TWÓJ KOKPIT
0

Postacie :: Atak klonów

UWAGA: opisy postaci zawierają SPOILERY

Obi-Wan Kenobi
Rycerz Jedi. Mistrz Anakina Skywalkera. Przez dzisięć lat zdobył sporo doświadczenia w szkoleniu. W Epizodzie II zajmie się ochroną senator Padme oraz weźmie udział w finałowej Bitwie o Geonasis, gdzie zmierzy się z Hrabią Dooku/Darthem Tyranusem.

Anakin Skywalker
Uczeń Obi-Wana Kenobiego. Razem ze swoim Mistrzem będzie ochraniał Padme. W trakcie Epizodu II pozna jej rodzinę oraz wróci na Tatooine, gdzie będzie świadkiem śmierci swojej matki. Narastającemu w nim gniewowi da upust podczas finałowej batalii, gdzie w pojedynku z Hrabim Dooku/Darthem Tyranusem straci rękę.

Hrabia Dooku
Nowa mroczna postać w uniwersum gwiezdnych wojen. Sepratysta dążący do obalenia Starej Republiki. Najprawdopodbniej był kiedyś Jedi ale jako jeden z niewielu dał się skusić Ciemnej Stronie. Znany również jako Darth Tyranus. Od dawna pracuje nad wcieleniem w życie swojego planu zemsty na Jedi. Stoczy pojedynek z Ankinem oraz Obi-Wanem, w krytycznym momencie pojedynku zostanie jednak pokonany przez któregoś z Mistrzów Jedi. Najprawdopodobniej przeżyje i ucieknie na Coruscant.

Padme
Nowa senator Naboo. W pierwszych scenach powraca na Coruscant i od razu staje się ofiarą nieudanego zamachu. Do ochrony nad nią przydzielony zostaje Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Niedługo potem zostaje zaatakowana po raz kolejny i wraz z Anakinem ucieka na Naboo. Ostatecznie trafia na arenę na Geonasis i bierze udział w finalnej bitwie.

Jango Fett
Łowca Nagród, z którego tkanek powstały tysiące klonów. Poplecznik tajemniczej osoby, która jest właścicielem cylindrów na Kamino. Współpracuje z młodym chłopcem, który w przyszłości będzie lepiej znany jako Boba Fett.

Mace Windu
Mistrz Jedi. W Epizodzie II zaangażowany będzie w rozgrywki polityczne, jednak wraz z innymi Jedi wyruszy na Geonasis i tam odegra bardzo ważną rolę w pojedynku z Super Battle Droidami.

Yoda
W Epizodzie II Mistrz Yoda weźmie aktywny udział w naradzie z Wielkim Kanclerzem oraz w bitwie o Geonasis. On albo Mace Windu pomogą Obi-Wanowi i Anakinowi w walce z Hrabią Dooku.

Boba Fett
Pierwszy klon. Podróżuje wraz z Jango Fettem i jest dla niego kimś w rodzaju syna/ucznia. Nabiera potrzebnego doświadczenia potrzebnego w fachu, który odziedziczy w przyszłości po swym nauczycielu.

Palpatine
Wielki Kanclerz odegra bardzo ważną rolę w tym Epizodzie i tak pokieruje politykami aby zatwierdzili oni w końcu armię klonów. Jego manipulacje doprowadzą do wybuchu Wojen Klonów.

Ki-Adi Mundi
Z Rycerza Jedi, jakim był w Epizodzie I awansował na Mistrza, nadal zasiada w Radzie i jest uwikłany w rozgrywki polityczne, bierze udział w bitwie o Geonasis.

Owen Lars
Syn Cliega Larsa buisnesmena z Tatooine, zaręczony z Beru Withesun. Istnieją podejrzenia, że jest jakoś powiązany z Obi-Wanem Kenobi. Udziela schronienia Anakinowi i Padme, po tym jak ten pierwsyz przybywa aby odszukać swoją matkę.

Beru Withesun
Narzeczona Owena Larsa. Spotkamy ją na Tatooine w domostwie Larsów, kiedy Anakin przybędzie szukać swojej matki.

Zam Wesell
Łowczyni Nagród wynajęta aby zabić senator Padme. Dysponuje całym arsenałem nowoczesnych robotów. Jej zamach zostaje udaremniony a ona sama podczas przesłuchiwania przez Kenobiego i Skywalkera zostaje zabita przez Jango Fetta.

Kapitan Typho
Dowódca gwardii przybocznej senator Padme.

Jar Jar Binks
Reprezentant Gungan w senacie. Weźmie udział w naradzie zorganizowanej przez Palpatina, na której Wielki Kanclerz będzie namawiał do stworzenia armii klonów.

Bail Organa
Reprezentant Alderaan. Przeciwnik pomysłu stworzenia armii klonów. Bardzo możliwe, że weźmie udział w Bitwie o Geonasis lub późniejszym etapie wielkiej wojny.

Kit Fisto
Rycerz Jedi, bliski przyjaciel Maca Windu. Weźmie udział w Bitwie o Geonasis. Najprawdopodbniej zginie.

Sly Moore
Zaufana pomocnica Wielkiego Kanclerza, wtajemniczona w jego plany. Pełni także rolę ochroniaża i wraz z innymi gwardzistami.

Królowa Jamilla
Nowa Królowa Naboo. Spotkamy ją w Theed, podczas rozmowy z Padme.


TAGI: Epizod II: Atak klonów (65)
Loading..