TWÓJ KOKPIT
0

Badanie socjologiczne Fanów Star Wars w Polsce :: Różne

Mamy bardzo interesujący okres w świecie Gwiezdnych Wojen. Nie tak dawno temu mieliśmy premierę nowego epizodu, a niedługo część ta ukaże się na półkach sklepowych na DVD. O Gwiezdnej Sadze zrobiło się głośno. Pojawiła się masa nowych produktów spod znaku Star Wars. Przez jakiś czas Gwiezdne Wojny były wszędzie: ulica, ekran telewizora, storna internetowa, telefon komórkowy, półka hipermarketu ale co chyba najważniejsze zabłysnęły wyjątkowo jasnym światłem w głowach tysięcy fanów w całej Polsce. Gorące dyskusje, spotkania, zjazdy, uroczyste premiery, prywatne maratony filmowe. To nie był tylko efekt machiny marketingowe Lucasfilmu. Nadszedł czas, żeby się dowiedzieć co tak naprawdę stoi. Co tak naprawdę znaczy być polskim fanem Gwiezdych Wojen.

Dlatego też wspólnie z Patrykiem Węgierkiewiczem, studentem socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a zarazem wieloletnim fanem Gwiezdnej Sagi (Darth Vader z poznańskiej premiery RotS w Kinepoli) postanowiliśmy przeprowadzić badanie mające na celu stwierdzić dlaczego my wszyscy tymi fanami jesteśmy.

Zapraszamy Was do udziału w tym badaniu. Im więcej osób w nim będzie uczestniczyło tym dokładniejsze będą jego rezultaty. Wyniki badania opublikujemy na naszych stronach w okolicach stycznia 2006 r.


Aby się zarejestrować kliknij TUTAJ


TAGI: fani (17) Nauka (2)
Loading..