![]() |
Autor: J. J. Gardner Orginalny tytuł: The Empire Strikes Back Wydanie PL: Egmont 2001 Wydanie USA: Scholastic 1997 Przekład: Jacek Drewnowski Stron: 48 |
Bitwa trwa...
Sojusz Rebeliantów pod wodzą Luke’a Skywalkera zniszczył najbardziej śmiercionośną broń Imperium – Gwiazdę Śmierci. Teraz Imperium kontratakuje najeżdzając Rebeliantów na lodowej planecie Hoth. Luke, Han Solo i księżniczka Leia uciekają w ostatniej chwili. Nauczyciel Luke’a, Obi-Wan Kenobi, wysyła go na planetę Dagobah, gdzie chłopak spotyka mądrego Mistrza Jedi, Yodę. Yoda przekazuje mu wiedzę o Mocy. Tymczasem Han i Leia wpadają w śmiertelną pułapkę, którą zastawił ich największy wróg, Darth Vader.
Czy Luke zdąży uratowąć przyjaciół i uniemożliwi Vaderowi podbój galaktyki? Moc jest silna.. ale jej ciemna strona może okazać się silniejsza.
Recenzja Lorda Sidiousa:
To druga z serii „Opowieści filmowych” z klasycznej trylogii. Niestety najgorsza z całej serii. Autorem podobnie jak w przypadku ANH jest J.J. Gardner.
Poza skrótowością mamy tu jeszcze do czynienia z innym rodzajem kwiatków. Mianowicie błędami. Autor wybitnie chciał pokazać, jak bardzo potrafi skupić się na szczegółach filmu i tak oto, mamy informacje, że za Sokołem Millennium w pole asteroidów wleciały trzy TIE Fightery. Problem w tym, że w filmie wleciały cztery i póki, co w każdej opublikowanej wersji filmu.
Przykładem skrótowości może być fakt, że Luke po tym jak zobaczył Bena na Hoth, zasnął i obudził się w zbiorniku z baktą. Ale to jeszcze ew. można zrozumieć.
Można przełknąć skrótowość i naiwność związaną z tym, że to książeczki dla małych dzieci. Ale właśnie błędy rzeczowe i to zupełnie nie potrzebne, bo nie wspomnienie o tym, że to były 3 myśliwce, zupełnie by nic nie zmieniło w akcji, mocno obniżają wartość tej pozycji. Zdjęcia podobnie jak w poprzednim tomie, są ładne, ale mogłyby być bardziej ziarniste.
Ocena końcowa
|
Ogólna ocena: 3/10 Klimat: 5/10 Rozmowy: 3/10 Opis świata SW: 3/10 Jakość zdjęć: 6/10 |
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować Wszystkie oceny Średnia: 5,25 Liczba: 4 |
|
Ob iwan kenobi12008-12-23 12:09:48
Spoko ale najlepszy jest mistrz Yoda
Draygo2008-08-22 23:49:11
nawet fajne :) jak nie ma się co robić i ma się parę minut :p
dooku2006-01-13 20:29:23
czytalem starsznie fajna nie wiem co do niej masz