TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Quest #7: The Moment of Truth :: Książki

Autor: Jude Watson
Orginalny tytul: Jedi Quest #7: The Moment of Truth
Wydanie USA: Scholastic 2003
Ilustracje na okładce: Alicia Buelow, David Mattingly
Cena: 5 $


Recenzja Lorda Sidiousa

W życiu jest kilka prawd absolutnych. Należałoby do nich dodać, że Jude Watson psychologiem nie jest. Niestety zdarzyło się jej, czegoś takiego spróbować w kolejnym tomie Jedi Questa. A powodów się nazbierało, bo Anakin obwinia siebie o śmierć Yaddle, a Obi-Wan nie wybaczył mu jeszcze, że zostawił Ferusa Olina. Generalnie jednak sprowadza się to do starej formuły, w której Obi-Wan nie rozumie o co chodzi Anakinowi i zaczyna w niego wątpić, a ten nie wie, jak przekonać do siebie swojego mistrza.

Jednym z nielicznych plusów powieści jest kwestia gundarków. To właśnie tutaj Obi-Wan wpada do ich gniazda, a Anakin go ratuje. Oczywiście doszło tutaj kilka innych kwestii, jak Kenobi myślący, że Skywalker go zostawi, a potem pałający miłością do swojego ucznia, który go jednak uratował. W tym momencie wychodzi samolubność Jedi, jeśli popatrzymy na kwestię, w której Obi-Wan kazał w AOTC wybierać Anakinowi między życiem Padme a obowiązkiem.

Jest to chyba najsłabsza pozycja w cyklu Jedi Quest. Jude Watson wyraźnie nie miała zbytnio pomysłu, co by dalej napisać, a musiała wywiązać się z kontraktu, więc widać efekty.


Wyprawa na ogarniętą wojną domową planetę Uziel, okazuje się próbą dla Obi-Wana i Anakina, których doświadczenia ostatnich miesięcy mocno rozdzieliły. Anakin wciąż nie może pozbierać się z powodu śmierci mistrzyni Yaddle, a Obi-Wan stracił do niego zaufanie. Jednak na Uziel misja nie idzie zgodnie z planem, a Anakin zostaje pojmany. Mistrz i uczeń będą musieli przezwyciężyć ich konflikt i walczyć ramię w ramię, aby uratować planetę.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 3/10
Klimat: 2/10
Opis świata: 5/10
Rozmowy: 3/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 2,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 3 2006-01-01 18:45:31
nick rostu 1 2007-06-27 15:53:24


TAGI: Alicia Buelow (13) David Mattingly (14) Jedi Quest (12) Jude Watson (46) Scholastic (109)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..