z Konfederacją. Jedi będą musieli znaleźć i zniszczyć bazę Separatystów. A najlepszym sposobem na wygranie z wszechobecną ciemnością może być wyłączenie oczu...
Jest to pierwsza z krótkich historyjek komiksowych inspirowanych serialem Wojny Klonów Gendy’ego Tartakovsky’ego. Widać to już na pierwszy rzut oka, kreska mocno przypomina charakterystyczne rysunki znane z serialu. Zresztą sam poziom historii jest równie przerysowany jak serial.

Największym plusem jednak jest to, że potrafiono tu ukazać całkowicie nowy i oryginalny świat jakim jest Nivek, z zupełnie nową rasą (a nie skrzyżowaniem mamuta z pterodaktylem i jeszcze to ciut uczłowieczyć).
Inną zaletą tego komiksu jest Anakin, młody, czasem narwany, acz jeszcze z dobrym sercem. A co najważniejsze lubiący naprawiać różne rzeczy - to co podkreślano w Epizodach I i II, a niktnie w całym EU.
Historyjka z pewnością bardzo ciekawa jako apokryf, acz zupełnie nic nie wnosząca do fabuły Wojen Klonów. Jak ktoś lubi kreskę Tartakovsky’ego to warto sięgnąć, dla przyjemności.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 6/10
Opis świata SW: 8/10
Kolory: 9/10
Rysunki: 9/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2005-04-28 21:38:07
Vergesso 7 2017-03-31 01:44:42
Onoma 6 2016-05-10 19:46:20


TAGI: Ben Caldwell (2) Dark Horse Comics (576) Haden Blackman (33) Michael David Thomas (28) Randy Stradley (30) Star Wars Adventures (29)

KOMENTARZE (1)

  • Vergesso2017-04-04 02:46:44

    Pierwszy komiks w pierwszym tomiku o Wojnach Klonów a la Tartakovsky. Zdecydowanie najsłabszy na tle pozostałych dwóch historyjek, ale i tak na solidną 7/10. Anakin i Obi-Wan w sytuacji, która śmiało mogłaby znaleźć się w starym serialu, całkiem ciekawej, choć z oklepanym morałem "Oczy mamią, nie ufaj im". Choć to jednocześnie bardzo starwarsowe. Dodatkowy plus za podobieństwo kreski do animacji Genndy`ego.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..