TWÓJ KOKPIT
0

Empire at War :: Gry komputerowe

Tytuł: Star Wars: Empire at War
Rok wydania: 2006
Typ: Strategiczna
Platforma: PC
Wydanie PL: Lem 2006PC


Star Wars: Empire At War to zupełnie nowa strategia czasu rzeczywistego umieszczona w świecie Gwiezdnych Wojen. Fabuła gry rozpoczyna się na kilka lat przed bitwą o Yavin, a kończy zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci (lub Sojuszu Rebelii). Star Wars: Empire At War pozwala graczom wziąć udział w epickim konflikcie, w którym stawką jest zdobycie kontroli nad całą galaktyką oraz objęcie dowództwa w bitwach na lądzie, a także w przestrzeni gwiezdnej. W grze można opowiedzieć się po stronie rosnącego w siłę Sojuszu Rebeliantów lub rozpocząć służbę w szeregach okrutnego Imperium Galaktycznego - to gracz zadecyduje, po której stronie mocy będzie chciał stanąć.

Rozgrywka w Empire At War odbywa się na dwóch płaszczyznach: strategicznej – zarządzanie planetami wraz ’ekonomicznym’ aspektem funkcjonowania Imperium lub Rebelii i taktycznej – bitwy. Dodatkowo wprowadzono nieliniowy system kampanii, dzięki czemu gracz nie musi realizować zadań w kolejności założonej przez twórców gry.

Strategiczna mapa gry wiernym fanom Gwiezdnych Wojen niechybnie przypomni pierwszą strategię ze świata GW tj ‘Rebelion’ (‘Supremacy). Mapa zawiera prawie 80 różnych lokalizacji, w tym 40 planet m.in.: Tatooine, Hoth, Naboo, Coruscant, Nal Hutta, Sullust, Kashyyyk, Mon Calamari Yavin IV, Tatooine czy Dagobah, a każda z planet posiada inną charakterystykę i daje inne korzyści aktualnemu władcy.


Twórcy zadbali o graczy przygotowując trzy typy rozgrywek dla pojedynczego gracza: kampania, scenariusz, bitwa oraz wysoce innowacyjny tryb dla wielu graczy umożliwiający rozegranie całej kampanii pomiędzy 2 graczami lub zorganizowanie wieloosobowej potyczki (od 2 do 8 graczy).


Star Wars: Empire At War to nie tylko świetna grafika, rozbudowana fabuła, czy też widowiskowe rozgrywki w świecie Gwiezdnych Wojen, to także nie lada gratka dla melomanów! Oprawa dźwiękowa jak zwykle stoi na wysokim poziomie. Usłyszymy tu utwory od klasycznych kompozycji Johna Williamsa znanych z pierwszej filmowej trylogii, po tematy specjalnie przygotowane przez Franka Klepackiego, który stworzył na potrzeby gier z serii Command & Conquer.

Podsumowując Star Wars Empire at War oferuje:

 • trzy typy rozgrywki w trybie dla jednego gracza: kampania, scenariusz, bitwa, innowacyjny tryb multiplayer umożliwi rozegranie całej kampanii pomiędzy dwoma graczami lub zorganizowanie wieloosobowej potyczki od 2 do 8 graczy,
 • ponad 40 różnych planet, m.in.: Tatooine, Hoth, Naboo, Coruscant, Nal Hutta, Sullust, Kashyyyk, Mon Calamari Yavin IV, Tatooine czy Dagobah,
 • 80 różnych map wśród nowych scenerii, jak i tych znanych z filmowych wersji Gwiezdnych Wojen, dostęp do wielu jednostek, jak: AT-AT, AT-ST, myśliwce TIE, ścigacze śnieżne, X-Wingi, Gwiezdne Niszczyciele,
 • widowiskowe walki na powierzchni planet oraz w przestrzeni kosmicznej,
 • w kluczowych bitwach wezmą udział postaci znane z serii Star Wars, min: Darth Vader, Mon Monthama, Obi-Wan Kenobi,
 • możliwość wyboru strony konfliktu – Imperium, Sojusz,
 • kampanie obu stron będzie można przejść na różne sposoby,
 • wszystkie działania pociągać będą za sobą konsekwencje - strategiczne i taktyczne elementy poprzednich decyzji będą trwale oddziaływały na galaktykę,
 • udział w unikalnych misjach sabotażowych, blokujących czy ratunkowych,
 • możliwość zniszczenia Gwiazdy Śmierci lub użycia jej potężnej siły,
 • możliwością zapisu stanu gry w trakcie jej trwania,
 • całkiem nowy silnik Alamo, stworzony specjalnie na potrzeby gry,
 • oprawa dźwiękowa oparta na kompozycjach Johna Williamsa znanych z pierwszej, części filmowej trylogii oraz utworach Franka Klepackiego, znanego z serii gier Command & Conquer
 • gra przygotowana przez studio Petroglyph, złożone z ludzi pracujących wcześniej przy takich grach, jak: "Eye of the Beholder", "Dune 2", seria "Command & Conquer", "Civilization III", "Blade Runner" i wiele innych!

  Gra Star Wars Empire at War zostanie wydana w Polsce w pełnej wersji językowej – to znaczy, że zarówno teksty, jak i warstwa dźwiękowa gry zostanie całkowicie spolonizowana. Wcześniejsze doświadczenia zdobyte podczas prac przy tłumaczeniu Star Wars KotOR i jego pozytywny oddźwięk wśród fanów SW i społeczności graczy, umocniły L.E.M - polskiego dystrybutora gry, w decyzji o pełnej polonizacji. Jest to pierwsza pełna lokalizacja gry z serii Star Wars w Polsce i jednocześnie jeden z większych projektów lokalizacyjnym na terenie naszego kraju.


  Recenzja Altona


  Po przeczytaniu pierwszej zapowiedzi Empire At War pełen byłem zapału – zapowiadano nową strategię w świecie Gwiezdnych Wojen, w dodatku dziejącą się wokół wydarzeń z Nowej Nadziei, dużo możliwości… Cud, miód i orzeszki, więc kiedy EaW stał się dostępny w pre-orderze nie zastanawiałem się wiele i grę zamówiłem.

  Pewnego pięknego dnia do drzwi mego domostwa zapukał listonosz z paczką. Kilka podpisów później gra była już w moich rękach. Wydanie nie jest może jakieś specjalnie bogate – normalne pudełko DVD, a w środku wyczerpująca instrukcja i drzewko rozwoju obu frakcji (Imperium i Rebelii, rzecz jasna). Cieszyć się można, że to jedna z niewielu spolszczonych gier gwiezdno wojennych. Po dość krótkiej instalacji mogłem już włączyć EaW. Zdecydowanie dobre, i to pierwsze, wrażenie robi menu główne – widzimy wielką bitwę kosmiczną z kokpitu myśliwca TIE, a dookoła nas śmigają strugi laserowych strzałów. Żeby nie trzymać w niepewności – dalszy ciąg nie prezentuje już tak wysokiego poziomu. A szkoda.

  Trybów gry do dyspozycji mamy kilka – Samouczek (wiadomo), Potyczka (normalny tryb RTSowy – wybieramy mapę, obie frakcje budują budynki/stacje kosmiczne, a potem ruszają do rozwałki), Podbój Galaktyki (główny tryb, więc o nim zaraz będzie trochę obszerniej) oraz Kampanię (to samo co poprzedni, tyle, że z fabułą). Na czym ów Podbój polega? Wybieramy frakcję i scenariusz, determinujący ilość planet na mapie i stan posiadania każdej z frakcji, poziom technologiczny oraz ilość pieniędzy na dobry początek. Po czym lądujemy przed ciekawie wykonaną mapą galaktyki i cały trud rządzenia spada na nasze barki. Tylko, że, niestety, trud wcale nie jest taki trudny, bo gra nawet na najwyższym poziomie trudności jest pioruńsko łatwa. Głównie ze względu na bardzo kiepską sztuczną inteligencję. Atakując, wrogowie stosują standardową taktykę pod tytułem „Huzia na Józia”. To znaczy rzucają się najkrótszą drogą na ciebie, często w ogóle nie całą armią, a jakimiś jej częściami. A jeśli trasa wiedzie przez kanion chroniony polem siłowym i dwoma wieżyczkami turbolasera? Cóż za problem. Jednak to można komputerowi od biedy wybaczyć, szczególnie kiedy się jest, jak ja, raczej niedzielnym fanem strategii. Niewybaczalny jest za to inny fakt – komputer nie potrafi zwiększyć swojego poziomu technologicznego – a jest to parametr determinujący jak nowoczesne jednostki możemy posiadać. Co doprowadza do idiotycznej sytuacji, w której grając Rebelią dysponujemy ogromną flotą z Kalamariańskimi krążownikami, fregatami szturmowymi i koreliańskimi kanonierkami, a Imperium wysyła do walki tylko jakieś przestarzałe Acclamatory z czasów Wojen Klonów i krążowniki klasy Tartan (taki tutejszy okręt przeciwmyśliwski). Nie wiadomo, śmiać się czy płakać, bo dzięki temu Podbój Galaktyki może przedstawiać sobą jakieś minimalne wyzwanie tylko na początku rozgrywki, bo później to już jest tylko jakaś komedia. Jedynym rozwiązaniem jest zagranie w multiplayerze – bo ten jest naprawdę wciągający.

  No dobra, ponarzekałem, ale mimo tych wad prowadzenie walk jest całkiem satysfakcjonujące. Szczególnie dobre wrażenie robią bitwy kosmiczne, kiedy to na ekranie widzimy setki uwijających się myśliwców, ogromne statki prujące do siebie nawzajem ze wszystkich dział, czy stacje kosmiczne wypuszczające fale myśliwców. Ogromny plus należy się twórcom za możliwość celowania w różne segmenty dużych statków. Polega to na tym, że możemy wydać po prostu rozkaz ataku na daną stację, ale również możemy rozkazać zniszczenie najpierw hangaru, potem wyrzutni torped, a na końcu dział laserowych. W dodatku dane uszkodzenia widoczne są na modelach statków – co świetnie wygląda, kiedy widzimy taki na przykład Imperialny Niszczyciel sunący powoli przez przestrzeń z dymem unoszącym się z silników i wieloma osmalonymi wyrwami w kadłubie. W dodatku istnieje jeszcze możliwość użycia działa umieszczonego na powierzchni planety. Pewnym zgrzytem jest, niestety, mały limit jednostek jakie możemy na raz posiadać na planszy.

  Walki naziemne są już nieco gorsze, ale niespecjalnie różnią się od tych z normalnych RTSów. Ot strona atakująca może sprowadzić na ziemię ilość jednostek proporcjonalną do ilości posiadanych punktów wsparcia (ich rozmieszczenie i ilość zależą od danej planety), a strona broniąca ma budynki wybudowane w trybie galaktycznym. Zabawę z lekka urozmaica fakt ludności lokalnej (która, zależnie od planety, ma różne poglądy polityczne – na przykład Wookie będą walczyć wraz z rebeliantami, mieszkańcy Byss po stronie Imperium, a Tuskenowie będą bić tego kto jest najbliżej) i warunki pogodowe – dla przykładu burza piaskowa zmniejsza celność rakiet.

  No dobra, walki walkami, ale należy na to spojrzeć z szerszej perspektywy – to znaczy galaktyki. Tutaj jest całkiem ciekawie, acz może niespecjalnie rozbudowanie. Na mapie rozmieszczamy i tworzymy jednostki, budujemy budynki i stacje kosmiczne. Większość, jak kopalnie, fabryki czy koszary nie jest specjalnie oryginalna, ale znajdzie się kilka dość wyjątkowych, jak na przykład kantyna (można rekrutować przemytników, którzy wykradają wrogowi pieniądze) czy generator studni grawitacyjnej – nie pozwala uciec z wybranego obszaru. Żeby wygrać musimy, oczywiście, podbić wszystkie wrogie planety. Podbijanie wygląda dość prosto – najpierw niszczymy to co wróg posiada na orbicie, potem to co trzyma na powierzchni. I tu nie rozumiem, czemu do zdobycia jakiejś planety musimy zniszczyć kopalnie? Rozumiem, że rozwalamy koszary czy inne wojskowe struktury, bo to oczywiste, ale po co burzyć budynki gospodarcze? Ciekawi mnie też, czemu nie można zdobyć planety, po prostu przez standardowe bombardowanie z orbity (no dobra, da się. Kiedy strzelimy z Gwiazdy Śmierci :P). W tym radosnym dziele zniszczenia pomagają nam bohaterowie, jak na przykład kapitan Piett, Darth Vader, Han Solo czy Obi-Wan. Każdy z nich jest bardzo silny (taki Han może przyjąć na klatę dobrych kilka strzałów z AT-AT) i ma specjalne umiejętności. Ot, dla przykładu Imperator używa błyskawic.

  No i odchodzimy do końca. Warto jeszcze wspomnieć o takiej sprawie jak zgodność z uniwersum Gwiezdnych Wojen. A z tym jest różnie. Na przykład planety czy bohaterowie jakich tu otrzymujemy wyraźnie wskazują, że autorzy znają nie tylko filmy i gry, ale również książki. Z tego powodu pojawiają się na przykład Abregado-Rae czy Wayland z Trylogii Thrawna. Na pierwszy rzut oka – fajnie. Na drugi – hmm, jakim cudem wszyscy wiedzą o Waylandzie? Troszkę to dziwne, bo przecież z Ostatniego Rozkazu dość wyraźnie wynika, że o tej planecie prawie nic nie wiedziano. A tutaj można na niej toczyć walki. Drugim zgrzytem w tej kwestii jest zrównoważenie sił. Autorzy na siłę chcieli wyrównać możliwości Rebelii i Imperium, przez co całość jest z lekka dziwna. Nie dość, że stworzyli jakieś nowe statki, które spokojnie można by zastąpić już istniejącymi (dla przykładu krążownik Tartan to przecież praktycznie to samo co fregata Lancer) to wygląda to tak, jakby Rebelia nie była „ruchem wywrotowym” tylko normalnym państwem – i tak, na przykład, Sojusz zdobywa planety. Ja rozumiem, że skoro to ma być RTS, to trudno było zrobić inaczej, ale przecież jak nie mieli innych pomysłów, to mogli fabułę umieścić już po Powrocie Jedi, kiedy to powstała Nowa Republika.

  Zostały technikalia – muzyka w większości Williamsa, choć zdarzają się autorskie wstawki. Ogólnie- całkiem niezła. Dźwięki może nie powalają, ale też nie skrzeczą w uszach. Ot, po prostu są. Za to głosy, polskie, przedstawiają sobą różny poziom. Niektóre są całkiem niezłe, niektóre, jak głosy Imperatora i Dartha Vadera, wzbudzają tylko uśmiech lekkiego politowania na twarzy. Grafika nie zachwyca, choć trzeba pamiętać, że gra powstała dwa lata temu i, w sumie jest całkiem ładna. A dzięki temu gra ma całkiem niskie wymagania – procesor 1 GHz, RAM 256 MB, karta graficzna 32 MB, obsługująca T&L, więc pójdzie na większości komputerów.

  Reasumując, Empire at War jest całkiem niezłą grą, choć niepozbawioną błędów. Na początku bawi niepomiernie, z czasem zaczynamy zauważać coraz więcej zgrzytów i niedomagań oraz monotonii. Jeśli jesteś fanem pozycji w rodzaju Homeworlda, czy innych gdzie przez pół godziny się planuje jak tu dwoma myśliwcami i zdezelowanym transportowcem rozwalić wrogą flotę – źle trafiłeś. Jednak na krótkie sesje dla osób nie będących maniakami strategii Empire at War będzie całkiem miłą rozrywką.  Ocena końcowa
  Ogólna ocena: 7/10
  Fabuła: -/10
  Klimat SW: 9/10
  Grywalność: 7/10
  Udziwiękowienie: 8/10


 • (1) 2

  OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
  Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
  Wszystkie oceny
  Średnia: 8,81
  Liczba: 175

  Użytkownik Ocena Data
  WIKspace 10 2020-01-25 20:53:22
  Darth Ponda 10 2017-06-19 13:43:20
  RevanSans 10 2017-01-16 19:36:41
  FIFIxd 10 2016-01-20 19:56:13
  DarthMichal 10 2014-11-12 01:20:10
  qba99 10 2014-09-24 17:03:13
  Darth Korrax 10 2014-05-30 18:19:53
  Xalkigo 10 2013-07-14 18:29:56
  hub anakin 10 2013-05-28 16:09:14
  leopard125 10 2012-12-31 14:13:09
  simuno 10 2012-11-15 21:08:12
  epizozeur 10 2012-11-07 19:49:43
  Murdock 10 2012-04-05 21:15:51
  Reviusz 10 2012-01-06 15:10:20
  Darth_Jakub 10 2011-10-14 13:37:59
  Darth Zabrak 10 2011-08-11 14:00:09
  Lord_Revan 10 2011-07-17 12:31:24
  Arnold8 10 2011-06-25 12:27:04
  Darth Ka-Mi-Maru 10 2011-06-05 14:16:04
  Raham Kota 10 2011-06-04 16:51:49
  Arapalski 10 2010-11-11 21:27:30
  Jericho 10 2010-10-17 21:10:16
  Imperator Soson 10 2010-08-30 20:43:14
  duży 10 2010-08-08 17:18:11
  BobaFett0 10 2010-07-11 08:34:53
  VADER12 10 2010-04-24 07:52:35
  mikolaj2698 10 2010-04-04 20:45:53
  Rafix Vader 10 2010-02-13 21:57:59
  Anakin99 10 2010-02-12 15:55:20
  kotorot 10 2009-12-31 22:25:23
  Skywalker Junior 10 2009-12-28 12:29:40
  łycha 10 2009-12-17 20:21:55
  Testar 10 2009-12-05 16:45:18
  killer721 10 2009-09-06 18:28:59
  Quinlan Vos24387 10 2009-08-06 11:34:27
  Steelman 10 2009-07-21 23:03:05
  Dave 10 2009-07-08 11:11:13
  włoch 10 2009-07-06 21:52:02
  vader4666 10 2009-07-05 11:45:06
  Martis 10 2009-06-29 13:47:33
  lord_grievous 10 2009-06-27 09:10:55
  Skerwik 10 2009-06-13 18:55:52
  hassarin 10 2009-05-18 19:09:10
  Laris 10 2009-04-15 16:02:11
  Doomus 10 2009-03-13 13:22:15
  Vader12343 10 2009-02-18 16:00:17
  KyleKatarn 10 2009-02-04 17:17:13
  Michał Rebeliant 10 2009-02-01 15:24:51
  Luke S 10 2009-01-29 18:33:31
  Darth Midichlorian 10 2009-01-09 21:46:44
  elchupacabra 10 2009-01-06 21:12:32
  Luk Skywalker 10 2008-12-29 13:54:22
  Ob iwan kenobi1 10 2008-12-22 16:42:52
  SWkoleś 10 2008-12-08 17:47:27
  KardelosPL 10 2008-08-27 21:25:03
  dartherolius 10 2008-08-12 11:07:29
  Jabba the best 10 2008-08-07 10:33:25
  Lara Notsil 10 2008-08-06 14:52:58
  Barrahh 10 2008-04-21 21:40:21
  Lordfilip 10 2008-04-12 20:11:39
  hAKE5 10 2008-02-07 18:44:51
  Draygo 10 2008-01-29 13:40:17
  Darth Kamil 10 2008-01-16 12:14:22
  kefir 10 2007-12-29 09:53:55
  generalcody 10 2007-12-27 15:44:23
  mjechas 10 2007-11-17 19:41:00
  Lucas 10 2007-11-11 12:33:16
  Miły 10 2007-11-03 12:57:22
  Dyndo Sydius 10 2007-09-21 19:58:49
  Vergesso 10 2007-08-29 21:50:43
  Mistrz Seller 10 2007-03-14 21:25:59
  Darth_Chazz 10 2007-03-14 12:10:40
  jedi Bartosz 10 2007-03-01 17:37:39
  Raven4444 10 2007-02-19 15:08:31
  Msr2d2 10 2007-01-19 15:00:54
  Vader206 10 2006-12-26 14:36:00
  Marquix 10 2006-12-01 12:39:48
  Asasyn1 10 2006-11-30 12:05:07
  Obi-Wok 10 2006-11-04 11:32:07
  tomus 10 2006-10-12 22:09:08
  riddertje 10 2006-10-08 00:51:08
  Desh 10 2006-09-29 20:28:30
  Master_Chewie 10 2006-09-25 17:41:56
  Aldiaron 10 2006-09-21 15:51:47
  Anger 10 2006-09-04 12:23:59
  Drax 10 2006-08-17 21:41:32
  marcin1994 10 2006-08-09 16:36:58
  Pajter94 10 2006-07-16 14:51:41
  Włochacz 10 2006-06-19 11:24:23
  Jaszczur 10 2006-06-03 21:45:34
  Generał Kenobi 10 2006-05-26 01:56:52
  the chosen one 10 2006-05-15 14:08:09
  Krajing 9 2016-02-05 20:51:29
  260858 9 2016-02-05 11:59:48
  Jamboleo 9 2014-05-20 10:51:10
  R2-r 9 2014-04-26 20:43:56
  FEL-1996 9 2014-04-26 12:44:01
  Aruetiila 9 2013-08-19 02:23:07
  LordN 9 2013-03-04 11:49:32
  DarthMaul66 9 2012-08-12 20:00:50
  Araxuss Yexyr 9 2012-06-19 19:40:49
  Jedi Majster 9 2012-03-04 18:40:56
  Lord Bart 9 2012-01-28 15:56:39
  Mortys 9 2010-12-18 21:51:04
  DARTH REVAN1 9 2010-04-28 15:42:27
  Qnick1986 9 2010-04-11 20:21:47
  anton 9 2010-04-06 10:52:58
  Cad Bane 9 2010-01-03 18:33:38
  Eagleye 9 2009-12-16 21:07:39
  Duch Jedi 9 2009-02-04 18:36:16
  Lord Jabba 9 2008-10-12 13:03:33
  Krzychon 9 2008-06-22 20:57:17
  Wojtek K. 9 2008-06-10 09:58:20
  tiger3 9 2007-09-12 08:12:30
  Karaś 9 2007-08-24 21:49:46
  DARTH PAFCIO 9 2007-02-13 23:38:10
  Robson 9 2007-01-23 17:21:33
  dualsaber 9 2006-07-07 23:37:56
  Pio 9 2006-05-23 18:20:37
  mgmto 9 2006-05-23 15:59:14
  PsychO_GhouL 8 2019-11-15 11:17:06
  Darth Hapdzide 8 2018-03-02 13:44:10
  Wooki3 8 2015-12-29 19:16:46
  vader015 8 2015-11-30 10:01:07
  Darth Leonard 8 2015-10-09 11:46:10
  ekhm 8 2013-08-02 02:52:32
  DarthBane66 8 2013-03-17 14:41:39
  ozzik 8 2012-12-23 19:14:10
  BSN Fighter 8 2012-09-26 02:07:09
  szczypiorofix 8 2012-05-23 20:27:55
  Peterbog 8 2012-04-14 22:42:09
  BartekGibek 8 2012-04-14 19:12:25
  Christian 8 2012-03-17 23:56:24
  CT-67591 8 2012-02-14 18:49:43
  Darth Kasa 8 2012-01-06 22:48:38
  smajlush 8 2011-08-23 18:51:27
  darthdominik 8 2010-11-15 11:48:24
  Arkhan 8 2010-07-04 22:00:30
  wyczes 8 2010-06-15 20:17:57
  Droid B1 8 2010-04-04 13:40:14
  axl520 8 2010-03-13 19:44:17
  Strid 8 2009-11-08 12:48:35
  jaroslaw1922 8 2009-03-22 21:18:34
  Nadiru Radena 8 2008-11-12 08:12:45
  Adakus 8 2008-10-16 16:10:59
  Danny 8 2008-10-03 17:44:23
  Asturas 8 2006-07-05 11:12:46
  disclaimer 7 2017-06-03 13:24:32
  Krogulec 7 2014-06-03 17:31:53
  Darth Invidious 7 2013-05-12 18:31:30
  Arasuum 7 2013-01-30 17:49:27
  jacolino1996 7 2012-03-11 21:51:41
  RafSwi7 7 2012-01-22 19:22:25
  Qel Asim 7 2012-01-07 21:24:11
  TheMichal 7 2011-10-01 12:07:28
  Resvain 7 2011-06-02 23:17:02
  Vigo 7 2010-07-11 17:13:00
  Obywatel Vader 7 2010-07-09 12:29:45
  Apokalips 7 2009-12-28 08:24:06
  agryppa 7 2008-09-08 17:00:41
  Radek 7 2008-09-04 19:03:57
  Han Duo 7 2007-03-21 01:33:49
  masterYoda 6 2007-06-17 11:16:23
  dooku18 6 2006-10-22 07:58:18
  darth szymon 5 2009-07-21 09:06:39
  borys_ru 5 2008-06-10 21:40:57
  dooku 5 2006-07-25 21:11:36
  Shedao Shai 5 2006-04-09 18:58:36
  Staaszek 4 2018-06-03 18:52:46
  Rusis 4 2012-03-25 18:29:03
  Jedi-Lord 3 2008-10-16 23:13:07
  stive 3 2008-08-22 09:58:37
  Czaki111 1 2009-08-25 20:11:50
  logan 1 2007-05-20 18:00:37
  Ziame 1 2007-02-04 22:27:34


  TAGI: Empire at War (2) LucasArts (74)

  KOMENTARZE (173)

  • 2608582016-02-05 12:03:24

   Bardzo fajna gra, podoba mi się odmienność w metodyce działań Imperium i Rebelii. Szkoda tylko, że nie istnieje możliwość zmiany języka gry (poza napisami), dubbing może i nie jest najgorszy, ale jednak to nie to. Chociaż za dzieciaka byłem z niego bardo zadowolony.

   Co do gry - 9/10.

  • Darth Korrax2014-05-30 18:24:13

   Miło mi się w nią grało. Fajnie wyglądały walki w kosmosie jak się miało te największe statki.

  • Xalkigo2013-07-14 18:30:24

   Bardzo dobra gra strategiczna.

  • Darth Invidious2013-05-12 18:31:23

   Lubie strategie i po latach grania wystawiam mocna 7. Choc licze na cos jeszcze lepszego..moze bardziej rozbudowanego na kilku dvd ;) heh

  • ekhm2013-02-02 15:34:27

   Jak już ktoś zauważył:
   Thrawn's Revange Mod

  • szczypiorofix2013-01-30 18:21:50

   Nie lubię strategii, chyba głównie dlatego, że nie umiem w nie grać. Tu jest wyjątek - cienko mi idzie ale uwielbiam tę grę, najfajniejszym elementem w tej grze jest jeden magiczny przycisk <pyk> i oglądasz film :)

  • leopard1252012-12-31 14:13:01

   Gra bardzo fajna, a z ten tryb filmowy to bardzo dobry pomysł. :-)

  • szczypiorofix2012-05-23 20:28:36

   Nie przepadam za strategiami ale ta mi się bardzo podobała. Bardzo lubiłem rzucić jednostki na wroga a potem wcisnąć spację i oglądać "film" :)

  • CommanderWolffe2012-02-23 10:02:52

   7/10

  • lordkenobi2011-12-08 15:03:57

   lubię ją bardzo:)

  • Darth_Jakub2011-10-14 13:38:56

   To moja ulubiona gierka ;)

  • codyzack2011-05-28 21:15:35

   Fajne grałem w demo.Mi się podoba.

  • DARTH REVAN12011-03-19 21:02:34

   do tej gry są mody jak np.: clone wars. jest w miarę dobra.

  • bobafett22011-02-08 20:55:01

   a tak naprawdę za dużo tych porad nie mogę podać by nie dać przeciwnikom narzędzi do pokonania mnie. Niech to domniemany śmiałek sam uczyni stosując swoje taktyki a nie cudze

  • bobafett22011-02-06 16:52:41

   wiecej porad podam grajac przez internet chyba ze macie pytania to spoko strzelajcie :):):)

  • bobafett22011-02-06 16:49:26

   z reguly jednostki uciekajacego podczas odliczania nie stawiaja oporu, czas przyspiesza i mozna je prawie bezkarnie dobic lub korzystając ze sposobnosci zadac naprawde powazne obrazenia

  • bobafett22011-02-06 16:47:50

   a jesli nie bedzie zaokretowany na wiekszej jednostce tylko paletac sie bedzie w promie to schowajcie go gdzies ma mapie by generowal buff samemu bedac bezpiecznym. Dobrym jest wraz z nim schowac jednostke typu Interdictor by w kazdym momencie móc szybko ja zlokalizowac i zapobiec ucieczce przeciwnika w nadprzestrzen

  • bobafett22011-02-06 16:44:45

   kazdy Jedi i Sith jesli dowodzi flota generuje podstawowy buff + 25% do obrazen mysliwcom i innym jednostkom dlatego staraj sie utrzymac jego jednostke do konca bitwy

  • bobafett22011-02-06 16:42:52

   zdobywajac przestrzen nad planeta staraj sie doprowadzic do eliminacji jak najpredzej stacji kosmicznej albowiem ona generuje przeciwnikowi bonusy do obrazen i wydajnosci oslon silnikow itp " buffy"

  • bobafett22011-02-06 16:39:56

   Grajac z modem Absolute Corruption frakcja Podziemi z Zann wykorzystuj ich przewage polegajaca na wystawianiu z maciezystych jednostek wiekszej ilosci szwadronow mysliwsko-bombowych. W szczegolnosci nalezy pozbyc sie bombowych szwadronow bo AI bedzie z sadystyczna dokladnoscia eliminowac wszystie krytyczne punkty poczynajac od uzbrojenia poprzez silniki konczac na generatorze oslon. Przy walkach duzych flot taka kolejnosc eliminowania krytycznych miejsc proponuje,
   chyba ze ma sie przewage ilosciowa i jakosciowa to wtedy tak naprawde nie ma znaczenia czy sie celuje w turbolasery czy lasery czy gen oslon

  • bobafett22011-02-06 16:30:37

   Priorytet ostrzalu przez AI jaki zauwazylem jest taki: bombowce, korwety, jednostki liniowe dopiero pozniej zmienia sie to na najblizszy cel dlatego jednostki pozostawione same sobie nie sterowane przez gracza zachowuja sie po krotkim czasie jakby AI grala przeciw AI, choc nie do konca tak jest - z reguly AI przypadla graczowi przegra walke najczesciej

  • bobafett22011-02-06 16:26:16

   by pokonac kolosalne jednoski kosmiczne dobrym jest rozproszyc ogien takiego giganta. Najlepsze do tego sa lekkie sily zlozone z korwet, po ich stracie w to miejsce sprowadz cosik bardziej zywotnego - kazdy gigant podatny jest na ostrzal torpedami i rakietami. Nalezy po kolei eliminowac dzialka, silniki, generatory oslon itp. Po zniszczeniu wszystkich mimo iz moze miec sporo HP jeszcze bedzie zniszczony w efektownych fajerwerkach :)
   kazda prawie bitwa moze byc wygrana, trzeba tylko niestandardowo podchodzic do kazdej z nich

  • bobafett22011-02-06 16:20:49

   Kilka uwag dla Raczkujacych strategow 1. jesli brak ci kasy na oddzialy i flote buduj wraz z kopalnia centra handlowe razem generuja spory dochod z kilku planet mozna miecjuz nawet dochod rzedu kilkunastu tysiecy kredytow

  • bobafett22011-01-28 17:55:59

   ten mod jakos dziala z pl wersja gry jedyny minus to calkowity brak dzwiekow w grze wiecej minusow nie ma chyba ze ktos wynajdzie lekarstwo na ten minus :) podaje moje gg celem umowienia sie na potyczki
   5317841

  • bobafett22011-01-28 17:53:45

   szukam przeciwnikow do gry ale z dodatkiem force coruption oraz z modem ponizej podaje skad go wziasc np jakas mala galaktyka bo skrimish to nie zabawane jest powiem tyle jeszcze nikt ze mna nie wygral wiec rekawica rzucona polaczenie np przez symulator sieci hamachi
   http://empireatwar.filefront.com/file/Absolute_Corruption_mod;97499#Download

  • Mortys2010-12-18 21:50:58

   gra jest świetna 9/10

  • darthdominik2010-11-05 16:19:53

   fajna 8,5/10

  • Jericho2010-10-17 21:12:36

   Rebelia przedemną zwiewa

  • Jericho2010-10-17 21:11:18

   Grałem.100/100

  • Lucas2010-09-18 19:27:43

   Polecam kolejny super mod
   http://empireatwar.filefront.com/file/Thrawns_Revenge_Imperial_Civil_War;116638

  • Lucas2010-09-04 09:15:44

   Ale czasami kamera ustawia się w takich pozycjach że tragedia.

  • Emperor11232010-09-03 21:30:54

   bitwy w tej grze to rewelacja!!!(zwłaszcza oglądane przez Battle Cam) 10/10 polecam (także dodatek siły korupcji)

  • Imperator Soson2010-08-30 20:46:02

   FFajne polecam!

  • Lucas2010-08-28 20:10:14

   Co do modów polecam
   1. http://empireatwar.filefront.com/file/z3r0xs_FoC_Addon;77903

   2.http://empireatwar.filefront.com/file/Absolute_Corruption_mod;97499

   3.http://empireatwar.filefront.com/file/Star_Wars_Clone_Wars_mod;100396

   4.http://empireatwar.filefront.com/file/Star_Wars_Clone_Wars_Mod;108855

   5.http://empireatwar.filefront.com/file/Awakening_of_the_Rebellion;85309

  • Dark Dragon 2010-08-28 14:47:39

   Mam do niej dodatek grafika jest świetna co prawda kampanie mają wysoki poziom ale dajemy rade ;) oczywście potyczki w kosmosie (według mnie) są o wiele łatwiejsz do tych na ziemi mam dodatek Forces of Coruption on dodaje tyloko nową kampanie frakcje no i jednostki tej frakcji, a no i jest nowy statek krążownik Venator i jeden dodatkowy samouczk/prolog kampanii to wszystko

  • kidi-en-fisto2010-08-26 20:25:19

   jakie mody są Lukas?
   bo chce se kupić i wiem że w każdo gre należy grać z modami:)

  • Lucas2010-08-23 20:29:49

   Gra super. Do tego sporo ciekawych modów jest.

  • lord skywalker2010-08-09 10:55:22

   czy istnieje coś takiego jak bombardowanie orbitalne w zwykłej części

  • duży2010-08-08 17:20:31

   nie grałem ale słyszałem że super

  • BobaFett02010-07-11 08:34:43

   Super gierka 10/10

  • Obywatel Vader2010-07-09 12:35:20

   Dosyć fajna, ale oprawa dźwiękowa jest trochę niezbyt. Vader mówi jak jakiś dzieciak. Mapy mogłyby być większe i bohaterów więcej.

  • Max50052010-06-23 21:16:06

   Eclipse jest tylko w kampanii

  • gomes3022010-05-12 19:45:19

   siemka ej jestem nowy i gralem w dodatek do star wars emopire at war czy zacmnienie jest tylko w kampani czy mozna go miec w trybie podboj galaktyki??

  • mati20002010-05-02 20:20:02

   super i polecam konsorcjum zana

  • DARTH REVAN12010-04-28 15:42:11

   anton zgadzam się z tobą

  • VADER122010-04-24 07:53:00

   NIEŹLE ROZBUDOWANA STRATEGIA

  • anton2010-04-06 10:53:33

   gierka fajna tylko grafika już trochę brzydka.Niemniej daję 9

  • mikolaj26982010-04-04 20:47:10

   Najlepsza gra w jaką grałem

  • KubaLinke2010-04-03 18:59:22

   Czy ktoś wie jak się u żywa dodatkowych przedmiotów z internetu?

  • kasto feet2010-03-29 07:39:05

   20/10

  • rafal12010-03-24 15:35:16

   mam ją jest po prostu super.kampanie są super.a filmiki są ekstra.z dodatkiem jest jeszcze lepsze.dla tych którzy w to nie grali albo lubią strategię muszą w to zagrać .Daję 1000000000/10

  • Anakin992010-02-14 07:41:58

   OCENA : 99/10

  • Rafix Vader2010-02-13 21:58:27

   Nic innego jak zaje...fajna 20/10 :)

  • kotorot2009-12-31 22:25:43

   Super gra

  • Skywalker Junior2009-12-28 12:29:04

   mam tą grę z dodatkiem Empire at War:Forces of Corruption dużo planet i batalionów skoczków szczególnie zaciekawiają mnie promienie zciągające i szczęśliwe strzały .dobra robota LucasArts

  • Euren2009-12-23 21:55:25

   Widziałem, grałem, wygrałem. 8/10 po jakimś czasie się nudzi i staje się za łatwe. Co nie zmienia faktu że moje początku były ... ,,oryginalne'' to chyba dobre określenie nie?

  • Eagleye2009-12-16 21:09:01

   Gra super;)ale jak przeniosłem się na Vistę to mi dodatek nie chciał zadziałać;(

  • plokon2312009-12-07 13:53:34

   Fajny jest też dodatek Force Crpuration

  • Testar2009-12-05 16:47:31

   Genialna gra a zwłaszcza z dodatkiem!!!
   ocena?999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999/10

  • plokon2312009-12-04 22:10:55

   dostane na mikołaja

  • łycha2009-11-19 21:21:01

   super gra;)

  • Delta 392009-11-18 15:55:25

   Gdyby gra była troszkę lepiej dopracowana (np. większe mozliwości konfiguracji skirmishy, wieksze mapy, trójwymiarowe bitwy w kosmosie, ciekawsze na lądzie) to byłaby chyba najlepszą strategia w jaka grałem a tak jest "TYLKO" jedną z najlepszych gier w świecie Gwiezdnych Wojen. Przyznam że kampania dla Rebelii dała mi naprawdę sporą dawkę emocji. A teraz gram w zasadzie tylko w skirmishe w kosmosie- jest to nalepszy element tej gry. Feeling kiedy Home One wychodzi z nadprzestrzeni i nawiązuje walkę z krążownikami Imperium jest niesamowity. Dodatek też jest bardzo fajny- dodaje przede wszystkim interesującą frakcję. Bardzo spodobał mi zupełnie inny, świeży design jednostek Korupcji. Moja ocena 8/10 ale tylko dlatego że świetny koncept i potencjał tej gry nie został w pełni wykorzystany.

  • Jedi Lhikan2009-10-07 13:57:02

   Super gra 10/10

  • Master Oskat2009-09-28 13:47:33

   Matris co ci łeb zjebało Kampania Rebelli jest trudna przynajmiej pierwsze pare misji

  • Master Oskat2009-09-28 13:45:39

   Ucałował bym gościa w tyłek który wymyślił Star Wars Empire At War i dodatrk 20/10

  • MaxReboBand2009-09-27 15:29:26

   mialem ja fajne sa pojedynki jedi ktos mi plyte ukradl;/

  • killer7212009-09-06 18:28:51

   świetna gierka 10/10

  • Skerwik2009-08-20 23:33:43

   Dobra (doskonała strategia)

  • Quinlan Vos243872009-08-06 11:34:19

   Dla mnie ta gra jest super jak na strategie moze byc

  • darth szymon2009-07-21 09:06:17

   trudna gra

  • Dave2009-07-08 11:11:24

   10/10, cudna gierka.

  • Dave2009-07-08 11:11:24

   10/10, cudna gierka.

  • Martis2009-06-29 13:47:26

   super gra, szkoda tylko ze kampania taka latwa :/

  • lord_grievous2009-06-27 09:12:46

   ja wolę jak grasz jedną osobą a nie armią ale w tej grze grasz całą armią :(

  • Skerwik2009-05-21 13:08:15

   Nie długo bede miał tą gre. I nie będzie w Imperium nisczycieli ani Executorka

  • Jax2009-03-22 20:44:48

   Mnie tylko jedno wkurza w tej grze: Imperium w trybie Podboju nie buduje niszczycieli, a o Executorku i Gwiazdeczce nie wspomnę.

  • Doomus2009-03-13 13:22:59

   Najlepsza strategia w jaką grałem!!! POLECAM!!!

  • Duch Jedi2009-02-04 18:35:57

   Najlepsza strategia w uniwersum SW jaka kiedykolwiek zagościła na PC-tach.Ma ładną grafike oraz jest strasznie grywalna ;] .Dużym plusem jest umieszczenie w grze wielu postaci z znanym nam z poza filmowej sagi [np.Kyle Katarn] .Kampania z początku całkiem fajna zaczyna poźniej troche nudzic... [no ale tej grze moge wszystko wybaczyc]Ocena 9/10

  • KyleKatarn2009-02-04 17:17:09

   Fajne, można spędzić cały dzień z przerwami na żeczy naprawde końeczne ;)
   10/10

  • Darth Midichlorian2009-01-09 21:46:39

   Super gra

  • Luk Skywalker2008-12-29 13:53:47

   super!!

  • Ob iwan kenobi12008-12-22 16:42:41

   gra najnajlepszą strategią ze świata STAR WARS ocena 15\10

  • SWkoleś2008-12-08 17:47:19

   11/10

  • Luke S2008-11-14 20:31:39

   Mam gre,gra jest najlepszą startegią w kosmosie:),była moją ulubioną grą dotąd aż wyszło TFU daje 10/10

   ps.kiedy wyjdzie recenzja TFU

  • Jedi-Lord2008-10-16 23:12:58

   Gra mnie strasznie zawiodla, sprzedalem ja tydzien po zakupie. Oby dwa kampanie do niczego a gameplay tak prosty ze nawet moja mlodsza siostra bez klopotu by se z tym poradzila.

  • stive2008-08-22 10:03:03

   Zawiodlem sie na niej totalnie :( myslalem ze bedzie to rozwiniecie swietnej strategi Rebelion a ty kicha :( zagralem w nia moze ze 3 razy i odlozylem do kartona :( podobno jest lepsza w multiplayerze ale nie gralem jezeli ktos jescze pamieta Rebeliona i ma ochote w niego zagrac to zapraszam moj numer GG 7402717

  • Kirkor2008-08-15 19:19:56

   Njlepsza startegia w swiecie Star Wras

  • Jabba the best2008-08-07 10:36:50

   Doskonała strategia. Super klimat, grywalność, grafika. JEdnak nie polecam tego grać, bez zainstalowanego dodatku Forces of corruption, bo wprowadza on wiele nowości.

  • Krzychon2008-06-22 21:02:19

   Świetna gra, podobają mi się bitwy w kosmosie. Multiplayer w sieci to coś niesamowitego.

  • kuba4442008-06-18 11:04:11

   najlepsza gra pod słońcem

  • Wojtek K.2008-06-10 09:59:41

   Jest super-jeśli chcecie ją kupić to polecam sprowadzenie zza granicy-we włoszech kupiłem za 15 euro

  • Wojtek K.2008-06-10 09:59:30

   Jest super-jeśli chcecie ją kupić to polecam sprowadzenie zza granicy-we włoszech kupiłem za 15 euro

  • Lordfilip2008-04-13 08:02:06

   Rewelka!!!!!!!!!!!!! świetna gra mam demo i zamierzam kupić pełną wersje.Gorąco polecam!!!!!

  • Darth Kamil2008-01-16 12:14:10

   Bardzo dobra gra. Bitwy w kosmosie są na prawdę rewalacyjne.

  • kefir2007-12-29 09:54:56

   przeszedlem bez kodow ekstra gra szczegolnie bitwy w kosmosie

  • generalcody2007-12-27 15:44:16

   Gra jest super. najlepsze są bitwy w kosmosie ale bitwy naziemne mogli zrobic lepiej. A kampania rebelli (2 misja) trudna musialem użyć kodu....

  • Lara Notsil2007-12-26 18:58:01

   Cassidy- u mnie dźwięk nie dziełał...jak miałam pirata, przy orginale (podstawa i dodatek) działa wszystko ok;p

  • Cassidy2007-12-19 09:18:24

   Mam problem z dodatkiem. Niestety nie działa mi muzyka. Własciwie to w grze ikonka z "Dźwiękiem" jest nieaktywna. Sprawdzałem na dwóch kompach,jednym starszym i nowszym na obydwu to samo. Czy ktoś się z tym może spotkał? ps. Samo imperium chodzi dobrze. Obie gry to orginały.

  • Patrocki2007-10-22 21:23:06

   Gra super ja gram dniami nocami godzinami :D

  • Prezi2007-08-29 23:08:22

   Powiadam ci mylisz sie ale to nie miejsce na kłótnię bowiem kto sieje pokój ten dobrze czyni

  • Vergesso2007-08-29 23:03:06

   Nie można wydawać opini tylko po samouczku i części kampani Imperium.

  • Vergesso2007-08-29 23:01:52

   A jak ktoś jest fanem "Klanu"? Ja nie jestem, ale prezi obraża ewentualnych wielbicieli

  • Prezi2007-08-29 22:53:51

   Nuda flaki z olejem nawet "Klan"lepszy

  • Vergesso2007-08-29 21:49:27

   Extra gierka tyle że planet za mało(skandalem jest brak Kamino i kilku z 3 części). Nie rozumiem o co wszystkim chodzi z bitwami naziemnymi - jasne bywały lepsze ale te też są w pożo
   Skończyłem obie kampanie:)

  • Karaś2007-08-24 21:50:48

   extra, ale z dodatkiem FoC.... to normalnie dziisiaj godzinami i jutro i pojutrze tez chyba sieraczej se bede siedzial przed nia [ale o co mi tu chodzi?]

  • Alex Blaze2007-08-15 10:07:34

   mam ten sam problem jak
   marcinugorek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • marcinugorek2007-06-11 15:16:56

   super,sper ale ja mam kłopot ,,,jak przejść misje z tym piratem co go trzeba go przewieżć na jakąś wyspe jak to zorbić cz trzeba inne planety zając i co dalej z góry thx (ta misja jest zaraz potym jak pomagasz han solo w uwolnieniu wookich)

  • domek22007-05-01 12:23:21

   Super strategia ale w końcu się znudzi.

  • Tyber Zann2007-04-11 19:58:36

   Extra gierka tylko szybko sie nudzi ale extra

  • Bolek2007-03-23 13:10:19

   Przydałoby się więcej strategii podczas bitew(np. obrócenie niszczyciela o tyle i tyle stopni, a nie że od razu leci; i nakierowywanie dział. Jedno działo na korwetę, inne na Nebulona), i więcej sórowców. Na przykład przyprawa

  • Han Duo2007-03-21 01:37:37

   Zapowiadało się fajnie, ale gra jest tak uproszczona, że płakac się chce. Jak już się opanuje te 4 podstawowe ruchy, rozgrywka staje się automatyczna. Bardzo podobają mi się bitwy w kosmosie, dużą satysfakcję daje rozwalenie floty Imperium za pomocą stacji kosmicznej na 2. pozie :) Z walk naziemnych podoba mi się AT-AT i artyleria. W ogóle to gra wciągająca i nieźle się bawiłem, ale krótko - nie to co w Rebellionie; Grafika ładna - nie to co w Rebellionie :)

  • Dave2007-03-09 14:53:50

   Naprawdę dobra strategia ale bitwy naziemne są...nijakie.Niezłe ale daje 9.

  • Raven44442007-02-19 15:08:20

   bardzo kiepskie bitwy naziemne lecz te w kosmosie 10000/10

  • Jedi Master Zalew2007-02-18 12:13:33

   miód

  • DARTH PAFCIO2007-02-13 23:38:26

   Zawiodłem się strasznie... 9/10

  • Ziame2007-02-04 22:27:26

   7/10 -
   Bitwy kosmiczne - miodzio! można grać bez przerwy
   Bitwy naziemne - DNO!! Bezsensowne (np. oddział 4 AT-ST niszczony przez oddział piechoty, czy AT-AT niszczony przez taką samą grupkę)
   Część planetarna - genialna! mniej skomplikowane niż w Rebellion czyli duży plus
   Kolejny minus - Brak mapy w Podboju Galaktyki, w której obydwie strony startują z jedna planetą

   Za mało planet w tymże trybie.

   ogólnie - dużo do dopracowania.

   (Bitwy naziemne STRASZNIE mnie zawiodły)

  • Netron2007-02-01 10:43:24

   No powiem jest dobra, ale po jakims casie sie znudzi.

  • Robson2007-01-23 17:24:23

   Dałem 9/10
   Gra bardzo fajna- najbardziej wciągająca
   strategia w jaką grałem!
   Ale niestety nie mogę podziwiać tego pięknego
   widoku co na screenach w czasopismach.
   A to dlatego, że mam za słaby sprzęt...niestety.:(

  • Msr2d22007-01-19 15:03:40

   Podstawka 9+/10
   Dodatek 9-/10
   A najlepsze jest to, że najprawdopodobniej będzie ciąg dalszy.

  • dooku182007-01-09 17:28:24

   przeszedlem kampanie w force of corruption akcja zaczyna sie rozgrzewac pozniej a ostatnia misja jest w ogole super (z zacmieniem) tylko zostal jeden watek co z tymi zolnierzami zahibernowanymi ktorych znalazla Silri

  • Jaszczur2006-12-25 15:53:04

   Co do klanu, to stronka jest jeszcze w budowie. Oto link.
   http://www.psf_clan.republika.pl/
   Zapraszam!

  • ReV2006-12-10 17:46:52

   co do EaW to kampania jest stanowczo z krotka jak sie ma gwiazde smierci to nawet nie trzeba przeprowadzac walki na ladzie bo gwiazda smierci zalatwi wszystko , gralem w razy jako imperium raz zniszczylem prawie wszystkie planety w galaktyce :Psmiesznie to wygladalo. jak dla mnie za malo jednostek i wogle gra mnie nie uzekla!!

  • ernie2006-12-09 21:35:08

   nie zrozumcie mnie zle ,gra jest świetna ale to nowa frakcja coś mi nie pasuje,fajnie że imperium ma nowy pojazd (clone turbo tank ) ten wielki pojazd na kołach z bitwy na kashyk.mój ulubiony

  • dooku182006-12-08 17:49:43

   ech kampania w dodatku jest beznadziejna bo mozna grac tylko konsorcjum ale za to podboj galaktyki jest miodzio!(nikt nie mial szans z moim imperium nie bede tej armi wymienial bo jest tego dzuo miedzy innymi gwiazda smierci) a i jeszcze cos dobrze ze vader ma gwiezdny niszczyciel a nie mysliwca :D

  • Marquix2006-12-01 12:39:32

   Super gra po prostu cudo 10/10

  • ReV2006-11-30 18:50:49

   przyznam fajna gra choc mnie jakos specjlanie nie urzekla ale i tak ja przejde 9/10

  • Asasyn12006-11-30 12:05:00

   no to jest dobra strategia star wars

  • szeregowy able 17072006-11-28 12:45:18

   ja nie mam dodatku ale podobno jest fajny

  • dooku182006-11-23 16:58:55

   musze kupic sobie jutro dodatek po prostu musze!!!!!!

  • Grey Hunter2006-11-22 06:39:12

   EaW jest super grą, ale dodater to jest coś!!!

  • dualsaber2006-11-17 12:00:30

   dodatek jest naprawdę dobry, a ostatnia misja w kampanii, to jest w sumie imponująca... bitwa totalna, dziesiątki myśliwców, 2 super capitale, mnóstwo capitali...

  • ernie2006-11-15 15:52:16

   uważam że dodatek force coruption robi z tej gry coś innego niż swiat sw.do kitu pomysł z tym dodatkiem.

  • PodleśMucha2006-10-30 13:09:23

   Gra bardzo dobra. Można powiedzieć - jedna z trzech strategicznych gier SW. Pierwsza to Supremacy/Rebellion - nacisk na strategię. Druga - SW Galactic Battlegrounds - nacisk na RTS. Empire at War jest wypośrodkowana pomiędzy dwoma wymienionymi gierkami - i w tym cały jej urok. A zapowiadany dodatek (grałem w demo) znacznie poszerza możliwości rozrywki. Moc jest z tą grą... do pewnego momentu, ale to można powiedzieć prawie o każdym tytule :)

  • dizel2006-10-22 14:13:14

   ta gra jest supcio

  • TheMichal2006-10-21 18:54:38

   a co rozumiecie przez doświadczenie ? Szybkość w klikaniu upgrade i zaatakowanie wroga przed jego szturmem i znanie zasad "papier, kamień, nożyczki" ? Bo ja innych zasad nie widzę...

   btw. macie www ?

  • Jaszczur2006-10-21 11:50:35

   ,Zakładamy klan o nazwie [MOD-PL]- skrot od Masters of Destruction. Werbujemy tylko doświadczonych graczy. Ktoś jest chętny?

  • TheMichal2006-10-20 19:33:22

   zagrałem w Homeworld 2 i muszę stwierdzić że EaW przy tej grze to nudna kaszana. Nawet klimat HW2 ma lepszy chociaż to nie Star Wars (raczej podobny do Silver Surfera)...po prostu można się lepiej wczuć w bitwy. Liczę że FoC coś wprowadzą ciekawego i nowego (marzę o walkach w 3 płaszczyznasz...)

  • Drax2006-10-14 19:53:05

   A masz oryginal?

  • Heaven2006-10-14 12:52:35

   pomóżcie!!!

  • Heaven2006-10-14 12:49:27

   Gra mi nie działa. Co mam zrobić?
   pojawia się logo gry po jej włączeniu i po chwili wyłancza sięna pulpit.

  • dooku182006-10-13 11:28:34

   przeszedlem ta gre i powiedzialbym ze jest za krotka(przeszedlem ja w mniej niz tydzien) i jest troche nudna

  • riddertje2006-10-08 00:50:08

   Na początku miałem bardzo dobre wrażenia - grafika ładna, muzyka super, no i te walki w przestrzeni... :) niestety dość szybko okazało się, że na formie kończą się zalety tej gry, bo treść jest słabiuteńka. Jak na strategię, EAW po prostu zbyt mało oferuje. Nie polecam... jak dla mnie 5/10

  • Żaba obi2006-10-01 21:14:04

   świetna, Polecam wszystkim, dobra gra strategiczna z początku skąplikowana ale potem...
   ekstra

  • Master_Chewie2006-09-25 17:42:13

   zajefajna gra 10/10

  • Obi-Wok2006-09-25 15:26:14

   10/10

  • Obi-Wok2006-09-25 15:25:42

   fajne są walki w kosmosie

  • Obi-Wok2006-09-25 15:24:59

   bardzo fajna gra

  • Aldiaron2006-09-21 15:52:11

   ja oceniam 10/10

  • Aldiaron2006-09-21 15:51:39

   Najlepsza gra SW

  • Aldiaron2006-09-21 15:51:17

   Super gra właśnie kupiłem orginał i gram sojuszem czy wie ktoś kiedy wyjdzie forces of corruption

  • kabaczek2006-09-16 23:08:46

   Gra super fajna. Praeszedłem grając Imperium. Nie pasuje mi tylko to że jak sie gra imperium gwiazda smierci nie zostaje zniszczona, a w forces of corruption (dodatku) bedzie ze zostala zniszczona :/ czy to nie dziwne ??

  • Anger2006-09-04 12:23:03

   Najlepsza strategia z GW. Sporo jednostek (choć mogłoby być ich dużo więcej). Świetna walka w kosmosie (te planety...). 10/10

  • Pawcio1052006-08-29 23:23:36

   Taka super, że brak mi słów

  • Drax2006-08-17 21:41:19

   Gierka super, a widok Śmigaczy powalających AT-AT przy pomocy haka nie do opisania! Aż czasami na kamerze filmowej sie mruczy z radości :D

  • Cody2006-08-07 00:14:29

   świetna. chyba najlepsza gra SW

  • dooku182006-08-05 12:33:17

   strategia w swiecie star wars hhmm...zupelnie takie same jak bitwa o srodziemie tylko w klimacie gwiezdnych wojen

  • TheMichal2006-08-04 11:42:14

   zagrałem w multi - gra z żywym graczem to zupełnie inna sprawa. Nie ma już tylko ataków nękających dwóch eskard X-wingów, tylko szybkie i ogromne bitwy (szczególnie 4vs4). Szkoda że po pewnym czasie te bitwy nie sprawiają już takiej frajdy jak na początku, ale i tak jest super

  • dooku2006-07-25 21:11:13

   nie jestem przekopnany co do tej gry.Byc moze temu ze nie lubie strategii.

  • Darth Paulus2006-07-22 18:55:44

   Właśnie ją kupiłem! Emocje już sięgają zenitu! Otwieram pudełko, czytam instrukcję i... dowiaduję się, że jednym z bohaterów gry jest Kyle Katarn. Chwała programistom, że o nim nie zapomnieli! Zapowiada się wspaniale...

  • Włóczykij2006-07-22 17:47:06

   A mnie nie wchodzi patch 1.4 :(

  • TheMichal2006-07-17 18:31:44

   na początku super - świetna grafa, klimat i grywalność. Ale po przejściu kampanii zaczyna szybko się nudzić - gra jest zbyt uproszczona, mając coś takiego chciałbym się wczuć w klimat pojedynku Rebelia vs Imperium. Żeby np. Coruscant było ultra silnie strzeżone i była to walka gigantów itp.. Żeby trzeba było jakoś Borykać się z problemami wewnętrznymi - jakieś bunty, miejsca gdzie znajdują się przewódcy frakcji na określonej planecie - jak ją opanujesz to siły wroga zostają bardzo osłabione itp. Także lepsze AI wrogów! Więcej kombinowania bym wolał - więcej z myślenia, mniej bezmyślnej walki nie wiadomo i co. 9/10 (2 punkty za menu główne w którym mogę spędzyć kilkanaście minut nie ruszjąc myszki...)

  • anakinsolo2006-07-09 19:11:11

   no i macie to swoje empire at war!

  • dualsaber2006-07-07 23:37:36

   btw, co was w tej grze nudziło? bo mnie podbijanie kolejnych planet :P

  • dualsaber2006-07-07 23:36:55

   Gra naprawdę świetna, ale recenzję skopiowali chyba z czasopism, i wogule, wszędzie jest ta sama

  • Asturas2006-07-05 11:12:33

   gierka jest całkie fajna, ale pewne elementy nudzą się bardzo szybko.
   Obowiązkowo treba zainstalować nieoficjalnego patcha, który zmniejsza jednostki piechoty tym samym dopasowując je rozmiarami do np AT-AT :)
   8/10

  • Dash Rendar2006-06-30 12:32:43

   Czekam na dodatek- troszkę przynudza po pewnym czasie. Może w za dużo rts-ów już w życiu grałem:> Ogólnie rocks tak ja Galactic Battlegrounds.

  • Włochacz2006-06-20 09:38:34

   P.S. Varactyle rządzą

  • Włochacz2006-06-19 11:27:17

   super gierka!tyle możliwości i fajnych holotransmisji(zwlaszcza gdy Artoo w pasku zadań pokazuje sam siebie) p.s.bantha rządzi

  • anakinsolo2006-06-06 11:11:55

   Nie grałem - zaluje

  • Jaszczur2006-06-03 21:44:59

   Super gierka. Każdy fan star wars poprostu musi zagrać!

   PS. Czy ktoś wie czy gra powinna mi się ciąć na prawie minimalnych ustawieniach jak mam komp. Amd athlot 1.7ghz 512 ram i radeona 9200?? Bo mi sie troszke tnie i nie wiem dlaczego.

  • Generał Kenobi2006-05-26 01:57:16

   A mnie tam gra sie bardzo podoba

  • mgmto2006-05-23 16:01:53

   Jeszcze nie grałem (a szkoda) więc nie wiem czy tryb stategiczno ekonomiczny ale bitewny prezentuje się wspaniale - co za grafika

  • Shedao Shai2006-04-09 18:58:49

   Po prostu to nie typ gier, które mnie kręcą.

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..