TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Quest #4: The Master of Disguise :: Książki

Autor: Jude Watson
Orginalny tytul: Jedi Quest #4: The Master of Disguise
Wydanie USA: Scholastic 2002
Ilustracje na okładce: Alicia Buelow, David Mattingly
Cena: 5 $


Recenzja Lorda Sidiousa

Wciągająca Jude Watson? Wiem, że to brzmi dziwnie, ale w tym wypadku właśnie tak należałoby to określić.

Już na samym początku serii Jedi Quest usłyszeliśmy o tajemniczym Granta Omega, milionerze, o którym niewiele wiadomo, który czegoś szuka i może być niebezpieczny, gdyż nie ma skrupułów. Tyle, że na razie nie wiadomo, czego dokładnie szukał.

Muszę przyznać, że po bardzo dobrym 3 tomie serii spodziewałem się czegoś słabszego, a tu mnie Watson bardzo mile zaskoczyła. Ten tom jest głównie poświecony głównemu wątkowi tej serii, czyli zmaganiach z Omegą. Muszę przyznać, że Watson wykonała bardzo ciekawy zabieg taktyczny, gdyż rozdzieliła w pewnym momencie Anakina i Obi-Wana i pozornie wydawało się, że to część o Kenobim jest ciekawsze. Część o Skywalkerze czytałem tak, jak się czyta książki Watson, spokojnie i bez większego angażowania. I jak się okazało, to był błąd, bo to Anakin okazał się być w centrum wydarzeń. A w momencie, gdy obaj Jedi znów są razem dostajemy bardzo dynamiczną końcówkę, która w niczym nie przypomina pewnego młodzieżowego flegmatyzmu poprzednich jej powieści. To mnie zaskoczyło na plus.

Chyba jedynym i największym minusem tej powieści jest to, że jest dopiero czwarta w cyklu, a autorka już dużo ujawniła. Po przeczytaniu tej powieści aż się chce czytać kolejne tomy (choć po nich oczywiście ta chęć przechodzi). Szkoda, że ta książka to chyba wypadek przy pracy, a nie jej standardowy poziom.


Z pozoru banalna misja, odebrania naukowców Republiki z ogarniętej wojną domową planety Haariden, okazuje się być pułapką, która pozwala Kenobiemu podążyć tropem za tajemniczym Granta Omegą. Obi-Wan podąża sam w poszukiwania i dociera do nieprzychylnego sobie senatora Sano Sauro, który niegdyś oskarżał młodego Obi-Wana o zabójstwo innego padawana. Tam trop się urywa, ale Kenobi ma wystarczającą ilość elementów układanki, by zorientować się, że to jeden z naukowców musiał być Grantą Omegą. Co gorsza właśnie z tym naukowcem przebywa Anakin Skywalker.

Omega szybko ujawnia Skywalkerowi swoje plany. Niestety nie jest wrażliwy na Moc, lecz jest oddany czczeniu Sithów i chciałby wskrzesić ich kult. Anakin ma niewyobrażalną okazję sięgnąć po wspaniała wiedzę, nie wymagającą ograniczeń, lecz pojawia się Obi-Wan. Omedze oczywiście udaje się zbiec i wykasować informacje o sobie z baz Jedi…

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 9/10
Klimat: 9/10
Opis świata: 9/10
Rozmowy: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 9 2006-01-01 18:28:11
lord teo 1 2008-05-18 18:37:32


TAGI: Alicia Buelow (13) David Mattingly (14) Jedi Quest (12) Jude Watson (47) Scholastic (115)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..