TWÓJ KOKPIT
0

Tworzenie efektu miecza świetlnego :: Twórczość fanów

Autor: B2irdy


Do zrobienia miecza świetlnego potrzebujemy: Adobe Photoshopa – do edytowania klatek filmu, Virtual Dub - do podzielenia filmu na klatki, no i ostatni Windows Movie Maker - każdy kto ma Windows XP powinien mieć takie program od razu po jego instalacji. Wszystkie programy z łatwością znajdziemy w sieci (z wyjątkiem Photoshopa - mozna znaleźć wersję testową).

Radziłbym, aby film nie był za długi, bo będzie on posiadał około 500 klatek, a każdą klatkę musimy przerobić.

Otwieramy Film w Programie Virtual Dub:

1. Praca nie będzie trudna wchodzimy file -> save image sequence zapisujemy film w klatkach zapewne zapisze się on na pulpicie wiec przenosimy klatki do dogodnego katalogu. Tak kończy się praca w tym programie.


Przykładowe zdjęcie


2. Adobe Photoshop teraz czeka nas najtrudniejsze. Jedno zdjęcie nie robi wiele problemu. Używamy przybornika Line Tool (ustawiamy kolor biały na pierwszym kwadraciku po lewej stronie) i zaznaczamy dwoma liniami od rękojeści do samej góry miecza.


Widać na zdjęciu dwie białe kreski po obu stronach miecza tak samo właśnie musimy zrobić


3.Tworzymy teraz layer na pasku u góry jest taka opcja czyli tak Layer->New, ustawiamy opcje layera na screen i nazywamy go rdzeń.4. Używamy teraz narzędzia brush tool wybieramy sobie dogodny kolor oby nie biały bo użyjemy go później no i wielkość musi być ona większa trochę od średnicy miecza. Malujemy miecz od góry do dołu czy też odwrotnie.


Tak to wygląda


5.Teraz wybieramy filtr: Filter-> Blur ->Gaussian Blur wybieramy sobie dogodną poświate.


Zamiany po filtrze


6. Teraz używamy brush tool w kolorze białym zmieniamy trochę rozmiar tak by tylko pokrywał średnicę miecza. I wchodzimy do layer-> duplicate layer dajemy ok i gotowe.


Tak wygląda miecz po zakończeniu pracy


Wszystkie klatki naszego filmu musimy tak przerobić jest to dość trudna praca ale po pierwszej klatce wszystkie inne zrobimy bardzo szybko. Wszystkie klatki przenosimy do Windows Movie Maker no i gotowe tam można dodać napisy początkowe i końcowe.


TAGI: ciekawostki (9) Fan Film (44) fanowskie przeróbki (fotomontaż) (1) Miecz świetlny (2)
Loading..