Książki

Gwiezdne Wojny Cześć I Mroczne Widmo Opowieść Filmowa

Autorzy: praca zbiorowa pod kierownictwem Jane Mason
Orginalny tytuł: Star Wars Episode I: The Phantom Menace
Wydanie PL: Egmont 1999
Wydanie USA: Random House 1997
Przekład: Ksenia Chamerska
Stron: 63


Każde pokolenie ma swoją legendę...
Każdą podróż zaczyna ten pierwszy krok...
Każda opowieść ma swój początek...

Nazywał się Darth Vader. Ale zanim wybrał Ciemną Stronę Mocy...
Zanim cała galaktyka zaczęła drżeć w jego cieniu... Znano go pod imieniem Anakin Skywalker. To jest początek jego historii – pierwsza cześć opowieści Gwiezdne Wojny.

Dziewięcioletni Anakin Skywalker, ciężko pracujący chłopiec, jest niewolnikiem na pustynnej planecie Tatooine i marzy o lepszej przyszłości. Pewnego dnia poznaje cudzoziemców, którzy odmieniają jego los. Jest wśród nich Amidala – królowa planety Naboo.

Inwazja armii Federacji na jej państwo i cierpienia ludu skłoniły władczynię do szukania pomocy w Senacie Galaktyki. Zadaniem dwóch rycerzy Jedi: Qui-Gon Jinna i jego ucznia Obi-Wana Kenobiego, jest zapewnienie jej bezpieczeństwa podczas podróży. W rzeczywistości to młodziutki Anakin Skywalker, poznany przypadkowo na planecie Tatooine, staje się jedyną nadzieją królowej na wypełnienie misji. Qui-Gon odkrywa w chłopcu nadzwyczajne skupieniemocy.

Los całej planety wisi na włosku, a tajemnicza i zła istota pragnie zemścić się na Jedi i odzyskać władzę utraconą przed tysiącem lat...

Sięgnij po tę niezwykłą historię i odkryj cudowny świat: królewski pałac Theed, niebezpieczny wyścig ścigaczy na Tatooine, potwory polujące w ciemnym wodach jądra planety Naboo, niezwykłe budowle miasta Coruscant, laserowe miotacze statków kosmicznych, świetlne miecze dzielnych i odważnych rycerzy Jedi. Opowieść ta na zawsze zostanie w Twojej pamięci. A wszystko zaczęło się...

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...


Recenzja Lorda Sidiousa:

Trzeba przyznać, że ktoś w Lucasfilmie wziął sobie do serca, to jak wyszły podobne książeczki z trylogii. Tym razem zaiste jest to opowieść filmowa, czyli napisana prostym zrozumiałym dla dziecka językiem wersja „Mrocznego Widma”, a nie rozbudowane podpisy do obrazków. Oczywiście wszystko jest ładnie skonsendowane, by było krótsze, ale tu autorom wychodzi to doskonale. Czytając to, ma się świadomość, ze to pewne streszczenie, ale przynajmniej robione z głową, a nie byle najkrócej.

Również jakość zdjęć jest zdecydowanie lepsza, acz jeszcze nie idealna, niż w przypadku wydań z trylogii. Egmont pokusił się jeszcze o wydanie tego w twardej oprawie, przez co bardziej przypomina to wydanie albumowe.

Pamiętając, że jest to pozycja przede wszystkim skierowana do młodszych padawanów, moim zdaniem bardzo dobrze spełnia ona swoją rolę. Dla starszych może być to raczej album, ciekawostka, tyle, że tym akurat, może kiedyś jeszcze będzie można się pochwalić, bo wydanie jest naprawdę reprezentatywne.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Klimat: 6/10
Rozmowy: 5/10
Opis świata SW: 6/10
Jakość zdjęć: 8/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,75
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
dooku 10 2006-01-13 21:57:22
Darth Rumcajs 9 2012-01-06 18:56:34
Reviusz 8 2011-11-02 15:26:12
Lord Sidious 8 2005-12-17 09:49:58

Tagi: Egmont Polska (602) Epizod I: Mroczne widmo (60) Jane Mason (3) Ksenia Chamerska (1) Random House (22)

Komentarze (1)

9,5/10

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.