TWÓJ KOKPIT
0

O Filmie :: Zemsta Sithów

DAWNO, DAWNO TEMU W ODLEGŁEJ GALAKTYCE…

W III części ”Gwiezdnych wojen” Anakin Skywalker podejmie decyzję, która dramatycznie zaważy na losie nie tylko jego samego, ale i całej galaktyki. Anakin staje przed ostatecznym wyborem i ulega zgubnemu wpływowi ciemnej strony mocy. Przywdziewa czarną zbroję i maskę, które stały się legendą. Po 30 latach oczekiwania widzowie staną się świadkami narodzin Dartha Vadera…
Dowiedzą się, dlaczego Anakin Skywalker – rycerz Jedi, który miał przywrócić równowagę w galaktyce – stał się prawą ręką Imperatora.
Dowiedzą się, dlaczego Obi-Wan Kenobi i Yoda uniknęli losu innych Jedi i skazani zostali na życie w ukryciu na odległych, niedostępnych planetach.
Dowiedzą się, dlaczego mądry kanclerz Palpatine zmienił się w bezwzględnego Imperatora.
Dowiedzą się, dlaczego dzieci Anakina, Luke’a Skywalkera i Leię Organę, rozdzielono po urodzeniu, co nie przeszkodziło im później stanąć na czele rebelii przeciwko znienawidzonemu Imperium.
Dowiedzą się wszystkiego, co zawsze chcieli wiedzieć…
”Wszystko ułoży się w spójną całość” – obiecuje scenarzysta i reżyser George Lucas, który rozpoczął swą sagę zrealizowanym w 1977 filmem ”Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja”. – ”W końcu przedstawimy ostatni rozdział”.
W chwili, gdy rozpoczyna się akcja ”Zemsty Sithów”, całą galaktyką wstrząsają ostatnie bitwy katastrofalnej Wojny Klonów. Jedna z nich toczy się na niebie nad miastem-planetą Coruscant, kwaterą główną władz upadającej Republiki i rycerzy Jedi. Kanclerz Palpatine został uprowadzony przez demonicznego generała Grievousa, przywódcę armii droidów – zmechanizowanych szturmowców sojuszu Separatystów.
Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Anakin Skywalker (Hayden Christensen) podejmują śmiałą próbę odbicia porwanego kanclerza i zniszczenia Grievousa. Ich straceńcza misja daje początek serii bitew i pojedynków, które wypełnią III część ”Gwiezdnych wojen” – najbardziej widowiskową z wszystkich, które nakręcono...
Otwierająca film bitwa inicjuje łańcuch wydarzeń, które sprawią, że Anakin pozna prawdę o sobie samym. Anakin prowadzi podwójne życie: jest rycerzem Jedi, który w sekrecie poślubił piękną senator Padme Amidalę (Natalie Portman). Palpatine zdaje sobie sprawę, że Anakin boi się, iż utraci Padme i ukazuje mu potęgę ciemnej strony mocy. Dzięki niej młody Jedi może zyskać władzę, o jakiej nie śmiał dotąd nawet marzyć...
Obi-Wan bezskutecznie próbuje załagodzić konflikt, a w końcu musi stanąć do pojedynku na świetlne miecze ze swym uczniem na wulkanicznej planecie Mustafar... ”’Zemsta Sithów’ to najbardziej spektakularny i porywający film cyklu” – mówi producent Rick McCallum. – ”Fani od dawna znają wiele kluczowych zwrotów akcji, ale Lucas postanowił, że nakręci film, który zaskoczy nawet ich”.
Finałowy pojedynek Anakina i Obi-Wana to tylko jedna z widowiskowych scen akcji, które oglądamy w ”Zemście Sithów”. ”Widzów czeka uderzeniowa dawka akcji, bo nie narzucaliśmy sobie żadnych ograniczeń” – mówi Ewan McGregor.
Jedną z najbardziej spektakularnych scen części III jest otwierająca film scena bitwy, która przywodzi na myśl finał ”Nowej nadziei”, mimo iż nie toczy się w kosmosie, ale w zewnętrznej atmosferze Coruscant. ”Dzięki temu mogliśmy pokazać efektowne eksplozje i płonące statki” – mówi McCallum.
Całości dopełnia walka wręcz między Obi-Wanem a Grievousem, który łączy w sobie cechy robota i człowieka, co stanowi zapowiedź losu, jaki czeka później Anakina Skywalkera.
”W czasie, gdy toczy się akcja ‘Zemsty Sithów’, wciąż trwają Wojny Klonów, wszyscy są więc w pełnym pogotowiu militarnym i bojowym nastroju” – mówi Lucas.
”Zemsta Sithów” stanowi punkt wyjścia do ”Nowej nadziei”, którą – jak wszyscy pamiętamy – otwierała scena ataku Dartha Vadera i jego szturmowców na statek Rebeliantów. To ostatnia część, którą Lucas planował jeszcze w początkach lat 70-tych. ”To długa historia, która zapowiada wydarzenia ukazane w ‘Nowej nadziei’” – mówi Lucas. – ”Mimo iż zacząłem ją pisać dopiero dwadzieścia lat później, jej struktura pozostała niezmieniona. Zawsze była to opowieść o ojcu, który znajduje odkupienie dzięki swoim dzieciom”.
Lucas jest zdania, że część III sprawi, że widzowie inaczej spojrzą na wydarzenia ukazane w ”Nowej nadziei”, ”Imperium kontratakuje” i ”Powrocie Jedi”. ”Gdy obejrzy się je począwszy od części I, a skończywszy na VI, będą to zupełnie inne filmy” – mówi. – ”Zdecydowałem się nakręcić części I, II i III, bo chciałem opowiedzieć historię Anakina, człowieka, która wyrzekł się dobra i przeszedł na stronę zła, by w końcu znaleźć odkupienie dzięki swoim dzieciom. Cieszę się, że mogłem dokończyć dzieła”.Materiał dzięki uprzejmości dystrybutora.


TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (50)
Loading..