TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Quest #6: The Shadow Trap :: Książki

Autor: Jude Watson
Orginalny tytul: Jedi Quest #6: The Shadow Trap
Wydanie USA: Scholastic 2003
Ilustracje na okładce: Alicia Buelow, David Mattingly
Cena: 5 $


Recenzja Lorda Sidiousa

Szczęście nigdy nie trwa wiecznie. A Jude Watson długo nie będzie pisać dobrze. Niestety po kilku bardzo udanych pozycjach musiała spaść i chyba pozostaje się cieszyć, że nie udało się jej dna osiągnąć.

A z powieścią problem jest taki, że za dużo by chciała. Chciała ruszyć wątek Granty Omegi, ruszyła go i ciekawie go rozwinęła, ale to zaledwie wątek. Drugi wątek dotyczy przepowiedni i wyboru. Niestety zapowiada się bardzo ciekawie, ale Watson nie była w stanie wykorzystać nawet połowy potencjału jaki sobie sama stworzyła. Tak naprawdę cały wątek Yaddle nadaje się tylko i wyłącznie do przepisania.

Jedynym plusem tej powieści jest de facto wątek Granta Omegi a i też nie cały. Wspaniale udało się jej opisać kuszenie Anakina. Omega chce by Anakin został Sithem i obiecuje mu właściwie wszystko, nawet uwolnienie matki. Skywalker musi dokonać wyboru między powinnością a marzeniami.

Watson sprawia wrażenie miejscami dość mocno ograniczonej, przez co trudno jej czasem napisać coś innego, mimo, że wydaje się to łatwe do napisania, tym bardziej, że udało się jej to wymyślić. Gubi się przy większej ilości wątków i niestety to widać. Dodatkowo udaje jej się ściągnąć cała aurę tajemniczości z postaci Omegi. Spoiler na samym końcu, miły dla oka, acz czytając tę książkę, już po obrazowaniu postaci, prawie identycznym jak niegdyś innego mrocznego przeciwnika, nie był tak zaskakujący.


Ta poniżej zostanie poniżej. Tak brzmią słowa, które ze swojej wizji zapamiętał Anakin Skywalker. Nie wiedział, że mianem Tej poniżej określano mistrzynię Yaddle, która wiele lat spędziła uwięziona w jaskiniach. Wraz ze swoim mistrzem Obi-Wanem wyruszają szybko na planetę Mawan, gdzie mistrzyni Yaddle próbuje złagodzić toczące się tam od lat lokalne konflikty. Wkrótce okazuje się, że jedną z najważniejszych band rządzących planetą dowodzi nie kto inny jak Granta Omega. Omega, który polował na Jedi by zwrócić na siebie uwagę Sitha, ma już dość czekania, oferuje Anakinowi nieograniczoną władzę i wiedzę, byleby tylko ten został Lordem Sithów. Ale dla młodego Skywalkera ważniejsze jest to, by wyprowadzić mistrzynię Yaddle wyprowadzić na powierzchnię. Ale czy aby na pewno nie traktuje przepowiedni zbyt dosłownie? Mistrzynię Yaddle czeka ciężki wybór i postanowi poświęcić swoje życie. A Granta Omega po raz kolejny zbiegnie, lecz tym razem Obi-Wan i Anakin dowiedzą się o nim jednej bardzo ważnej rzeczy. Spoiler: Granta Omega to syn Xanatosa(koniec spoilera).

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Klimat: 5/10
Opis świata: 6/10
Rozmowy: 4/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
lord gunter 10 2006-05-21 19:26:46
Lord Sidious 6 2006-01-01 18:41:21
nick rostu 1 2007-06-27 15:53:12


TAGI: Alicia Buelow (13) David Mattingly (14) Jedi Quest (12) Jude Watson (46) Scholastic (109)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..